Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Проблем с централно заключване.

  1. #1
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default Проблем с централно заключване.

    Днес като включих алармата, да заключа колата, централното не пожела да се задейства и колата не се заключи. Пробвах пак няколко пъти - не. Само алармата си се включва нормално, но централното не се задейства.
    Пробвах да я заключа ръчно. С ключа, като врътна се заключва и отключва само едната врата, но не и всички, както мисля би трябвало да бъде.... Някаква идея, някой?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    И на мен ми се е случвало, при мен се оправя като дам на контакт. Много рядко се случва, предимно ако съм отключил колата и после я заключа без да съм я палил, щото понякога си забравям ключовете за вкъщи на дръжката на шоф врата. Случва ми се доста рядко това явление, явно нещо модула за централното се бъгва от време на време.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Пробвах и на контакт и пак не се оправя...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Бушоните прегледа ли ?
    Ако ти се занимава да разглобяваш виж дали имаш напрежение на машинките за централното - това при положение ,че бушона е здрав .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #5
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Бушоните прегледа ли ?
    Ако ти се занимава да разглобяваш виж дали имаш напрежение на машинките за централното - това при положение ,че бушона е здрав .
    Къде да го търся този бушон?! Къде се нимари точно на таблото?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Пробвай да запалиш. И при мен се получава така понякога.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    11

    Default

    При мен се случва няколко пъти.
    Последния път обаче не проработи с палене на двигателя.
    Оказа се, че блока за централното е изгорял. На същия блок е и управленито на предните прозорци. Получи се много комична ситуация: приятелката ми натиска копчето за сваляне на нейния прозорец и свали моя След което замириси на изгоряло от жабката (там се намира модула).

    Сега си търся този модул - ако някой има идея от къде ще съм благодарен.

  8. #8

    Default

    Колега, преди няколко дена и при мен се получи същата ситуация! Оправи се като откачих и закачих клемите на акумулатора не ме питай защо стана това, ама факта е че се оправи ) един приятел с Audi ме светна тоя номер.
    Last edited by flame2009bg; 31-07-2010 at 09:25.

  9. #9
    Траурния Агент kaloiannnnn's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    София
    Posts
    229

    Unhappy

    Колеите при мен е същото самоче като дам на контакт си работи както трябва щом врътна ключа край спира откачих закачих клеймата нищо този модул каде точно се намира да го погледна аларма и бушон на таблото си е наред общо са ми два за централното здрави са какво ли не правих неще и неще дане би някоя маса да е дала фира?
    LUXURY FUNEBRI CARS
    Има нещо в Алфа Ромео, купчина красиво подредени железа и пластмаса,а между тях душа.Необяснимо е!

  10. #10
    Младши алфист Daniele's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    5

    Default

    Същото и при мен ?! :X .... Хмм, пробвах повечето предложения, но не ... Пробвах и да заключа шофьорската врата с ключа ... последствието е, че се заключва, но после не иска да се отключи. Мисля, че в нея е проблема ;X . Някои да има други идей ?
    Рискуваш .... и никога не се обръщаш назад!

  11. #11
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Ъъъъ...опитай да задържиш бутона на ключа 1-2 сек. При мен проработи.
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  12. #12
    Младши алфист Daniele's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    5

    Default

    Никъв ефект ...
    Last edited by Daniele; 26-03-2011 at 11:57.
    Рискуваш .... и никога не се обръщаш назад!

  13. #13
    Младши алфист Daniele's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    5

    Default

    Останах без думи ... свалям си десния прозорец докато си карам и така, както централното не работеше, изведнъж започна да си се отключва и заключва колата.. (на няколко пъти). Прибрах си се, паркирах си я ... заключих си я ръчно, пуснах си алармата ... и на другия ден слизам и чудо !! ... централното си работи без проблем ?! Възможно ли е да е имало вода някъде по електрониката?! Проверих сички кабели да не дават на късо ... проверих блока на централното, да не е изгорял ... проверих бушоните, всичко си е наред ?!
    Рискуваш .... и никога не се обръщаш назад!

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Daniele View Post
    Останах без думи ... свалям си десния прозорец докато си карам и така, както централното не работеше, изведнъж започна да си се отключва и заключва колата.. (на няколко пъти). Прибрах си се, паркирах си я ... заключих си я ръчно, пуснах си алармата ... и на другия ден слизам и чудо !! ... централното си работи без проблем ?! Възможно ли е да е имало вода някъде по електрониката?! Проверих сички кабели да не дават на късо ... проверих блока на централното, да не е изгорял ... проверих бушоните, всичко си е наред ?!
    Те тва е караш Алфа за бога,италианките са единствените коли,в които нещата се оправят от самосебеси
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15

    Default

    И не само колите им се оправят от самосебе си.Всичката им техника дет е с електроника е така. Има си собственно мнение и си прави каквото си ще. Даже и от завода производител незнаят защо е така.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •