Results 1 to 9 of 9

Thread: Още един проблем с паленето

  1. #1
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default Още един проблем с паленето

    Здравейте видях че има такава подобна тема но не намерих това което ми трябваше... Та имам проблем още от самото купуване на колата го прави но напоследък зачестиха мисля че е от стартера но не съм сигорен когато завъртя ключа вместо да се запали се чува някакъв странен шум и неможе да запали изключвам от контакта паля отново оправа се сичко е добре но понякога много често ми го прави и то мисля че най-вече лятото чакам всички лампи да изкаснат тогава въртя но пак същото. Някой зблъсквал ли се е с този проблем. Alfa 156 1.8

  2. #2

    Default

    Стартера нормално ли върти?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    обикновенно бендикса се раздува с годините и трябва да се смениструва някъде 40лв а смяната както се пазариш и при мен взе да го прави преди време този номер.
    Ще те посъветвам нещо ако ползваш колата постоянно и разчиташ на нея не отлагай ремонта или поне взимай като пътуваш един двама помагаци да бутата защото ако е от бендикса накой ден ще стре напълно и тогава без бутане няма палене, а по принцип не е препоръчително палене с бутане .
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    И аз съм на мнение,че проблема е в бендикса.Тупал съм го тоя тъпан на друга кола.Най-често си заминава щалтерът.Силовите му пластини се изяждат ексцентрично и изтегля котвата повече от необходимото.Това води до неправилно зацепване на зъбчатката на стартера във венеца на маховика,удари на зъб в зъб и в крайна сметка до подбиване на същите.Лошият контакт на силовите контакти води до висока консумация на стартов ток,без да върти стартера ефективно,а и контактите се разрушават още по-бързо и проблема ескалира.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Дупница, София
    Posts
    25

    Default

    И аз имах подобен проблем с FIAT Tipo. Мислех че е стартера, а се оказа че клемите на акумолатора са хванали окис. Видимо клемите си бяха супер и много приличаше на проблем от стартера но след като ги почистих проблема изчезна. Почисти ги с хебна сода разтворвна във вода.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by lacho.lazarov View Post
    И аз имах подобен проблем с FIAT Tipo. Мислех че е стартера, а се оказа че клемите на акумолатора са хванали окис. Видимо клемите си бяха супер и много приличаше на проблем от стартера но след като ги почистих проблема изчезна. Почисти ги с хебна сода разтворвна във вода.
    Странния шум ще да е от клемите ша знайш

  7. #7
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    Странния звук е като засмукване. А възможно ли е да е от акумулатора защото целия беше клеясал по клемите почистих ги! Но пак ги прави може ли да е от акумулатора спомням си че зимата правеше проблем при паленето а и се окислява. Другото което е в Стара Загора някой знае ли къде могат да оправят ако е стартера че Нова Загора читав сервиз май няма

  8. #8
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    42
    Posts
    696

    Default

    бендекс 100% скоро го лекувах и моя!в Стара Загора има читаво място където ще ти обърнат нужното внимание,но най-добре колегата Ферарист ако има карта на мястото или адрес да ти даде,че ако почна аз да ти обяснявам няма да ме рабереш!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  9. #9
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    Аха! Аз дори от него купих преди няколко месеца една прожина на съединитела ще го питам Междодругото има един италиянски сервиз на Фиат Алфа и Ланчия до индустриалната зона за него ли ми говориш ? И още едно въпросче колко ти излезе на тебе цялата поправка да имам напредстава поне

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •