Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Аптечка и Пожарогасител

  1. #16
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Аз имам една чантичка тип несесер която побира пожарогасителя, аптечката и някой друга кутийка за крушки примерно.
    Чантичката е тип лепенка и се закрепва без проблем за всяка повърхост в багажника

    И аз си търсех такава. В момента съм сложил и пожарогасителя и аптечаката в органайзер за багажник (нещо като разгъваща се щайга от плат). В нея съм подредил и други неща, които обикновено се търкалят насам натам из багажника.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  2. #17
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    И аз съм с чантичка която се залепя за тапицерията в багажника. Сложил съм я така, че ако недай си боже се наложи само да сваля задната седалка през купето (седалките са падащи) и директно да го измъкна от багажника...че ако трябва да се отваря багажника и да се тича отзад може да се окаже късно...
    Браво колега, ти не си като мене аз вече 7 месеца карам без
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  3. #18
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    40
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by bios_rage View Post
    Браво колега, ти не си като мене аз вече 7 месеца карам без
    задължително трябва да имаш, и по закон също
    ето такъв е моя комплект - цък
    Само че ти препоръчвам да дадеш малко повече пари за по-хубав пожарогасител, че този е за отбиване на номера, както и сам да си заредиш аптечката... иначе чантата отдолу се "залепва" за мокета в багажника. На мен и цвета на мокета там ми е същия като чантата и се получи естетично

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    вие сте луди да карате без пожарогасител, то веднъж се налага да го ползваш щото иначе ако се случи нещо, докато дойде пожарна или спре някой, ще седиш с ръце в джобовете докато ти гори колата. на един колега с 33-ка така му се случи.
    иначе тия чанти са гъзарски ама тук не можах да намеря такива, става и с ластично въже да се превържат в някой ъгъл.
    точка

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ...иначе тия чанти са гъзарски ама тук не можах да намеря такива...
    Пускат ги в МЕТРО понякога.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #21
    Старши Алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Мен ме спряха веднъж за проверка и ми ги искаха. Това се случи на една командировка към Сливен. Като ме попитаха сесчупих да се хиля. Казах им:
    Доктора на предната седалка в сака е половината аптека и 100 % имам повече неща отколкото трябват и им отворих единият сак само с лекарства и бинтове.... Имах даже полеви гипс!
    После ме питаха за пожарогасителя - .
    Казах му, че е под пробите, който са биохазартни и аз мога само да ги пренасям и нямам оборудване да ги местя и той ме пусна!
    Ама вече карам без проби и няма измъкване
    Alfa Romeo 146 1.6i 16v t.s. 2000г.

  7. #22
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Колеги един съвет от мен купуваите си качествени пожарогасители препатил сам лично с моя спасихме една 155 в Варна не знам как карате спокойно без пожарогасител
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  8. #23
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ей пичове, тва не е шега работа!
    Изправен и ефективен пожарогасител ТРЯБВА да има във всяка кола, и то не защото се изисква от закона. Не пожелавам на никой да се случи да стои отстрани и да гледа безпомощно как колата му си заминава. Аз съм го виждал. От трите спрели коли, само една имаше пожарогасител, който плювна два пъти и умря. А колата си изгоря бавно и полека докато дойде пожарната.
    Според мене пожарогасителя дори трябва да е не в багажника, а на някое лесно достъпно място. Под седалката примерно, стига да има начин да се закрепи. Лошите неща стават за секунди. Ако си го наврял в дъното на багажника, докато го измъкнеш ще е безвъзвратно късно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #24
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Ей пичове, тва не е шега работа!
    Изправен и ефективен пожарогасител ТРЯБВА да има във всяка кола, и то не защото се изисква от закона. Не пожелавам на никой да се случи да стои отстрани и да гледа безпомощно как колата му си заминава. Аз съм го виждал. От трите спрели коли, само една имаше пожарогасител, който плювна два пъти и умря. А колата си изгоря бавно и полека докато дойде пожарната.
    Според мене пожарогасителя дори трябва да е не в багажника, а на някое лесно достъпно място. Под седалката примерно, стига да има начин да се закрепи. Лошите неща стават за секунди. Ако си го наврял в дъното на багажника, докато го измъкнеш ще е безвъзвратно късно.
    Така е. Преди две години сеата на зет ми като се запали от неговия пожарогасигел пръсна толкова, колкото да изгаси свещички от торта на малко дете.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  10. #25
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Това да го държиш в багажника ми се вижда малко като да нямаш пожарогасител. Като си на зор кога ще го отключиш, кога ще го отвориш, кога ще го извадиш, кога ще пръскаш..... Моят е от тия обемистите металните и седи под пасажерската седалка, но от задната страна. Тоест в краката на този, който седи на задната седалка отдясно. Там е най-бързо достъпното място. Вади се дори по-бързо в сравнение с това ако беше под шофьорската седалка или под пасажерската, но отпред. Чантички и такива "глезотии" също нямам пак заради фактора бързина.
    Пожарогасителя пасва идеално на посоченото по-горе място, не се търкаля и не пречи на седящите отзад. Дори много рядко го забелязват.
    Иначе надежден пожарогасител си трябва. Въпреки, че често съм се замислял...моят макар и от малко по-сериозните на дали ще ме спаси освен ако не е нещо малко, а за ония дезодорантчета..... Дори не мисля да ги коментирам.
    The greatest of all scientific hobbies!

  11. #26
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Аз моя съм го монтирал в багажника на стойката, която си върви с него. Ето как изглежда
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo 03.jpg  

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    задължително трябва да имаш, и по закон също
    ето такъв е моя комплект - цък
    Само че ти препоръчвам да дадеш малко повече пари за по-хубав пожарогасител, че този е за отбиване на номера, както и сам да си заредиш аптечката... иначе чантата отдолу се "залепва" за мокета в багажника. На мен и цвета на мокета там ми е същия като чантата и се получи естетично
    Моята е 1 към 1 с тази която си дал от линка .
    Само че си ползвам моя пожарогасител триъгълник и аптечка.

    Може би не му е тук мясотото ама все пак ще отправя въпроса си.
    Чух вчера ,че въвели някакъв стикер за изправност на пожарогасителя,трябвало всяка година да се минава и да се удря по 1 стикер на пожарогасителя.Самата процедура била 5 10 лева,но незная къде се прави.
    Вие чули ли сте нещо подобно,че май щели и за това да глобяват вече.....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    миналата година на техническия ми сложиха лепенка на пожарогасителя без да му правят каквато и да е проверка, тая година не го гледаха.тия прегледи са колкото да ти вземат парите и да се позаяждат малко.
    точка

  14. #29
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    миналата година на техническия ми сложиха лепенка на пожарогасителя без да му правят каквато и да е проверка, тая година не го гледаха.тия прегледи са колкото да ти вземат парите и да се позаяждат малко.
    Колега, аз преди две седмици минах ГТП. ПРеди мен имаше една жена с Опел Корса, на който не му светеше десния стоп. Никой дори не си направи труда да погледне това нещо!
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  15. #30
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Навремето по техническите прегледи теглеха на везни пожарогасителите и при нужда допълваха, защото нямаше манометърчета, както са новите. Сега е анархия, но е елементарно да се погледне манометърчето и ако стрелката не е в зелената зона, да се закара при оторизирана фирма да го сервизират.
    По принцип повечето противопожарни средства се освидетелстват за срок от 1 година (понякога и 2).
    някой знае ли да има изискване какъв тип да е пожарогасителят - пенен, воден или прахов? Защото не е без значение.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •