Results 1 to 6 of 6

Thread: Смяна на двигател от 1.4 към 2.0тс

  1. #1
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Smile Смяна на двигател от 1.4 към 2.0тс

    Привет колеги
    Понеже искам да си взема 2.0тс.при мотирането на този двигател,ако е с пласмасовия капак като моето 1.4 нужно ли е да сменям цялата инсталация или не,питам защото ако са със един и същ Мотроник не може ли да се смени само компа и железата и да се ползва инсталацията от моята или е необходимо да се сменят дори и кабелите.Също така може ли дадете оринтеровачна цена за 2.0тс 155кс. който включва:двг,скорости,полуоски,макферсони,главини,н осачите
    ами с една дума вичко ппод предния капак
    Благодаря предварително
    за всички мнения

  2. #2
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Да допълня,че освен изброените от теб неща и спирачките трябва да сменяш.
    На 1.4 диска по спомен му беше 257мм. а на 2.0 е 284мм. ,което значи,че (пак по спомен) трябва да забравиш за джанта под 15" . Успех с начинанието и ако съм сбъркал някъде с информация,поправете ме
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  3. #3
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    дам спирачки имам от 2.0тс,но ми е интерено за самата инсталация след като мотора ще с пласмасовия капак както е и моето 1.4тс да ли ще стане да се смени само компа и железата или ще е нужно исмата и окабеяване от 2.0-та.и колко парички ще ми излезнат изброените неща до тук,защото тук един колега ми предлага неговата ТИ-ка.моята е доста запазена и няма грам ръжда,апък и мисля да си плащам за 1.4 данъка.Мисълта ми е че искам да направя една сметка колко ще ми излезе само донора или цяла кола,тази която ми предлагат има забележа,че е много изгнила иначе мотора е пушка и всичко е сменено все пак се сме от един град и се виждаме почти всеки ден.цената на тази ТИ-ка е 3000лв. с джанти и всичко както е по нея.искам да знам колко ще ми излезне ако си купя само двг,скорости и т.н.или направо цялата кола от която ще се прехвърли салона и всичко останало колата е 97г.
    Last edited by lokara; 27-07-2010 at 00:59.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    дам спирачки имам от 2.0тс,но ми е интерено за самата инсталация след като мотора ще с пласмасовия капак както е и моето 1.4тс да ли ще стане да се смени само компа и железата или ще е нужно исмата и окабеяване от 2.0-та.и колко парички ще ми излезнат изброените неща до тук,защото тук един колега ми предлага неговата ТИ-ка.моята е доста запазена и няма грам ръжда,апък и мисля да си плащам за 1.4 данъка.Мисълта ми е че искам да направя една сметка колко ще ми излезе само донора или цяла кола,тази която ми предлагат има забележа,че е много изгнила иначе мотора е пушка и всичко е сменено все пак се сме от един град и се виждаме почти всеки ден.цената на тази ТИ-ка е 3000лв. с джанти и всичко както е по нея.искам да знам колко ще ми излезне ако си купя само двг,скорости и т.н.или направо цялата кола от която ще се прехвърли салона и всичко останало колата е 97г.
    сменя се цялата инсталация колега от по големия мотор, не е само до дебитомер и еку .. колко точно ще ти излезне всичко е много относително, на какви пари ще си намериш двг , дали ще трябва да се ревизира , дебитомера дали ще е читав , общо взето има доста въпросителни , но ако искаш да си плащаш данъка на 1.4 по добре си карай така .. за тази цялата интервенция понякога коства по малко пари и нерви да си вземе човек наготово ..

  5. #5
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    ахам колеги значи или ще си търся такава алфа 2.0-ка или ще си карам 1.4,ако не успея да я продам разбира се
    Last edited by lokara; 27-07-2010 at 15:38.

  6. #6
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    колеги да се похваля вече няма нужда да си търся донор за моята алфа,а направо си зимах ТИ-ка
    Благодаря за всички съвети и отговори
    Поздрави на всички
    Last edited by lokara; 03-09-2010 at 15:59.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •