Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Как да преценя - дали климатика има нужда от допълване?

  1. #16
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Първа скорост се включва при 10-12 бара, а втора скорост се включва при 19-22 и изключва при 15-16.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  2. #17
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Що ли ми се струва, че много кекави ги изкарахте тия климатици........
    И ако има пропуск дали фреончето няма да излети набързо в атмосферата.......
    Питам, може ли да има загуба например 20гр. днес, 20гр. след месец например и т.н.
    Аз да подчертая, че не ги разбирам тия работи и за тва питам............
    Обаче ме дразни това, че пишат хора дето знаят за какво става въпрос с недомлъвки............Ми обяснете както трябва....
    Моето мнение е, че или работи или не.
    Айде хвръкнало камъче, добре.......
    Ма тръснало в дупка и оп 20гр. излетяли........Ми то нямаше да има работещи климатици у БГ...........
    държи са бе.......още е студена.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #18
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Ако искаш отговор, задай въпрос!Иначе да, може да изпуска по малко в дълъг период от време.Най-често започват да изпускат игличките, те изпускат по малко, а капачките ако са си с гумичките, и са стегнати добре, възпрепятстват бързото изпускане на фреон.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #19
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Ако искаш отговор, задай въпрос!Иначе да, може да изпуска по малко в дълъг период от време.Най-често започват да изпускат игличките, те изпускат по малко, а капачките ако са си с гумичките, и са стегнати добре, възпрепятстват бързото изпускане на фреон.
    Ми нямам конкретен въпрос........
    Просто ми е интересно какви са възможностите за такива малки загуби.......
    Благодаря за отговора.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #20

    Default

    Ето едно полево тестче което може сам да си направиш
    Attached Files Attached Files
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #21
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Що ли ми се струва, че много кекави ги изкарахте тия климатици........
    И ако има пропуск дали фреончето няма да излети набързо в атмосферата.......
    Питам, може ли да има загуба например 20гр. днес, 20гр. след месец например и т.н.
    Аз да подчертая, че не ги разбирам тия работи и за тва питам............
    Обаче ме дразни това, че пишат хора дето знаят за какво става въпрос с недомлъвки............Ми обяснете както трябва....
    Моето мнение е, че или работи или не.
    Айде хвръкнало камъче, добре.......
    Ма тръснало в дупка и оп 20гр. излетяли........Ми то нямаше да има работещи климатици у БГ...........
    държи са бе.......още е студена.....
    защо има загуби на хладилен агент отговора се крие в полухермтичният компресор който не може да бъде уплътнен на 100% и херметически затворен за разлика от херметичния който се намира в домашният климатик или хладилник например . И поради този факт има загуби които не са по 20гр. днес и утре Загубите се влиаят от качеството на уплътнение на компреосра и качеството на заварките и другите съединения с системата . Вече при пробив в системата може и всеки ден да си зареждаш и пак да няма никой .

    пп. Хладилният агент е газ от такова естество че си намира и най-малката дупка да излезе може би някой от вас ва се сблъсквали с този проблем при домашните си хладилници където всичко уж е 100% хермтизирано. Хладилника не е работил продължително време и после се оказва че няма газ .
    Last edited by Ladjov; 22-07-2010 at 12:38.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  7. #22
    започва да се пристрастява pecigsxr's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    ще извинявате че се включвам в темата,но да не отварям друга да попитам нещо във връзка с климатика,та имам АР 156 1.9gtd 110кончета,при висока външна температура примерно 35 гр.компресора се включва и изключва през интервал 5;6секунди,имам съмнения че датчика който мери налягането в системата изключва компресора,някой сблъсквал ли се е с този проблем,или някой да има идеяот какво може да идва проблема.Благодаря предварително.

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми може да е от малко фреон, от много фреон, от неработеща 2-ра степен на вентилатора, от затлачен радиатор, от дефектирал пресостат, от запушен филтър... смятай
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by pecigsxr View Post
    ще извинявате че се включвам в темата,но да не отварям друга да попитам нещо във връзка с климатика,та имам АР 156 1.9gtd 110кончета,при висока външна температура примерно 35 гр.компресора се включва и изключва през интервал 5;6секунди,имам съмнения че датчика който мери налягането в системата изключва компресора,някой сблъсквал ли се е с този проблем,или някой да има идеяот какво може да идва проблема.Благодаря предварително.
    При мен беше така, имаше някакво запушване на филтъра на дехидратора. Изгоря и компресора, ама не е ясно дали заради свръхналягането или първо се е прецакал, пуснал е стружки в системата и затова тя се е запушила... абе ходи на сервиз веднага, че после ше голямо изваждане.

  10. #25
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    в 99 % от случайте филтър дехидратора се запушва от влага защото в него има силикагел който абсорбира влагата и вече от запушване и прекалено голямо налагане може да са заминали клапачетата на компресора но защо не е сработил пресостата при тебе .
    По скоро копреосора е сдал багажа и и задари разхерметизирането на системата се сменя филтър дехидратора .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  11. #26
    започва да се пристрастява pecigsxr's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    проблема се оказа че е от много фреон в системата,до преди около 2 седмици климатика си ми работеше добре но аз реших да идат да го проверат дали неиска допълване или нещо друго,та човека разбирач източи 470 грама фреон и каза че това количество е малко,сложи в системата 650 грама и каза че е готов.От тогава климатика като е много топло почва да включва и изключва компресора,и аз като пусна от игличката малко фреон се оправяше,така стигнах до извода че в системата е много много фреона.Днес отидох в динекспрес и ми сложиха 550грама,за сега работи добре.

  12. #27
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by pecigsxr View Post
    проблема се оказа че е от много фреон в системата,до преди около 2 седмици климатика си ми работеше добре но аз реших да идат да го проверат дали неиска допълване или нещо друго,та човека разбирач източи 470 грама фреон и каза че това количество е малко,сложи в системата 650 грама и каза че е готов.От тогава климатика като е много топло почва да включва и изключва компресора,и аз като пусна от игличката малко фреон се оправяше,така стигнах до извода че в системата е много много фреона.Днес отидох в динекспрес и ми сложиха 550грама,за сега работи добре.
    Колко заплати в Динекспрес? И моя го пипа разбирач и болежките са му същите...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  13. #28
    започва да се пристрастява pecigsxr's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    70лв

  14. #29
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by pecigsxr View Post
    проблема се оказа че е от много фреон в системата,до преди около 2 седмици климатика си ми работеше добре но аз реших да идат да го проверат дали неиска допълване или нещо друго,та човека разбирач източи 470 грама фреон и каза че това количество е малко,сложи в системата 650 грама и каза че е готов.От тогава климатика като е много топло почва да включва и изключва компресора,и аз като пусна от игличката малко фреон се оправяше,така стигнах до извода че в системата е много много фреона.Днес отидох в динекспрес и ми сложиха 550грама,за сега работи добре.
    Точно ей тва имах предвид.............
    Че някой мой си та излъже, да ти вземе парите, а всъщност ти да нямаш проблем.........
    И тогава започва ходене по мъките и повторно плащане.....
    За това проба по схемата която колегата thecleaner е дал.........
    Пецааа кажи колко беше и първата сметка......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #30
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Question

    Quote Originally Posted by pecigsxr View Post
    проблема се оказа че е от много фреон в системата,до преди около 2 седмици климатика си ми работеше добре но аз реших да идат да го проверат дали неиска допълване или нещо друго,та човека разбирач източи 470 грама фреон и каза че това количество е малко,сложи в системата 650 грама и каза че е готов.От тогава климатика като е много топло почва да включва и изключва компресора,и аз като пусна от игличката малко фреон се оправяше,така стигнах до извода че в системата е много много фреона.Днес отидох в динекспрес и ми сложиха 550грама,за сега работи добре.
    Има ли разлика м/у количеството фреон в компресора на 1.9, съответно и на 2.4жтд.
    Питам защото вчера и аз ходих е така за преглед и ми сложи 650гр.(200гр. ми бяха изчезнали).
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •