Results 1 to 7 of 7

Thread: Айде колата в бокса

  1. #1
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default Айде колата в бокса

    Предисторията: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48384
    До днес това ми го е правило общо 7-8 пъти. Повечето от пътите колата не беше загряла(може би до 50-70), което не съответства с проблема с датчик колянов вал. Но днес карам на магистралата и хоп колата забива муцуната. Изчаквам както всеки път, въртя, но не пали. Гледам градусите ~87-88. Махнах клемата на акумулатора(да пробвам все пак) но никакъв ефект.Но махнах плюсовата(нямах ключе пък беше леко разхлабена) Изчаках 20 мин докато спаднат до към 60-70 и запали но държи 500-550 оборота, не работи както трябва, давам газ- никаква реакция. Дръпнаха ме до bosch сервиза в Шумен понеже бях точно на края на магистралата до Шумен. На диагностиката даде 9 грешки, но доколкото знам някои от тях като дебитомер например ги дава при махане на + клема.
    Интересните бяха педал за газта, помпа, кондензатор 1(нз какво е това) и регулатор. Изчистиха грешките, при повтороното четене за грешки не излиза нито 1, но колата продължава да не реагира като дам газ и пак на ниски обороти. Провериха работи ли педала, като натисне на компютъра излиза колко % си натиснал. Провериха дюзите, налягането, там компресии нз си какво, всичко е перфектно. Оставих колата там утре ще търсим потенциометър за газта за проба и нз. Оставих ги в шах и мат. Знам, че във Варна ще ми оправят проблема най-бързо, но нямаше как днеска. Някой подобен проблем или съвет нещо да даде? А и къде се намира този потенциометър ? Мерси за вниманието

    едит: Всички филтри и масла са сменяни преди 5000км
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  2. #2
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Като следих твоета исторя от начало и гледам колко проблеми се събират, чудя се дали не може просто на ЕКУ-да му е времето вече щото все пък на края всичките сигнали си влизат/излизат от него.
    След като проблемът се поевява само на път ил на топло а нищо не се вижда на диагностик, пробва ли да "логнеш" една разходка да следиш как очита педал на газта, налиягане на говиро, оборотите и т.н.т ??
    Аз бих пробвал това първо. Ако от там нищо не се вижда става най голямата мистеря на форума
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  3. #3
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Днес се разбра, че проблема е в управляващия блок на колата.И по точно в кондензатор 1- намалено напрежение на бустера. В сервиза днес са го сменили този модул и са го препрограмирали. Колегата christweil се оказа прав. Дано се престани с тези изгасвания и т.н.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  4. #4
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Ако е това е много добре, обаче странно щото напрежението на кондензатор 1 и 2 се мерят на диагностик.
    Не се виждаше ли като беше на диагностик преди ?
    Сега, как разбраха че е това ?
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  5. #5
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Защо да е много добре, целия блок са сменили.Пробвали са да го оправят но не е станало. Още отначало като ме дръпнаха до сервиза изчистиха всички грешки. След сумати пъти проверяване на паметта пак нямаше грешки, докато там след 2-3 часа пак излязла грешка и то само този кондензатор, пак я чистят и след 2 часа пак излиза. Стигна се до извода, че е упр. блок след замерване на потенциометър, дюзи, абе човека каза, че е проверил всички възможни причинители на проблема и накрая ми каза, че е сигурен за блока. Сменили са с друг и колата запалила и вече работи нормално.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  6. #6
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    аз викам че е много добре щото поне намерихте проблем
    Айде безаварино от сега !!
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  7. #7
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Колата продължи да гасни както преди(но засега запалва), дюзите са проверени и ампеража им също- всичко е наред. Колата ми е гаснела и когато е студена, но все пак утре ще пробваме и с датчика на коляновия вал...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •