Quote Originally Posted by dobromirski View Post
Ники, 3 пъти прочетох и пак не ми стана много ясно.Останах с впечатление, че семеринга излиза от капака на помпата. Та я кажи сега ?
1. При набиване на семеринга в корпуса на помпата, така ли остава да стърчи отвън или влиза под ръба на корпуса ?
2. Видно на снимката е , че семеринга не е на мястото, това е веднага след демонтажа ли ? (Измито ли е за снимката , тъй като масло не виждам ? )
3. Не ми е ясно защо правиш връзка между теча на тоз семеринг и налягането на маслото (докато има масло в картера, няма връзка !!!! , дори и да няма семеринг налагане ще вдига стига да не останеш без масло в картера де ! )
Дори и да е крива шийката на коляновият вал, ще изпуска покрай шийката, но няма да вади семеринга.
При правилен монтаж (обезмаслени стени на леглото и семеринга и набиване така, че челото на семеринга да потъне под ръба на леглото в капака) не виждам механична причина за излизане на семеринга от леглото.
Както ти казваш обаче постоянно се бориш с течове. Не отдавана ти бях писал какъв ще е ефекта от затапване на картерната вентилация . Повишеното картерно налягане може да е една причина за изплюване на семеринга. Да надува да надува, ама чак пък толкоз да надува...ама знам ли ?
Снимката е веднага след като вчера свалих агр шайба - семеринга е излязал целия - при всичките случай не съм го набивал аз, а все хора дето уж не им е сефте тва, особенно последните.......макар че тоя път аз ще свърша тая работа.....картерната вентилация няма общо в случая, при последния случай вчера и двата отвора на капака на клапаните бяха без маркучите отвеждащи газовете под колата, бях ги оставил така за по късно оправяне - имаше идеална вентилация, аз така или иначе никога не съм ги затапвал.....

---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:37 ----------

Quote Originally Posted by gkalinov View Post
Можеш да провериш и аксиалния луфт,като сложиш индикатора на челото на вала и натиснеш в едната и другата посока.По въроса за семеринга:семерингите имат посока.Те са за ляво и дясно въртене.Този,като го гледам на снимката е за дясно въртене. Посоката се разбира по наклона на ;ЧЕРТИЧКИТЕ: по работната част от вътрешната страна на семеринга.
Аксиални лагери сменени преди 60 км, и с предните е същото това - семеринга е с правилната посока, проверих го и това.....