Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Турбо ??? 166 2.4 jtd 2001г.

  1. #16
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Откачен е кулера и всички маркучи,към турбото за да изчистя всичко защото е пълно с масло.
    Та искам да знам дали мога да запаля колата така без маркучите към турбото(то си е на мястото само където ги няма маркучите, които излизат от него и влизат в двигателя) и кулера и също така без въздушен филтър и маркучите също към него

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Откачен е кулера и всички маркучи,към турбото за да изчистя всичко защото е пълно с масло.
    Та искам да знам дали мога да запаля колата така без маркучите към турбото(то си е на мястото само където ги няма маркучите, които излизат от него и влизат в двигателя) и кулера и също така без въздушен филтър и маркучите също към него
    Ами да влизат всичките боклуци вътре без въздушен филтър, малко ми се вижда несериозно да задаваш такива въпроси!
    Ако ще я водиш някъде по добре някой да те дръпне до там
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Ами да влизат всичките боклуци вътре без въздушен филтър, малко ми се вижда несериозно да задаваш такива въпроси!
    Ако ще я водиш някъде по добре някой да те дръпне до там

    Искам само да проверя дали двигателя ще завърти леко за да видя дали не е затегнал.Мога ли да я запаля така?

  4. #19
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ами пробвай да я припалиш, но недей държа двигателя запален дълго - би трябвало да имаш и доста масло из гърнетата на изпускателния тракт
    Last edited by trustworthy; 25-07-2010 at 14:10.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #20
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Със сигурност ще има много масло,дори под въздушния филтър онова пластмасово казанче беше пълно с масло,кулера също.Днес измих всичко,блеснаха като нови(поне това ме зарадва).
    Където е турбото отвора в средата ,а не страничния има някакво зъбно колело, с пръст усещам че е нарушено.

    Няма ли вероятност като запаля така да не пръска масло от някъде?
    По късно ще направя снимка на турбото,за да кажете от къде да го развия,за да го сваля.Лошото е ,че нямам канал и действам пред блока .
    Също тъка няма ли някъде схема как е захванато за колекторите за да не се лутам по свалянето.

  6. #21
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    ето и снимките:



    А така изглежда в момента и искам да попитам, дали мога да я запаля така,за да чуя дали не съм прецакал двигателя







    За това зъбно колело говорих ,че е разрушено


  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Искам само да проверя дали двигателя ще завърти леко за да видя дали не е затегнал.Мога ли да я запаля така?
    Първото на което за да е изтекло толкова много масло, следователно двигателя е останал без масло!!! Затова си мисля че въобще не е хубава дори да я припалваш!!!
    Директно в сервиз!!!
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #23
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Аз ти писах в предния пост нещо, но щом не ми вярваш, изчакай някой истински компетентет да ти даде съвет.

    БТВ, това колето не е точно зъбно, по-скоро е компресорно. И това не са зъби, а лопатки

    На двигателя ти най-вероятно му няма абсолютно нищо. Загубил е мощност, защото въздуховодите ти са били задръстени с масло и няма как да мине въздух, че да гори нормално.
    Last edited by trustworthy; 25-07-2010 at 21:44.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    И не е особено желателно да се опитваш да сваляш турбината пред блока без канал с подръчни инструменти.Или ще заоблиш гаиките или ще накъсаш някоя шпилка.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  10. #25
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    На двигателя ти най-вероятно му няма абсолютно нищо. Загубил е мощност, защото въздуховодите ти са били задръстени с масло и няма как да мине въздух, че да гори нормално.
    и аз съм на това мнение, и така мисля че по добре първо да си смениш турбото и след това да палиш че сега реално ще вземеш да си скапаш двигател ако правиш глупости !
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  11. #26

    Default

    Можеш да я запалиш, но трябва да махнеш маслото което минава през турбината и да го вържеш така, че да не минава от там. Иначе ако я запалиш така отново ще изхвърли всичкото масло което си налял и въобще не съм сигурен дали ще се качи нагоре по двигателя, защото налягането ще е по ниско.

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    80

    Default

    Според мен просто трябва да си сложиш нова турбина (между другото в Динекспрес - Плд ми обявиха цена - оригинално 6.000 лв ; неоригинално 3.200).Хубаво е да е нова понеже ако си вземеш рециклирана вероятността да имаш същия проблем съвсем скоро е доста реална.След което всички въздуховоди се почистват, палиш и ...разбираш дали имаш допълнителни поражения.Това е.
    Аз имах спукан маркуч на изхода от турбото, т.е. дебитомера на функционираше нормално и съответно колата не вървеше.Оправих маркуча(почистих всичко достъпно, по пътя на въздуха и маслото , влк и дюзи и т.н) и ся не моа я удържа тая кола
    Alfa 156, 1.9 JTD
    Alfa 166, 2.4 JTD

  13. #28
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Можеш да я запалиш, но трябва да махнеш маслото което минава през турбината и да го вържеш така, че да не минава от там. Иначе ако я запалиш така отново ще изхвърли всичкото масло което си налял и въобще не съм сигурен дали ще се качи нагоре по двигателя, защото налягането ще е по ниско.
    Досетих се за това,ще трябва да го затапя някак си.Но незнам кога ще се заема с тази работа ,че ме викнаха извънредно на бачкане и ми прекратиха отпуската.

    А за новото турбо това са много пари !
    Има една приказка-жена,кола и прасе не се избира на каквото случиш.

  14. #29
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    А за новото турбо това са много пари !
    еххх извинявай сега но ако си се купил Алфа 166 които аз виждам като висок клас а после искаш тънко да ти минат ремонти и авточасти, по добре да си беше купил Голф 2-ка от самото начало...

    За парите ти казах колко ще излезе. колегата LemonSong от същото място си взе неговата турбина както и мене и мисля че е доволен сега.
    620евро (без ддс) + 50евро транспорт = 1300лв без ддс или около 1550лв със ддс
    +Смяна (?лв) и това е си готов за 150хл км.

    Имаш избор на края : със турбина или без Алфичка...
    Last edited by Christweil; 27-07-2010 at 19:43.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  15. #30
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    еххх извинявай сега но ако си се купил Алфа 166 които аз виждам като висок клас а после искаш тънко да ти минат ремонти и авточасти, по добре да си беше купил Голф 2-ка от самото начало...

    За парите ти казах колко ще излезе. колегата LemonSong от същото място си взе неговата турбина както и мене и мисля че е доволен сега.
    620евро (без ддс) + 50евро транспорт = 1300лв без ддс или около 1550лв със ддс
    +Смяна (?лв) и това е си готов за 150хл км.

    Имаш избор на края : със турбина или без Алфичка...
    А от къде е тая турбина за 1500лв.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •