Results 1 to 4 of 4

Thread: Алтернатор от Ланчиа Каппа 2.0 бензин на Алфа 166, 2.4 JTD

  1. #1

    Default Алтернатор от Ланчиа Каппа 2.0 бензин на Алфа 166, 2.4 JTD

    Здравейте отново, става въпрос за Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 99 г., 136 к.с., трябва ми съвет, ето случая - петък следобяд - пътувам от Плевен за Априлци, малко след Троян - мирис на изгоряло (кабел, пластмаса....), отварям преден капак - нищо, отварям багажник (акумулатор) - нищо, продължавам, започва да свети лампа на акумулатор, стигам в Априлци, 3 дни и 2 нощи колата не се пипа, неделя следобяд - обратно към Плевен, лампата на акумулатора свети нон стоп (на отиване при неравности премигваше), стигам в Плевен, на 1 км от къщи климатроника умира, на 500 м, започват да светят една след друга лампите на възглавниците, ABS, и кво ли още не, на 300 м - колата губи мощност, на 200, гаси - пали, на 100 умира тотално, после бутане, пред къщи не мога да си вдигна стъклата, след 10 мин ги вдигам - сигурно получи сила от Слънцето (акумулатора малко се възбуди), по тела веднага майстора на токовете (занимава се с това само от 20 г., прави всичко що се движи и не се движи и има ток по него), айде в сервиза, днес следобяд - всичко готово, утре предстои вземане и експлоатация но......диагноза - умрял алтернатор - 90А, по думите на майстора, не е сменян само от както колата е излязла от завода (преди 11 г. и 200 000 км), установено, че по него има мазно (нафта) от нафтова помпа (по неговите думи, това е нормално - все пак се е получило за 11 г. и 200 000 км, проблем в помпата няма), на мястото на мъртвата част сложен алтернатор от Ланчиа Каппа, 2.0, бензин, 150 к.с., алтернатора - 120 А, в много добро състояние. Ще съм Ви много благодарен (както винаги), ако си кажете мнението за въпросната операция и евентуалните + или – последствия от нея. Благодаря Ви предварително!
    Last edited by vnimavai; 10-08-2010 at 00:07.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  2. #2

    Default

    Щом товарният ток отговаря,редно е да нямаш проблеми. Капата често е сериозен , надежден и по-евтин донор за нашите принцеси.

  3. #3
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    В случая имаш запас още 20 ампера отгоре така че не се притеснявай.На алфата генератора е 100А.Използвам случая да питам дали преди да се получи тази "инфекция" не си забелязал за някакви странни шумове по генератора.

  4. #4

    Default

    Никакви шумове за съжаление, само дето започна да премигва лампата на акумулатора и после замириса, за няколко минути на прегоряло, да знаете, че при мен след това, като пресметна, издържа около 170 км, при средна скорост 70-90, без музика и климатроник, акумулатора ми е 100 АН, после край. Днес говорих и с други колеги и разбрах, че това е нещо като слабо място на красавиците, и доста с 166 са имали подобен проблем. След случая съветвам всички да посетят CBA в своя град и да се поинтересуват за услугата изтегляне на аварирал автомобил, от която и да е точка в България до място по ваш избор, на цена – 100 лева на година, този страхотно полезен съвет ми го даде колега от форума, с когото се чуваме от време на време по Алфа - проблеми, и от когото съм научил страхотно много и полезни неща за автомобилите ни и въобще за автомобилите като цяло, публично ти Благодаря М., оценявам безбройните Ти съвети, включително и последния! Жив и здрав!
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •