Page 17 of 29 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 241 to 255 of 433

Thread: Volkswagen купува Alfa Romeo?

  1. #241
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    Аве хора какво го зачекнахте тоя Сеат! Факт е ,че допреди да ги купи Ваг, Сеат правеха мега "успешните" ронда, марбела и т.н. които каквото и да си говориме са си фиатови манерки и то от най-лузарските години на фиат! Та нали именно Ритмо повлече Фиат на доло! Може да има спортни успехи ,но като граждански продукт това е едно голямо недорузомение независимо под какво име се продава (ритмо,страда,ронда) И правиме един хронологичен разбор : преходния модел ибиза си беше и той някакъв вид недорузомение половината технологии фиат половината ваг б.си филма ,няма да ги забравя онези първите ибизи с двг-то "порше системс" ,но се котираха при селските бекове, първото толедо пак шаш и паника голф копи паста самоче в доста завидно добре оформена опаковка и яки продажби! Какво се случи после : гръмкото лого "Ауто емуусион" и копи пейст на дизайна на алфа 156 с механиката на поло (ако не се лъжа) и следват мега добри продажби и успех на фирмата като такава ! От там вземи тоя синоним на испанския фауве вземи имиджа на здрава безотказна машина и ет ти успешно продаваем продукт вече повече от 10 години! И какво толедото не ви харесва ли ,ами защо да не ми харесва по нищо (поне отвън) не ми напомня на на скучноват голф или пасат (говориме за последните модели)!
    А Шкода какво за нея била смешна и соц. да ама не ! Смешни и соц. са нашите надежди да произвеждаме коли около Ловеч ! Какво направиха там ваг за 10 години направиха толкова стабилен пазаран дял ,че направо къртят! От едно фалиращо автомобилно подразделение Шкода стана перла в короната ,шампион по продажби!
    Ами кажете рено колко години се мъчи да направи същото с датчия ами ако не знаете ще ви кажа над 25 30 години и какво се получава -нищо! Ами фиат така обичания от всички ни концерн майка (респект) аве мамкаму за толко години в Сърбия ако се беше получило чудото на Шкода с Юго щяхме ся да си щракаме с пръсти и тук да коментираме алфа 4Ц 9Ц или 28 Ц и да коментираме какк новото задно на 169 се представя отлично в теста на топ гиър !
    Ще кажа ,че колкото и да съм сектант колкото и да харесвам италянското автомоблостроене не мога да си затворя очите и да пренебрегна чисто икономическите и вобще фактите като цяло! Ваг показаха на европейците как се прави бизнес ,как се продава продукт и вобще как се бачка по Немски или здрава ръка без компромиси и крачка назад!
    бтв. Това правят и Тойота и Хонда в щатите!
    И не ме разбирайте погрешо всеки един от нас ще го боли ако ваг купи която и да е от марките на фиат!
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  2. #242
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    mladej_it по принцип не си далеч от истината, но първо си оправи правописа (съвсем доброжелателно ти го казвам),и второ за неуспеха на Рено с ДаЧия (без Т между А и Ч ) вЪобще не си прав. В момента Дачия е шампион по продажби и то точно на немският пазар, а дори четох една класация за удовлетвореност на немските клиенти от автомобила:
    1) Мерцедес бенц
    2) БМВ
    3) Дачия
    4) Мазда
    5) Нисан
    6) Ауди
    7) Сузуки
    Волво
    9) Мицубиши
    10) Хонда
    11) Тойота
    12) Шкода
    13) Фолксваген
    и т.н.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #243
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Не е факт покупката на Алфа но...все пак много зависи как ще се подходи от новия собственик. Все едно да мислим и коментираме сега, че Поршетата ще станат голф ...едва ли, макар да знем за изцепки на определени модели порше с ВАГ концепции и двигатели (924 - ако не греша)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #244
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Само за протокола да отбележа, че през 2008-ма г. Порше имаха големи мераци за поглъщане на VW и за целта даже изтеглиха супер брутален заем, но в последствие се оказа, че НЕ им стигат силичките и всъщност стана точно обратното...
    Мхм, прав си Само, че става въпрос по-скоро за сливане, а не за поглъщане, освен това не е завършено. Купили са 49% през декември 2009, а цялостното сливане би трябвало да завърши през 2011. Т.е. не можем да кажем, че поршетата правени до сега са чисти фолксвагени, което ми беше мисълта От друга страна аз лично спокойно мога да нарека аудитата, сеатите и шкодите фоксвагени, ама ако греша ме поправете

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Факт е, че СЕАТ в момента е на най-високото ниво, откакто съществува. А Алфа в момента е достатъчно обезличена. За да имат ФВ интерес към Алфа, значи имат нещо предвид...
    А я сега за нас незнаещите обясни, какво в едно Мурсиелаго и ВАГ....Аз имам преки впечатления от Мурсиелаго, но държа на информация, както се казва "от извора"
    Ми много ясно, че Сеат ще са на най-високото ниво от както съществуват, като имаме предвид нивото им преди покупката от ВАГ. Разликата е, че историите на СЕАТ и на АЛФА са различни, а най-вероятните намерения са ФВ са да набутат АЛФА на мястото на СЕАТ в портфейла си - едва ли я купуват за да я сложат на нивото на Ауди или на Ламборгини Ей тва е целия проблем - че докато за марка като Сеат такава покупка е предимство, за Алфа би било загуба

    За никой не помня да съм казвал, че е незнаещ но личното ми мнение е, че ако сравняваме ламбо с ферари (смятам разумно сравнение) - ламбо са загубили повече от духа на марката след покупката им от ФВ, отколкото ферари са загубили от покупката им от ФИАТ. И имам просто обяснение за това, но за сега ще си го запазя - просто твоа е моето виждане за Ламборгини И понеже не си отскочил до началото на темата, аз свърших тая работа - ето целия пост на Пинко за Гаярдо, пише си кое в него е ВАГ И това не е първия такъв разказ, който чувам от човек карал тая кола И аз също нямам против малко информация "от извора", разкажи ни ти кое в Мурсиелагото те кара да го чувстваш италианско - аз такова съм виждал само отдалеко, но ше се радвам да се окажеш прав, че в него няма нищо ВАГ

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Аз пък имам против. Щото много пъти съм карал Гаярдо, последния път разтривах LP560-4, и винаги би е било много гадно вътре - все едно съм седнал в старо Алди А6. Половината интериор е от А6 - климатроника 1:1, навигацията, разни бутони, превключватели, лостчета, дисплея между километража и оборотомера, абе гадост най-страхотна
    И като се абстрахираме то всички тия подробности остава сериозния въпрос на който не ми отговори: Ако смяташ, че на Фиат не им пука изобщо за Алфа, което те кара да си мислиш, че точно пък на ФВ им пука за духа на марката Мен лично нищо и за това виждането ми е такова. Освен това дори Алфа да не съществуваше като марка и да не бях с пристрастия към италианките, ако сега отивах да си купувам за пръв път нова кола и трябва да избера между Голф 6 и новото Браво - щях да избера бравото
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #245
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Последно какво става?
    Ще караме ли JTD с Quatro или не

    малко да ЪП-на темата

  6. #246

    Default

    Има марки за които е по важен имиджа ,а не колко бройки е пуснала на пазара такава марка е и Алфа ,тя винаги се е славела с темперамент какъвто дори и бмв нямат /а за фолксваген да не говорим/,лошото е че в последно време започнаха да се поставят двигатели от опел /което е много тъжно/
    А представяте си след няколко години излиза новата Алфа GTA и в презентациите пише- двигателят на тази спортна кола е взет директно от GOLF R 32 /Е ТОВА ТРУДНО СЕ ПРЕЖИВЯВА /
    Всичко това прозвучава все едно някой е починал ,а може би наистина е така и това е най-ценното което има Алфа ,а именно ДУХЪТ !!!

  7. #247
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    А представяте си след няколко години излиза новата Алфа GTA и в презентациите пише- двигателят на тази спортна кола е взет директно от GOLF R 32 /Е ТОВА ТРУДНО СЕ ПРЕЖИВЯВА /
    Всичко това прозвучава все едно някой е починал ,а може би наистина е така и това е най-ценното което има Алфа ,а именно ДУХЪТ !!!
    Добре де, защо винаги ви изпрува Голф като първа мисъл за ВАГ??? Щото ако пише в същата тая презентация: Новата Алфа GTA ще носи платформа на Ауди RS6 (което ще рече V10 мотор с 2 турбини) аз няма да се намръщя, при условие, че от 5 години няма Алфа GTA с какъвто и да е мотор. При 159 има 3.2 мотор с някакви 260к.с. който меко казано не впечатлява с нищо. Е в какво точно се крие духът на Алфа, ако не първо в моторите?

    Сега въпрос към колегата Sm0k:
    Качвал ли си се в Мурсиелаго? Гледал ли си му под капака(задния)? Гледал ли си колата на подемник отдолу? Гледал пи си окачванито, спирачките и въобще датайлите в колата? Аз например Съм и мога да кажа,че няма нищо ВАГ в едно Мурсиелаго.
    Ти си чети мненията на хората и според тях си формирай твоено. Аз имам собствени сетива и се доверявам на тях. Този въпрос за мен е изчерпан.
    Last edited by Bobi_33; 15-08-2010 at 18:58.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #248
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    А представяте си след няколко години излиза новата Алфа GTA и в презентациите пише- двигателят на тази спортна кола е взет директно от GOLF R 32 /Е ТОВА ТРУДНО СЕ ПРЕЖИВЯВА /
    Всичко това прозвучава все едно някой е починал ,а може би наистина е така и това е най-ценното което има Алфа ,а именно ДУХЪТ !!!
    Тук съм принуден да се съглася с теб ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #249
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default Планира ли Volkswagen да купи Alfa Romeo?

    Спекулациите на тази тема се засилват, макар че засега няма нищо официално.
    Слухът циркулира от известно време насам, а често пъти, където има дим, има и огън. Някои медии цитираха големия шеф на компанията от Волфсбург Мартин Винтеркорн да казва, че Alfa Romeo е „марка-мечта“ за Volkswagen.

    Fiat от своя страна не е заявявал, че марката е за продан, но се подразбира, че за добра цена е напълно възможно италианците да се разделят с нея. Анализаторите твърдят, че Alfa Romeo не „прави пари“ от години насам. Това само по себе си поставя Fiat в ситуация на напрежение, тъй като италианците в момента наливат огромни капитали в Chrysler.

    Volkswagen пък подхожда инвестиционно в кризата: след като превзе контрола в Porsche, наскоро придоби 20% от Suzuki и накрая купи една от най-влиятелните дизайнерски компании в автомобилната индустрия Giugiaro. Ще спре ли дотук? Или Italdesign Giugiaro e само прелюдия към по-широка стъпка в Италия?

    Сега анализатор от германската група Metzler казва пред специализираното издание Automobilwoche, че Alfa Romeo би била перфектното допълнение към портфолиото на концерна VWAG. Изглежда подобна стъпка се обмисля на стратегическо ниво в Германия.

    http://news.automedia.bg/read/10375.html
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  10. #250

    Default

    До някъде е нормално Фолксваген да мечтаят за марка като Алфа ромео ,защото марките които притежават са в повечето случаи еднотипни и скучни /макар че и топ марките им като бугати и бентли са обезличени само погледнете таблото на бентли и ще откриете голяма прилика с туарег и фаетон /
    Най лошото е че и да я купят и да не я купят алфа никога няма да си върне имиджа който имаше ,за напред тя ще е един италиянски опел /новите модели го потвърждават /

  11. #251
    започва да се пристрастява topper's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Перник
    Age
    36
    Posts
    33

    Default

    Както Алфа Ромео е имала силни години,а сега са по-слаби след време може да се завърне с пълна сила.Нужна е инвестиция в марката и промяна.Сега имат собсввена визия и чужда техника ако се направят няколко спортни двигателя и се появи отново истинска италиянска алфа гта всичко ще си дойде на мястото.

    А колкото до това дали ще се превърне в нещо като клонинг на VW(като Шкода и Сеат),мисля че това няма как да стане.Все пак когато бяха закупени и Сеат и Шкода те бяха почти фалирали производители,които нямаха нито собствена визия,нито качествени мотори така,че единсвения шанс за тях беше VW.Алфа Ромео е с традиции,новаторска марка по-скоро ще я позасилят,защото Алфа винаги е била различна(може би в това се крие успеха и)и такава трябва да си остане!
    Alfa Romeo

  12. #252

    Default

    ако фолксваген купи марката
    то те ще купят наистина само МАРКА
    в момента алфа ромео не притежава никакви технологии
    всичко е собственост на FPT

    така, че ако марката бъде купена наистина може би ще се наблегна на възстановяване на имиджа и,
    но пък от друга страна технологията няма да има нищо общо с сегашното и миналото на марката

  13. #253
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Aко VW купи марката, и с тая масовост на алфи по пътищата, пък и напоследък пълни с кретени, веднага ще ни нарочат за гоУфаджии....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #254
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Aко VW купи марката, и с тая масовост на алфи по пътищата, пък и напоследък пълни с кретени, веднага ще ни нарочат за гоУфаджии....
    Че ние даже сме по-зле в момента ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #255
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Че ние даже сме по-зле в момента ...
    Ти ако с такова самочувствие си караш колата, приятелю, аз не се чувствам така....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 17 of 29 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •