Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Въпроси за климатроник и фреон за 155 8В

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default Въпроси за климатроник и фреон за 155 8В

    Здравейте колеги,
    не намерих подобна тема и затова пускам нова с въпрос.

    Развали ми се компресора на климатроника. Засега дали ще пробвам някъде да го поправя или ще вземам втора употреба е малко висящо, но основния въпрос е:

    1/ Лесно ли става промяната на системата за нов фреон (не помня номерата на стария и новия, май са R12 и R 324) - стария трудно се намира, а и май не е много законен. От едно място ми казаха , че само гумички и масло се сменяло и всичко е ОК. От друг сервиз за климатици ми казаха, че сменяло всичко и ми обадиха някаква цена от 500 кинта за ремонт и пълнене?!?
    2/ Не знам какъв компресор да търся - като за нов или стар фреон.
    2/ Кажете читав сервиз/майстор за климатици, където ще направят нещата и няма да свалят 3 кожи от гърба ми.

    Мерси предварително!
    Last edited by nick; 27-07-2010 at 16:47.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    След наляти над 500лв за моя климатик се отказах...

    Ако някъде ти кажат ,че трябва да се сменя каквото и да било за да заработи системата с новия фреон дирекно си пали колата и с повечко газ се измитаи от това място...
    Системата си работи безпроблемно с новия фреон ,само щуцерите от които се пълни са различни ,но това нее проблем за тези които се занимават с пълненето...

    Компресор... може и да се ремонтира ,но кои и къде може да го направи читаво нямам идея... единия мои го дадох да го правят и след 120 лв ремонт задържа фреон системата 15 часа само...
    Компресор трябва да се търси от кола за части която има фреон в системата (като гарант някакъв че задържа налягане)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Мерси колега!
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    не е задължително. щото го слагаш той дига налягане и уплътнението на капака избива. Но пък това е бял кахър.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    не е задължително. щото го слагаш той дига налягане и уплътнението на капака избива. Но пък това е бял кахър.
    Извинявам се, ама това не го схванах?
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  6. #6
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by nick View Post
    Извинявам се, ама това не го схванах?
    Колегата имаше предвид, че избива гуменото уплътнение на капака на компресора/тънка и рехава гумена гарнитурка/
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  7. #7
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Колега, преминаването от единия на другия фреон става чрез промивка на системата, и след това се налива и друг вид масло. Каквото и друго да ти казват не вярвай. Интервенцията не би трябвало да излезе повече от 150лв със фреона, промивката и пълненето. Колкото до компресора, търси си същият като твоят, за да нямаш проблеми.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    пловдив
    Posts
    36

    Default

    колеги не заблуждавйте НИК ,че е толкова лесно.
    1.Сменя се почти всичко по системата,маслото ако не се смени се пресича и компресора заминава,компресора за р134 е с различни захвати и т.н.
    2.Сменят се всички маркучи иначе ще си наливаш фреон а той ще си изчезва(МОЛЕКУЛИТЕ на р134 са по малки от тези с които е направен маркуча за р12) както и уплатненията.
    3.сменя се капилрярната тръбичка в някои случаи с ТРВ.
    4.Прави се поне 1-2 промивки на системата с масло и фреон.
    5. има и още някои тънкости но тях си ги знаят майсторите
    Та моя съвет колега е ако имаш възможност ремонтирай или смени с друг дори 2-ра употреба стига да е читав.Та цената ще там някаде иначе ако тръгнеш да сменяш всичко.Ако някой ти каже ,че може да наливаш и караш с друг фреон значи просто иска да ти вземе парите или нищо не разбира(да прочете поне една книга по темата).Ако мога да ти помогна с нещо може да ми пишеш и на личната.Успех.
    alfa romeo 155 1.8 8v

  9. #9
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by chikago View Post
    колеги не заблуждавйте НИК ,че е толкова лесно.
    1.Сменя се почти всичко по системата,маслото ако не се смени се пресича и компресора заминава,компресора за р134 е с различни захвати и т.н.
    2.Сменят се всички маркучи иначе ще си наливаш фреон а той ще си изчезва(МОЛЕКУЛИТЕ на р134 са по малки от тези с които е направен маркуча за р12) както и уплатненията.
    3.сменя се капилрярната тръбичка в някои случаи с ТРВ.
    4.Прави се поне 1-2 промивки на системата с масло и фреон.
    5. има и още някои тънкости но тях си ги знаят майсторите
    Та моя съвет колега е ако имаш възможност ремонтирай или смени с друг дори 2-ра употреба стига да е читав.Та цената ще там някаде иначе ако тръгнеш да сменяш всичко.Ако някой ти каже ,че може да наливаш и караш с друг фреон значи просто иска да ти вземе парите или нищо не разбира(да прочете поне една книга по темата).Ако мога да ти помогна с нещо може да ми пишеш и на личната.Успех.
    Компресорът е R 134a и не е с различни захвати за верижните
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    пловдив
    Posts
    36

    Default

    за захвата съм съгласен.
    но за останалото също трябва да се помисли иначе ще е като лейка.
    alfa romeo 155 1.8 8v

  11. #11
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ми не знам ама на моята конверсията на фреона от 12 към 134а мина с изпразване и пълнене с новият газ и съответното количество масло.

    После си работи едно лято и накрая нещо се прецака генерално и дори и след много опити и слагане на оцветител така и не се разбра от къде изтича газа , но теча си беше масивен - за 2 денонощия умираше всичко.
    Диагнозата поставена накрая по метода на изключване беше изпарителя в купето - то само до него няма достъп.
    Така и не го смених , въпреки че си го купих.
    Продадох колата с неработещ климатик и изпарителя в багажника.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    Благодаря ви колеги.
    Поизясниха ми се нещата. Явно ще се набутват доста пари, но мяй няма да е това лято. Лошото е, че говорих с някъв (уж майстор) и за промивка на системата и пълене със стария фреон след покупка на компресор - налагало се да се прави пълна промивка, щото като се е скапал компресора имало масло навсякъде в системата и трябвало да се промие, пак ми иска някъде към 350 лв.

    И понеже засега няма толкова излишни кинти със съжаление ще остане за догодина.

    Приятен и безавариен път на всички!
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default

    При БМВ защото работя в такъв сервиз има комплект за обръщане които садържа само 1 датчик ,така нареченото трокенфлаше капко уловител и цицките.Претакане няколко пъти заради маслото и готово.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Default

    С други думи не се налага нищо друго освен датчик, капкоуловител и накрайници? Това само за БМВ ли е или става и за моя случай?
    Някаква ориентировъчна цена за тови комплект? И евентуално цена с пълнене и претакане? При вас може ли да се направи цялата операция? Може и на лично да пратите подробности и/или координати.

    Благодаря.
    Alfa 155 1.8 TS 8V - ex
    Alfa 156 1.8

  15. #15
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Здравейте, колеги.
    не ми се ще никой да ми се сърди , но имам какво да добавя към темата.
    Ако климатика е работил до сега с хладилен агент R12 , то работата му с 134 ще е абсолютно безпроблемна откъм масло(трябва просто да е достатъчно),маркучи и прочие елементи.134 е създаден с екологично предназначение и е еквивалент на 12 , както на 22 е еквивалент 407. разликата е в количеството необходимо за машината и в това че алтернативните агенти(134,407,410А и т.н. )се зареждат задължително в течна фаза и системата не може да се допълва,т.е. при наличие на по-малко количество агент се налага да се изтегли този , който е вътре , да се провери системата за пропуски , да се вакуумира и да се зареди под кантар и във течна фаза(ако бутилката е с един кран се обръща с крана надолу, ако е с два се ползва червения)Като информация знам ,че на 155 8в климатика на 134 иска 980 грама агент.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •