Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: претрисане на мотора на алфа 1.4 тс

  1. #16
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    офффффффффффффффффффф
    днес колеги дойдоха от един сервиз и им дадох петите да ми зацепят валовете в къщи.Смениха ми датчика,но ми казаха,че са ми сложили зъбноото колело и и фазовия от стария мотор.Когато се прибрах и гледам лампата пак свети,но колата поне вече не се дави,тресе и прекъсва.
    Въпроса ми е има ли разлика в датчика и зъбното колело от другия мотор който е пак 1.4тс но е с металния капак,а моя с пластмасовия?
    да ли ще трябва пак да я карам на сервиз и да купувам вече нов фазов сензор или ще има записани грешки компа и ще трябва да се чистят
    Last edited by lokara; 05-08-2010 at 18:27.

  2. #17

    Default

    Колега, направи ли колата защото и аз съм на същото положение като теб?

  3. #18
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    ами колега сложихме нов фазов сензор за да пробваме и зацепихме ремаците и претрисането спря,понеже ми беше дал фира фазовия сензор.Но най добре отиди на свясна диагностика защото може да е от много неща

  4. #19

    Default

    Сензорът ми е на 3 месеца,няма притрисане и колата върви,но преди да ми разглобят колата през уикенда и уж да ми оправят вариатора и да ми сменят свещите не свете6е.Имам съмнение 4е може и да не са зацепели двигатела както трябва, защото нз дали е е зацепван с пети, но колата върви много добре. Другият вариант е да са съсипали сензора. Преди като светеше и го сменихме лампата сама изгасна,без да се 4исти от компа.На диагностика дава грешка фазов сензор.Благодаря а бързият отговор.

  5. #20
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    ами значи щом ти дава грешка на сензора гоеори с тях да ти го сменят и зацепят мотора на ново.И да ти кажа някои майсторчета в сервизите ги зацепват без пети аз съм го пробвал и става,но друго е с пети,че става както трябва а пък като се сменя вариатор не се бара фазов сензор.Аз когато си сменях за първи път вариатора си белязах валовете и я направих добре без да имам проблеми с вървенето,дори за първи път отварях мотор на алфа
    Last edited by lokara; 28-10-2010 at 22:09.

  6. #21

    Default

    Благодаря колега! Ще ходя някъде да я зацепят на ново. Някой, ако ми препоръча къде да отида и да каже ориентировачна цена, ще съм благодарен!

  7. #22
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    от къде си в Нова Загора взимат около 60-80лв. за смяна на на ангренажен ремък или зацепване
    Last edited by lokara; 28-10-2010 at 22:33.

  8. #23

    Default

    Или в Враца, или в София!

  9. #24
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by r3m0v3 View Post
    Или в Враца, или в София!
    Ако си от Враца, те съветвам да идеш в София
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •