Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем със скоростния лост

  1. #1
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default Проблем със скоростния лост

    Колеги,
    появи ми се проблем със скоростния лост.Като включа някоя(без значение) скорост и след това като изключа лоста остава при съответната скорост и се чувства нещо като задържане.
    Някой имал ли е такъв проблем,или знае ли как да го отстраня?

  2. #2

    Default

    Отговара е ремонт ск.кутия,а може да пробваш с смяна на масло,ако не си сменял никога.Муфа и синхрони,а за ремонта не ти мърдат 300 кинта.На 1 или 2,3,4или 5 го прави.Ако ли не може някоя дяволия да се измисли.
    Успееех
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  3. #3
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    Някакви други мнения,никой ли не е имал подобен или същ проблем?

  4. #4
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Аз имам сходен проблем ,но само зимата като е под 0.
    Ако е на 1-ва лоста не може да се върне на свободна и влизат само 1 и 2ра но като я запаля и след 10тина минути се оправя.

  5. #5

    Default

    Има една пласмасова основа която се троши от време на време, може и там да е проблема.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by sanata View Post
    Някакви други мнения,никой ли не е имал подобен или същ проблем?
    Проблема идва от жилата и избирача

    ---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:28 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Има една пласмасова основа която се троши от време на време, може и там да е проблема.
    На 166 досега не съм виждал счупена такава конзола Но пък може да е позасъхнала
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Проблема идва от жилата и избирача

    ---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:28 ----------



    На 166 досега не съм виждал счупена такава конзола Но пък може да е позасъхнала
    Питай Кристоф неговата беше счупена
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Питай Кристоф неговата беше счупена
    При удар с подводница и невероятно "кадърен" шофер всичко е възможно немога да отговарям за никой - досега счупена не съм виждал освен от удари или от шофери дето карат с блокирали и се катерят в/у тях
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    При удар с подводница и невероятно "кадърен" шофер всичко е възможно немога да отговарям за никой - досега счупена не съм виждал освен от удари или от шофери дето карат с блокирали и се катерят в/у тях
    Сигурен съм че няма да се позволиш да ме визираш като "некадърен" шофьор нали ?? (който между другото се пише сус "ьо" а не със "е")

    По сериозно, ако горовите за "корпус скоростня лост" (така наричан по каталог на AXM Auto), гарантирам че не се катерих на него и го манипулирам със ленгендарни френски ръце.
    Един ден се чупи втулката който позволява да се вкара задната и от там видяхме че корпус беше цепнато точно по ръба на шпинц форма.
    След като беше чепнато точно по този ръб а не буквално счупен, това ми мерише по на не оптимизиран процес за шприцването който води до дефекти от време на време.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  10. #10
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Unhappy

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Сигурен съм че няма да се позволиш да ме визираш като "некадърен" шофьор нали ?? (който между другото се пише сус "ьо" а не със "е")

    По сериозно, ако горовите за "корпус скоростня лост" (така наричан по каталог на AXM Auto), гарантирам че не се катерих на него и го манипулирам със ленгендарни френски ръце.
    Един ден се чупи втулката който позволява да се вкара задната и от там видяхме че корпус беше цепнато точно по ръба на шпинц форма.
    След като беше чепнато точно по този ръб а не буквално счупен, това ми мерише по на не оптимизиран процес за шприцването който води до дефекти от време на време.
    и аз съм с този проблем и също си мисля че е нещо по жилата, но не знам. ако може някой да помага.

  11. #11
    незнаещ но предполагащ
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sofia
    Age
    47
    Posts
    101

    Smile

    Ми има сервизи бе колега-ама днес ще ти пуснем бонус.Провери си лоста на изберача-блокира в втулката и движението на лоста става мноооо трудно.А дали е това не мога да ти гарантирам -в свервиза става лесно пък и не вярвам некои колега да ти вземе пари за диагнозата

    ---------- Post added at 19:28 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

    опаааааааа забравих-строшени основи колкото си искаш и на 145/146/156 че дори и на 166 това си е показно за некадърноста на италянците-поне за дребните неща.Провери и това голяма е вероятноста и това да е проблема

  12. #12

    Default

    Имам същия проблем. И той е в жилото ! Ако имаш възможност опитай да го пораздвижиш малко отдолу при скоростната кутия, ще усетиш краткотрайно подобрение .

  13. #13
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Question

    можеш ли да ми помогнеш с нещо като скица или упътване, моля
    Благодаря!

  14. #14

    Default

    За съжаление не. Просто докато ми беше вдигната колата за смяна на поредните крушки, го направихме и това.

  15. #15
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    При мене въпросното нещо изчезана след 2 дни.Не знам какво е и от какво беше,но вече го няма(Дано да е за дълго).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •