Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: Турбо ??? 166 2.4 jtd 2001г.

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    А от къде е тая турбина за 1500лв.
    Ето ти точната турбина за твоята кола...Като поръчваш в България и не се занимаваш с поръчки, доставки и другите му глупости
    http://topspeed.bg/view_product.php?pid=592
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #32
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Турбината идва от една много голяма Италянска фирма които предлагат турбини или инжектори за дизеловите коли.
    --> http://www.dieselevante.com/

    относно със topspeed.bg, няма никаква далавера :
    1- по скъпо изилиза през БГ (400лв до 200лв по евтин през Италия)
    2- те най вероятно (или по скоро да се надяваме че) от тази фирма във Италия ги купуват
    3- лично имам по голямо доверие към тази Италиянска фирма отколкото магазин за авточасти във БГ
    -> поне аз и Лемонсонг сме купували от Италия без проблем
    4- Фирмата от Италия организират и транспор през DHL лии Fedex (т.е. със тракинг номер)
    5- няма НИЩО сложно във процедурата за поръчка, толкова е просто че няма на каде - на разлика от тука те приемат сериозно поръчка от клиент...

    Това беше от мене - правете си изводи сами.
    Last edited by Christweil; 28-07-2010 at 18:19.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  3. #33
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Всичко е вече ОК.
    Взех турбина от 156 136к.с.,само смениха корпуса защото е имало разлика някаква.
    Но сега няма такава мощност както преди заради маслото което е горяла ,цялата изпускателна система е в масло и като я покарам взима да "пуши"(бял дим лютлив). Дали е нормално да не дърпа както преди заради това?

  4. #34
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Сега ново 20 с турбото.
    Като загрее колата и когато е на ниски обороти(около1700-1800) и искам да ускоря се чува едно по-силно свирене на турбото до 2200 оборота.Същото нещо се чува и като отпусна педала на газта.
    Някакви предположения?

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Сега ново 20 с турбото.
    Като загрее колата и когато е на ниски обороти(около1700-1800) и искам да ускоря се чува едно по-силно свирене на турбото до 2200 оборота.Същото нещо се чува и като отпусна педала на газта.
    Някакви предположения?
    Дано да не извива като за ново.....Преди да си купя нова турбина и моята така правеше. След като я свалихме се оказа, че лопатките леко са стъргали в корпуса. Горе-долу точно в тези обороти посвирвах и аз. Дано при теб да е съвсем различен звук.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  6. #36
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by souze View Post
    Дано да не извива като за ново.....Преди да си купя нова турбина и моята така правеше. След като я свалихме се оказа, че лопатките леко са стъргали в корпуса. Горе-долу точно в тези обороти посвирвах и аз. Дано при теб да е съвсем различен звук.
    Турбината е втора ръка,но е здрава и няма луфтове,поне за това съм сигурен ,защото е карах да я проверяват.Два дена нямаше нищо карах я за да изчистя маслото от изпускателната система и я чух да просвирва,но не стържене(защото ако опират би трябвало да стърже може би )
    Звука на турбината го чувам все едно е отворена и се чува ясно и след 2100 оборота се чува "мазно"(все едно е затворена)

  7. #37
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Днес се върнах от диагностика.Нищо не откриха за намалената мощност,турбината работи надува 1.4 даже ако не и малко повече.Нещо не достига въздух.До 1500 оборота въздуха колкото си иска ,толкова си подава но при покачване на оборотите над 3000 количеството въздух е около 450-460 грама на нещо си а иска 1200 грама.Провериха и егера и тои работи,откачих ме преди катализатора да не би да е запушен и пак не върви.При откачане на дебитомера малко се оправи вървенето но не е както преди.Чистиха го но не, пак не върви както трябва.И викат от дебитомера ще да е ,аз как да съм сигурен че е от него и да го сменям като те не са на 100% сигурни,защото на изключен дебитомер колата имала някакъв авариен режим и за това пак не може да си проличи във вървенето.
    Дайте идеи?

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    А преди да монтирате новата стара турбина изчистихте ли и геометрията?
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    Сменяй дебитомера, струва около 200 лв. с 1 година гаранция на Бош, щом с откачен върви повече, значи проблема е от него. Но не успях да разбера как така надува 1.4 бара, като стандартно работи на 1 бар налягане, вие към това 1.4 да не смятате и атмосферното налягане, тоест да надува на 0.4 бара?

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Kopeldaka View Post
    Сменяй дебитомера, струва около 200 лв. с 1 година гаранция на Бош, щом с откачен върви повече, значи проблема е от него. Но не успях да разбера как така надува 1.4 бара, като стандартно работи на 1 бар налягане, вие към това 1.4 да не смятате и атмосферното налягане, тоест да надува на 0.4 бара?

    Може да е пик, колега....
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  11. #41
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    кокато един автомобил започне да пуши бяло значи битрябвало да губи антифриз или има конденз. Казваш че си сменил турбината . А с променлива геометрия ли е? Също казваш че си оставил копуса а карантията еднаквали е? Провери интеркулера да не спукан.

  12. #42
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Турбината идва от една много голяма Италянска фирма които предлагат турбини или инжектори за дизеловите коли.
    --> http://www.dieselevante.com/

    относно със topspeed.bg, няма никаква далавера :
    1- по скъпо изилиза през БГ (400лв до 200лв по евтин през Италия)
    2- те най вероятно (или по скоро да се надяваме че) от тази фирма във Италия ги купуват
    3- лично имам по голямо доверие към тази Италиянска фирма отколкото магазин за авточасти във БГ
    -> поне аз и Лемонсонг сме купували от Италия без проблем
    4- Фирмата от Италия организират и транспор през DHL лии Fedex (т.е. със тракинг номер)
    5- няма НИЩО сложно във процедурата за поръчка, толкова е просто че няма на каде - на разлика от тука те приемат сериозно поръчка от клиент...

    Това беше от мене - правете си изводи сами.
    Супер а сега ми кажи при положение че турбината се предлага с 1 година гаранция как ако на твоята се случи нещо ще си използваш гаранцията?

    ---------- Post added at 14:18 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

    Quote Originally Posted by Mixi View Post
    кокато един автомобил започне да пуши бяло значи битрябвало да губи антифриз или има конденз. Казваш че си сменил турбината . А с променлива геометрия ли е? Също казваш че си оставил копуса а карантията еднаквали е? Провери интеркулера да не спукан.
    Колега неизгорялата нафта също пуши бяло Също така и маслото в някой случей пуши бяло

    ---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:18 ----------

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Турбината е втора ръка,но е здрава и няма луфтове,поне за това съм сигурен ,защото е карах да я проверяват.Два дена нямаше нищо карах я за да изчистя маслото от изпускателната система и я чух да просвирва,но не стържене(защото ако опират би трябвало да стърже може би )
    Звука на турбината го чувам все едно е отворена и се чува ясно и след 2100 оборота се чува "мазно"(все едно е затворена)
    Начална фаза на задирането е просвирване

    ---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Всичко е вече ОК.
    Взех турбина от 156 136к.с.,само смениха корпуса защото е имало разлика някаква.
    Но сега няма такава мощност както преди заради маслото което е горяла ,цялата изпускателна система е в масло и като я покарам взима да "пуши"(бял дим лютлив). Дали е нормално да не дърпа както преди заради това?
    Хахахаааа няма да има мощност по простата причина че корпусите на двете турбини са различни съответно и перките им - мъкаааа мъкаа къде гледате бе хора
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #43
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Белия дим от ауспуха беше от гърнетата пълни с масло,вече няма дим.
    С откачен дебитомер не че е добре колата но е малко по "сприхава",но не както преди.
    на старата турбина е чистена геометрия,а налягането го гледаха от компютъра не знам какво мери.
    А днес сутринта забелязвам ,че колата като е студена малко по добре върви,а също така и турбото не просвирва силно(м/у 1500-2100 оборота)като е студена колата,но като загрее се чува това свирене даже и като отпусна педала.
    Корпуса е взет от старата турбина защото изхода на нагнетения въздух при новата е бил леко на долу ,сочел към гредата където е радиатора и няма как да се сложи маркуча

  14. #44
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    ...Корпуса е взет от старата турбина защото изхода на нагнетения въздух при новата е бил леко на долу ,сочел към гредата където е радиатора и няма как да се сложи маркуча
    Това го разбрахме, ама откъде знаеш, че няма и други разлики?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  15. #45
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Това го разбрахме, ама откъде знаеш, че няма и други разлики?
    Той може и да не е знаел, но Бобо му го е казал много ясно по-горе. Щом корпусите и роторите са различни, пак е интересно, че вади надув този сбирщайн
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •