Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Чувствителност на педала на газта

  1. #16
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    И за да не е само спам това, аз го усещам това явление при движение в колона (в задръстванията най-вече), когато колоната се движи много бавно и дори и на 1ва без газ пак ги застигам.
    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Те това го патя и аз... отнася го съединителя, в задръстванията регулирам с него.
    И при мен е така - за да не пипам спирачката не пипам много много газта


    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    ...
    отново п.п. Аз затова не спазвам дебилните ограничения от 50 км/, че трябва все на трета да карам из града
    Не е дебилно (поне не навсякъде). Има доста места (особено по малките улички в кварталите) дето някой като се изпили с 60-70-80 км/ч и... а ако ти изкочи дете к'о правим?


    А по темата - и аз го имах този проблем като си взех алфата, после просто и свикнах
    Ако обаче без газ държиш на 5-та 110 вече има някакъв проблем (поне според мен)

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  2. #17
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Момчета не си правете майтап, как с 60 ще караш на 5та предавка? Колата се кара в обороти, при тази скорост мотора се товари а няма необходимото смазване, да не говорим по баир нагоре, абсолютно недопустимо!!! Дори и да има някаква икономия , то тя е за сметка на живота на мотора и ск кутия.
    И за да не е само спам това, аз го усещам това явление при движение в колона (в задръстванията най-вече), когато колоната се движи много бавно и дори и на 1ва без газ пак ги застигам. На дълъг път не се усеща така осезаемо, но си го има това явление. Също много рязко се усеща вдигането на крака от педала на газта, все едно се включва моторна спирачка, малко като на спортните автомобили.
    Значи по твоята логика като си карам колата до 2000 оборота и еб*вам майката, а като карам до 5-6000 е по-здравословно? Стабилна логика!!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз пък съм забелязал,че мойта кола,като я карам на 3-та или 4-та,и почна да спирам без да натискам съединителя,стига примерно до 1000 об.и като пусна спирачката колата почва сама да се засилва.Мисля че това го имат почти всички по-модерни коли-бензинови и дизелови.На жена ми Полото беше така,и сега 159-ката е така,но мисля че 156 бензин не е така,май са само колите с Флай бай лайър.А може и така да е,като семтне чрез оборотите и километрите на коя предавка си и сама си дава газ,за да не загасне в движение
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз пък съм забелязал,че мойта кола,като я карам на 3-та или 4-та,и почна да спирам без да натискам съединителя,стига примерно до 1000 об.и като пусна спирачката колата почва сама да се засилва.Мисля че това го имат почти всички по-модерни коли-бензинови и дизелови.На жена ми Полото беше така,и сега 159-ката е така,но мисля че 156 бензин не е така,май са само колите с Флай бай лайър.А може и така да е,като семтне чрез оборотите и километрите на коя предавка си и сама си дава газ,за да не загасне в движение
    И 156-цата е така ако всичко е наред. Когато колата е в движение ЕКУ-то се стреми да поддържа около 980 оборота. Когато падне под тези обороти ТПС-а коригира ъгъла на дросела и си подава и гориво. Сама си дава гас
    Last edited by oem; 05-08-2010 at 15:58.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    И при мен е така - за да не пипам спирачката не пипам много много газта




    Не е дебилно (поне не навсякъде). Има доста места (особено по малките улички в кварталите) дето някой като се изпили с 60-70-80 км/ч и... а ако ти изкочи дете к'о правим?


    А по темата - и аз го имах този проблем като си взех алфата, после просто и свикнах
    Ако обаче без газ държиш на 5-та 110 вече има някакъв проблем (поне според мен)
    Е аз не съм казал , че бутам 5та на 80 км/ч пускам педала на газта и колата си дига на прав път 110 , имах предвид , че при съвсем леко минимално натискане на газта , ускорява много бързо до 110-120 като задържане на 90 км/ч става с подаване и отпускане на газ.

    Което едвали е някаква повреда, просто след като събудих колата от зимен сън, върви много по-бързо с по-малко газ и от там става това разминаване най-вероятно трябва да и свикна.
    Last edited by CrazyElement; 05-08-2010 at 16:10.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #21
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Е аз не съм казал , че бутам 5та на 80 км/ч пускам педала на газта и колата си дига на прав път 110 , имах предвид , че при съвсем леко минимално натискане на газта , ускорява много бързо до 110-120 като задържане на 90 км/ч става с подаване и отпускане на газ.

    Което едвали е някаква повреда, просто след като събудих колата от зимен сън, върви много по-бързо с по-малко газ и от там става това разминаване най-вероятно трябва да и свикна.
    Ами аз си мисля че ще имаш проблем и на другите скорости ако е от педала, не виждам логика само на 5-та да го прави ама знае ли човек

    П.П. Според мен още не можеш да свикнеш че караш резачка

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  7. #22
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    ..... просто след като събудих колата от зимен сън, върви много по-бързо с по-малко газ .....
    Абе човек, ти до скоро се оплакваше, че колата не върви както трябва, сега казваш обратното
    Реши какво искаш най-накрая

    При мен в движение няма никакъв проблем да поддържам постоянна скорост. За сметка на това на място при подаване на газ е почти невъзможно да задържа постоянни обороти.
    146 1.6TS CF1 '98


  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Е аз не съм казал , че бутам 5та на 80 км/ч пускам педала на газта и колата си дига на прав път 110 , имах предвид , че при съвсем леко минимално натискане на газта , ускорява много бързо до 110-120 като задържане на 90 км/ч става с подаване и отпускане на газ.

    Което едвали е някаква повреда, просто след като събудих колата от зимен сън, върви много по-бързо с по-малко газ и от там става това разминаване най-вероятно трябва да и свикна.
    Така трябваше да започне темата
    Абсолютно нищо ново под слънцето.
    Честито.
    Просто тежък крак имаш.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И 156-цата е така ако всичко е наред. Когато колата е в движение ЕКУ-то се стреми да поддържа около 980 оборота. Когато падне под тези обороти ТПС-а коригира ъгъла на дросела и си подава и гориво. Сама си дава гас
    Еми значи стигнахме до верния отговорпросто колата си дава сама газчица
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Значи по твоята логика като си карам колата до 2000 оборота и еб*вам майката, а като карам до 5-6000 е по-здравословно? Стабилна логика!!
    Ами ако всичко ти е наред по мотора, може и така да е. Специално за теб ще повторя, натоварването на мотора трябва да отговаря на смазването му. Изпъни някой голям баир на 5та предавка до 2000об и гледай какво се случва с температурата, после го направи с 1/2 предавки по-надолу до 2000об и пак гледай температурата на двг. Ясно е че термостата ще регулира, но в единия случай ще отвори доста по-рано. Дали ще има разлика и кой от режимите е по-разтоварващ за мотора? (не ми отговаряй, темата и без това отиде в друга насока)

    Пп Наистина колата сама си дава газ, кат по-новите коли, което е идеално за предблоковите пространства, пускаш си я без газ и тя си пъпли уекинко, кеф...
    Last edited by mirchozo; 06-08-2010 at 00:13.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Тази кола е бензинова и не е с потенциометър на педала. С жило е и потенциометъра е на дросела.

    Колега. За да разбереш дали потенциометъра е добре без диагностична апаратура просто се опитай на място да задържиш 1500 оборота, после 2000, 2500, 3000, 3500... ако успяваш да ги държиш значи всичко е наред. Ако не можеш може би имаш проблем с потенциометъра.
    ОЕМ мисля си че теста няма да е коректен по този начин защото за да постигнеш 3000 оборота на празен ход трябва да натиснеш педала на 10% примерно но за да ги постигнеш в движение на 5 -та е нужно да натиснеш педала 25%. Имам в предвид че на място няма как да пробва дали има проблем в този диапазон на пистичките на TPS-са или ако е възможно ще е при много високи обороти.
    Майката му е замер с диагностична апаратура или с мултицет в краен случай
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Абе човек, ти до скоро се оплакваше, че колата не върви както трябва, сега казваш обратното
    Реши какво искаш най-накрая

    При мен в движение няма никакъв проблем да поддържам постоянна скорост. За сметка на това на място при подаване на газ е почти невъзможно да задържа постоянни обороти.
    Е тя хич не вървеше тогава , ама смених дебитомери/сонди/катализатори махнах :Д/ сложих олекотена шайба и сега бая си върви колата, единсвеното нещо което ми направи впечетление малко е офф, е че след тези упдейти колата ускорява значително по-бързо дори се усеща не само на секунди, но топ спееда си остана 1 и същ :Д , иначе днеска нямах мн време да си играя на свободна с оборотите но на 1500 е доста трудно да ги задържа на 2000 нямах проблем на повече не съм пробвал.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  13. #28

    Default

    Тука с 150 коня не може да я задържите чудя се тея с 250 -300 коня сигурно дават газ 5- пъти и отпускат и правят варна -софия

    А в интерес на истината след чиповете и правките по моето JTD наистина по-голяма част от мощността на колата се съсредоточи в горната част на педала на газта и просто като не си му свикнал да я "галиш" а я стъпкваш колкото преди това и тя си ускорява сериозно..
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  14. #29
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Тука с 150 коня не може да я задържите чудя се тея с 250 -300 коня сигурно дават газ 5- пъти и отпускат и правят варна -софия

    А в интерес на истината след чиповете и правките по моето JTD наистина по-голяма част от мощността на колата се съсредоточи в горната част на педала на газта и просто като не си му свикнал да я "галиш" а я стъпкваш колкото преди това и тя си ускорява сериозно..
    Дам ТПС е ок поне на свободна никакв и проблеми със задържане на обороти, просто колата наистина има мн сила дори при леко натискане на педала и от там ... наистина съм си с тежък крак, ама днеска като си пуснах климатичето и като си заковах 90 км/ч и не ме търсете
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  15. #30

    Default

    При мен е същото положение с ланчия либра, но дизел. Педала го галиш и скоростта може да е 150-60........ При диагностика педала си отчита съвсем коректно от 0 до 100% а по време на движение педала не се натиска повече от 20-30% дори и да го натисна до край ускорението си е същото както и при малко натискане. Според мен нещо е пипано по софтуера и от там се получава така. На място до 2000об/м ми беше невъзможно да я задържа, сега вече след 40к+ мога да я задържа на място в някакви обороти между 1000 и 2000.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •