Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Шум отпред и малко в дясно

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default Шум отпред и малко в дясно

    Здравейте.
    Моля за малко помощ и разяснение.
    Колата е алфа 156 1,9JTD декември 1999г.
    Имам шум отпред който майстор определи като лагер на колелото. Закупих съответния нов - 200лв - и той го смени. Но уви шума намаля рязко но не изчезна. Сега като ускоря към 60 и нагоре и изключа от скорост загася климатика и радиото и го чувам. Друг майстор препоръча да слушам при завиване на волана дали се усилва или отслабва. Няма никаква промяна поне за моето ухо. Питаха ме ако натисна съединител изчезва ли - не продължава. Ходих на диагностика на предницата - носачи здрави; амортисьори здрави - по мнение на майстора.
    Ако някой знае от какво е да помага че вече яко се оръсих а не ми харесва този шум. Иначе колата е стабилна на пътя и няма други идикации за повреди или поне аз не ги усещам.

  2. #2
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Колега,дай малко повече информация за автомобила!
    Пробвай да размениш предните джанти и ако шумът се прехвърли от другата страна, е гума или джанта.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    ами незнам какви данни трябват. Автомобила е обслужен - сменени масла филтри ремъци. Купен е директно от Италия 20 декември 2009г. На 24.12.09г. съм сменил всичко що се сменя - ремъци пистов и андренажен, ролки на ремъците, водна помпа, термостат, подгревни свещи.
    Преди 3 месеца смених ляв горен и десен долен носач с чисто нови. Имам и други леки ремонти но те нямат отношение към темата. Днес ходих да проверят маслото в скоростната кутия - майстора бая псува защото щеката е на майната си, ама каза че маслото е добро и нивото е супер. Колата спира перфектно, АБС работят, ускорява добре и има тяга. Пробвал съм я вдига по каталог на скоростомера и държи. Разхода ми се вижда малко висок 5,7/100 извън града със 120, ама и това не е към темата.
    Проверявах предните джанти - алуминиеви - на майстор с хидравлика за изправяне - прави са и не бият. Гумите са 205/55/16 Pireli P6000 летни - с тях я купих от Италия - с нормален грайфер .
    Друго за сега не съм правил по предницата, а двигателя изобщо не съм пипал.

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Твърде вероятно е да е от гумите. Опитай един прост тест - пусни по инерция с 50-60 и натисни силно спирачката (но не чак толкова че да се включи АБС) и се ослушай. Ако шумът се засили по време на спирането, е от гумите.
    Може да я провериш и на стенд за сходимост. Даже ако не си го правил след смяната на носачите, е задължително.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Много често колите в Италия стоят дълго време в тамошните автокъщи с изпуснати или не добре напомпени гуми и това ги деформира.
    Споделям това от личен опит,понеже моята като я взех на пръв поглед гумите бяха перфектни още с мустачки,но в последствие се оказа,че и 4-те са деформирани и при определени скорости шумят много силно.Отпред се чуваше най-силно и по-точно отдясно.Обърнах джантите,за да се убедя,че е от гумите и шума се прехвърли отляво.
    Затова те посъветвах да пробваш това упражнение.
    Успех!
    Last edited by me4o4ko; 05-08-2010 at 22:53.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    благодаря. ще пробвам но ми се струва че е нещо по сериозно. Дано аз да се лъжа.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Работата се изясни днес.
    Шума идва от скоростната кутия. Мнение на майстора - или е луфт м/у планетните дискове(каквото и да значи това) или е лагер на скоростната кутия който държи полуоската - това е перефразирано от мен той по друг начин го каза. Абе с две думи ремонт на скоростна кутия Хубавото е, че с този шум може да си кара още поне 80к км. Препоръката му е да си карам така за сега - да не човъркам кутията щом всичко друго е наред.
    Препоръчаха ми една добавка - руска - точно за тая работа сипва се в маслото и намалява шума. Била на основата на нанотехнологии и дребни повреди ги оправяла. Не е 100% сигурно че при мен ще подейства но казаха че няма да наврвди струва 19 лв . Сложих я и следващата седмица ще видя дали ще има ефект.

  8. #8

    Default

    неможе ли да е от крив спирачен диск? не ми се сменя скоростна кутия. на свободна скорост прави ли шум?
    1.9JTD 105+

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    на свободна също шуми. Може и от това да е ни аз ги проверих първо тези индексации - накладки, дискове,лагери,окачване,джанти,гуми - и тогава се стигна до тази констатация.
    Както писах горе ми препоръчаха присадка която имала ефект и не се налага ремонт.Само дето трябва малко време за да подейства. Не дават гаранции че навсякъде действа но и не пречи да се опита, ако подейства - хоп и няма ремонт - ако ли не или караш със шум или ремонтираш.Така ми казаха на мен и аз така казвам.

  10. #10

    Default

    да ти кажа не вярвам на майстори вече. едно време ми пукаше шарнира на нови носачи и викаха рейка. и си набих грес в маншона на шарнира и спрях да хода по майстори. от тогава сам си диагностицирам и хода и казвам искам се смени това и това и стоя и гледам в ръцете кво правят
    1.9JTD 105+

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    ами не съм толкоз добър.Мнението ми е че за това има разделение на професии - всеки да върши това за което е учил и от което разбира. Съгласен че в днешно време секи стана "майстор" но все още се намират свестни и разбиращи, които искат да свършат работа а не само да взимат пари. Мисля че в моя случай съм попаднал на такъв човек.

  12. #12

    Default

    за това ли смени лагер на колелото без да е развален ти ся ще правиш ли нещо или само с добавката ще пробваш. аз скоро ще смена спирачките и ще ти кажа дъли ми се е махнал шума. ако не се махне ще мислим и ще казвам ако има развитие
    1.9JTD 105+

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    не си прав. Лагера го смених защото беше заминал. Ама явно не е бил само той. Сега съм със добавката ама не става пак си вие. Забелязах обаче че над 140 изчезва - по магистралата за Варна пробвах днес. Чува се само в диапазона 50-130, като в ниските е басов и стържещ а във високите тънък и свирещ. Сега съм на път като се прибера ще мисля какво да павя ама така няма да го оставя - много дразни и притеснява.

  14. #14

    Default

    Аз смених и 4-те лагера, като предните ги смених един след друг а задните наведнъж. Отново си имаше леко виене, след като смених гумите и всичко заспа, но си остана едно друго виене. Докато я слушахме на подемника за предните лагери се чуваше и от скоростите виене. Тайно се надявах, че виенето се предава от лагерите, но уви.
    Слагах добавки, сменях масла............. но явно ще трябва да си сменя някой лагер в скоростите. При мен шумът на място, когато натисна съединителя спира, това според мен е лагер на първичният вал. Отделно си се чува и виенето, което е най ясно на трета. Ех италианки.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    при мен намясто няма виене. Както съм писал по горе само в движение и няма никакво значение педала на съединителя как е -натиснат или не.
    Преди половин час бях в сервиза на италбулком в Плевен. Там майстора каза, че виенето си било от сменения лагер и според него лагера не е таферен. Учудих се и повторих че е сменен предната седмица и е навъртял 800км. А той отговори, че или купения лагер е скапан или майстора дето го е сменял го е скапал, но шума бил от лагера. Направо ново 20 сега ще ходя в още един сервиз за диагностика белким от три пъти получа верен отговор, направо ма гръмнаха в десетката

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •