Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Проблем с централно заключване.

  1. #16
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Здравейте колеги,за да не отварям нова тема ще използвам тази за да споделя болката си..и така,имам проблем с централното заключване,който ми е много странен защото съм доста наясно с колите и особено с електрониката,но този проблем не ме навежда на никакви идеи.....започвам с обяснението ! Колата има допълнителна аларма защото при откачане и закачане на акумолатора се обажда,а в купето дори има обемни датчици,но незнам дали изобщо действат,както и да е....на корите зад волана отстрани има монтирано едно черничко със сиво бутонче и червен светодиод които започва да свети когато колата се заключи (но с дистанционото в ключа) и изгасва при отключване...незнам за какво е въпросната урудка,но определено е нещо към алармата...може и имобилайзер да е,незнам и аз.....загадката в случая е че колата реагира на сигнала на дистанционното и при отключване и при заключване с тази разлика,че при заключване централното не заключва и трябва с ключа....иначе си светват мигачите и светодиодчето на онова черното.....всичко си е както преди само дето на заключване не иска,а само на отключване работи централното...а сега де

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Beretta View Post
    Здравейте колеги,за да не отварям нова тема ще използвам тази за да споделя болката си..и така,имам проблем с централното заключване,който ми е много странен защото съм доста наясно с колите и особено с електрониката,но този проблем не ме навежда на никакви идеи.....започвам с обяснението ! Колата има допълнителна аларма защото при откачане и закачане на акумолатора се обажда,а в купето дори има обемни датчици,но незнам дали изобщо действат,както и да е....на корите зад волана отстрани има монтирано едно черничко със сиво бутонче и червен светодиод които започва да свети когато колата се заключи (но с дистанционото в ключа) и изгасва при отключване...незнам за какво е въпросната урудка,но определено е нещо към алармата...може и имобилайзер да е,незнам и аз.....загадката в случая е че колата реагира на сигнала на дистанционното и при отключване и при заключване с тази разлика,че при заключване централното не заключва и трябва с ключа....иначе си светват мигачите и светодиодчето на онова черното.....всичко си е както преди само дето на заключване не иска,а само на отключване работи централното...а сега де
    Това е най-вероятно фабрична аларма и проблема ти е в едно реленце вътре в алармата, дори да е аларма вързана към централното проблема пак е там. Трябва да поразглобиш да намериш алармата и да установиш дали тя управлява директно централното или се управлява от оригиналния модул за централно заключване на колата и при двата вариянта търси проблема в липсващ сигнал заключване от алармата - явно централното се управлява от ключа, шом се включва алармата и мигачите, има само проблем със сигнала за заключване или в самото реле което сработва при сигнал за заключване..... нещо много изписах ма нали си писал че разбираш би трябвало да нямаш проблем да я разгадаеш ако не успееш от раз ще ти пуснем схеми на електриката
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Благодаря за отзива колега,алармата със сигурност е допълнителен монтаж а не е оригинална,а централното си се упрвлява от ключа,и предполагам по пътя на логиката,че алармата просто взима сигнал от него,за мен проблема в този случай трябва да е в оригиналния модул и по точно там откъдето идва сигнала за заключване към машинките.....именно той се губи,трябва да разбера къде е този модул,и как работи...няма да се учудя ако открия и пукната спойка...това си е нормален проблем по всички коли...най-учудващото е че като въртя с ключа отвън на дръжката всичко се заключва,и после се отваря с дистанционното

  4. #19
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Изчетох всички чуждестранни форуми,но се оказа,че точно като моя проблем никой няма...отваря с дистанционното,но не затваря,а колата приема сигнала за заключване защото светлините се пускат,и диодчето на алармата светва,и се налага да я заключвам ръчно,от ключалката на вратата,демек централното си работи идеално,но не и при опит за заключване от дистанционното ! Ужас :Х

  5. #20
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Колега, нещо май си чел през ред. Бобо ти е написал - намери алармата и провери релето, което отговаря за заключването.
    Централното се управлява по два кабела (шини) - едната за заключване, другата за заключване - които съответно се дават към маса. Когато заключваш с ключа, ти замасяваш въпросната шина механично от датчика в ключалката. Когато заключваш с алармата, шината се свързва за момент към маса от вградено в алармата реле. Според мен именно то, или връзката към него е твоят проблем.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #21
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Kъде да открия въпросната гад....модула в който е релето демек ?

  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Тука вече е трудното Зависи от въображението на този, който е слагал алармата. Общо взето, тръгваш по някой кабел (примерно този за лампичката) и на края ще я намериш
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #23
    започва да се пристрастява Beretta's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    59

    Default

    Точно тук се обърквам....това централно при положение че е вградено в оригиналния ключ на колата защо трябва да се управлява от допълнително слаганата аларма...не трябва ли по-скоро оригиналното централно да активира и деактивира алармата при отключване и закючване...въпросното реленце което командва централното не трябва ли да е в някой фабричен модул на автомобила......алармата би трябвало да командва централното ако и то е допълнително монтирано или се бъркам?

  9. #24
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Тука можем само да гадаем как е свързано, при положение че сам твърдиш, че не си със заводската аларма
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #25
    Младши алфист nait's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Плевен
    Age
    38
    Posts
    18

    Default

    може ли някой да ми каже къде се намира релето за отключване на багажника на алфа 147 1,6 120 конски сили модел 2002 година преди фейслифта

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •