Results 1 to 10 of 10

Thread: проблем с температура климатроник

  1. #1

    Default проблем с температура климатроник

    Здравейте,
    Имам проблем с външната температура на климатроника.Датчика е в огледалото и съм го проверил,няма лоша връзка.Както си карам температурата от 30 градуса се сменя на -20, ако изгася колата и я запаля отново се оправя и така до безкрай.Какъв е проблема според вас?

  2. #2
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Този датчик не е свързан с климатроника. Нямаш проблем с климатроника.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Този датчик не е свързан с климатроника. Нямаш проблем с климатроника.
    Аре ново дваисе.Баш с него е вързан.

  4. #4
    Запален алфист SPEEDY-SD's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Аре ново дваисе.Баш с него е вързан.
    Извинявай колега но по какъв начин е свързан ?

  5. #5
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Моят пък си седи на 21 градуса десния на огледалото(явно някой е бутнал едно съпротивлнение)..левия май отчита някакви разлики/.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    С кабел е вързан бе колега.Сериозно по темата-от там компа взима информация за температурата от вън.това е защита-при +4 климатика не тръгва щото ще се пръсне.Като ти показва датчика-20 няма да тръгне ко;пресора.Има вариант датчика да отчита за момент реално и се получава тръгни спри на компресора.Ако имате съмнения че това е така-караите както си знаете.

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by SPEEDY-SD View Post
    Извинявай колега но по какъв начин е свързан ?
    Ето тук има схемата - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...E0%F2%F3%F0%E0

    Иначе,лаишки казано,ако датчика за външна температура отчита ниска такава(нямам вече спомен за точните градуси,ма и за това има писано),компресорът на климатика няма да тръгне.

    Опа.Обяснението вече е дадено.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default проблем температура климатроник

    Колеги!Климатроника работи перфектно.Проблема е, че по някое време въпросният датчик в огледалото подава лъжлив сигнал и вместо да ми дава реалната температура ми дава -20 градуса. По този начин климатроника възприема тази температура и спира да работи, което е нормално защото ако навън е -20 няма как да ми направи в купето 18. Въпроса ми е дали проблема е в датчика или в управляващия модул ка климатроника?

  9. #9
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    На мен в сервиза на Алфа във Варна ми бяха казали, че датчика за външната температура няма връзка с поддържането на вътрешната температура. Ако съм подвел някого се извинявам. А каква е температурата вътре в купето има друг датчик - малкия отвор под врътките. При мен има друга аномалия. Ако колата е стояла на силно слънце няколко часа и таблото се е нагряло е започва да духа горещо /ужасно горещо - направо ще ти падне кожата/, и изобщо не започва да охлажда, дори и след 10-15 мин. Външната температура я показва коректно - според мен. Проблема го реших /поне засега/ като си купих сенник за предното стъкло и поставих градусите на 22, а не както преди на 19-20. Сега става зима за 1-2 минути
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by miri4a View Post
    Колеги!Климатроника работи перфектно.Проблема е, че по някое време въпросният датчик в огледалото подава лъжлив сигнал и вместо да ми дава реалната температура ми дава -20 градуса. По този начин климатроника възприема тази температура и спира да работи, което е нормално защото ако навън е -20 няма как да ми направи в купето 18. Въпроса ми е дали проблема е в датчика или в управляващия модул ка климатроника?
    Съмо с мерене може да се разбере.Другият метод е смяна на сляпо,ако има от къде да вземеш части за проба.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •