Results 1 to 10 of 10

Thread: Максимална дълбочина на монтаж - предни говорители за 156ца

  1. #1

    Default Максимална дълбочина на монтаж - предни говорители за 156ца

    Здравейте колеги,

    От известно време се опитвам да намеря тази информация и никъде не я намирам. Конкретно - колко максимално дълбоки говорители може да се монтират на предните врати на 156цата?

    Въпроса възникна защото планирам да си купя Hertz Hi-Energy HSK 165, които са с дълбочина на монтаж 69мм. Едни баш-майстори ми казаха, че не могли да се съберат тези колони и трябвало да се дълбае във вратата. Малко ме притесни това и съответно питам. Някой пробвал ли е да слага тези или колони със сходна дълбочина на 156цата? Някой дълбал ли си е вратата за да ги вкара вътре?

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by flame2009bg View Post
    Здравейте колеги,

    От известно време се опитвам да намеря тази информация и никъде не я намирам. Конкретно - колко максимално дълбоки говорители може да се монтират на предните врати на 156цата?

    Въпроса възникна защото планирам да си купя Hertz Hi-Energy HSK 165, които са с дълбочина на монтаж 69мм. Едни баш-майстори ми казаха, че не могли да се съберат тези колони и трябвало да се дълбае във вратата. Малко ме притесни това и съответно питам. Някой пробвал ли е да слага тези или колони със сходна дълбочина на 156цата? Някой дълбал ли си е вратата за да ги вкара вътре?
    Ето тези Херцове http://www.avitel-bg.com/for_the_mob...akers/ecx_165/ се опитах да монтирам на 156цата и резултата беше отрицателен колега
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Мерси! Явно няма да са херцове.

  4. #4
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    не би трябвало да е много голям проблем -може би ще трябва да се позакриви ламарината на мястото на отвора за говорителите под кората
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  5. #5
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by flame2009bg View Post
    Здравейте колеги,

    От известно време се опитвам да намеря тази информация и никъде не я намирам. Конкретно - колко максимално дълбоки говорители може да се монтират на предните врати на 156цата?

    Въпроса възникна защото планирам да си купя Hertz Hi-Energy HSK 165, които са с дълбочина на монтаж 69мм. Едни баш-майстори ми казаха, че не могли да се съберат тези колони и трябвало да се дълбае във вратата. Малко ме притесни това и съответно питам. Някой пробвал ли е да слага тези или колони със сходна дълбочина на 156цата? Някой дълбал ли си е вратата за да ги вкара вътре?
    Опира конуса на говорителя отстрани в ламарината за която е хванато пласмасовото гнездо. С пилене може и да стане. Иначе на дълбочина нямат проблем.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  6. #6
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Quote Originally Posted by flame2009bg View Post
    Здравейте колеги,

    От известно време се опитвам да намеря тази информация и никъде не я намирам. Конкретно - колко максимално дълбоки говорители може да се монтират на предните врати на 156цата?

    Въпроса възникна защото планирам да си купя Hertz Hi-Energy HSK 165, които са с дълбочина на монтаж 69мм. Едни баш-майстори ми казаха, че не могли да се съберат тези колони и трябвало да се дълбае във вратата. Малко ме притесни това и съответно питам. Някой пробвал ли е да слага тези или колони със сходна дълбочина на 156цата? Някой дълбал ли си е вратата за да ги вкара вътре?

    колега аз съм с такива херцове и не дълбаеш нищо http://caraudiosecurity.com/shop/pro...s_id/6724.html
    ЕСК 165 S те са слим и влизат перфектно
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    17

    Default

    За да не пускам нова тема искам да попитам тук.Вчера си купих СД за колата ,защото като я купих нямаше никакво.Оказа се,че предните (май фабрични) говорители свирят доста добре,и ето къде идва питането.Съвсем случайно разбрах ,че имам и говорители в задните врати,но те се чуват много по-слабо от предните.Въпроса ми е нарочно ли са настроени така или просто са заменени с някакви по-слаби?Между другото те не са свързани към предните,защото като задам настройка от СД-то да свирят само задни се чуват ,но много слабо.Дали са настроени нарочно така,че с едни елипси отзад да се получи някакъв съраунд ефект?

  8. #8
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    За съжаление са същите като предните, просто така се чуват. Ако сложиш елипси без задни е по-добро решение - поне ще има нещо като бас Ако сложиш и задни и елипси е много вероятно плейъра да се окаже слаб /поне при мен е така/ и да ти трябва усилвател.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    17

    Default

    Ясно просто се чудех дали мога да ги използвам някак.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by darad View Post
    За да не пускам нова тема искам да попитам тук.Вчера си купих СД за колата ,защото като я купих нямаше никакво.Оказа се,че предните (май фабрични) говорители свирят доста добре,и ето къде идва питането.Съвсем случайно разбрах ,че имам и говорители в задните врати,но те се чуват много по-слабо от предните.Въпроса ми е нарочно ли са настроени така или просто са заменени с някакви по-слаби?Между другото те не са свързани към предните,защото като задам настройка от СД-то да свирят само задни се чуват ,но много слабо.Дали са настроени нарочно така,че с едни елипси отзад да се получи някакъв съраунд ефект?
    Заблуждаваш се! Еднакви са си и еднакво си свирят, просто отпред имаш и пищялки и така ти се струват че свирят повече, но не е така
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •