Results 1 to 2 of 2

Thread: Спешен въпрос свързан с Fiat Tipo 1.6 ..

  1. #1
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default Спешен въпрос свързан с Fiat Tipo 1.6 ..

    Здравейте на всички!
    Знам , че темата е за фиат форума , но там се моткат от много време с пращане на имейл за потвърждаване на регистрацията , а проблема трябва да бъде отстранен много скоро ...
    Не знам какво да правя!

    Колата която в момента развозвам е Фиат Типо , 1.6 карбуратор ..

    Значи ,наскоро сменихме филтрите, всичко е ток и жица.
    Колата върви много , ряз както никога .
    ОБАЧЕ загрява много .. не знам защо , но попринцип много рядко минава над 90 градуса , а сега редовно си го стига ..
    Но не е това проблема , но мисля , че имат нещо общо..

    Когато изключа от скорост , без значение 2-ра , 3-та , 4-та изобщо всичките , при скорост от 10 до 180 км/ч , колата изгасва!
    Падат оборотите рязко и просто изгасва ..
    Лесно се оправям , ако съм на някаква права отсечка , но е неприятно по завои и прочие ..

    А когато не прекъсва , колата държи УЖАСТНО високи обороти , без да е на 'смукач' .. имам в предвид , над 2500-2700 оборота ,до 3000-3100 , все едно съм дръпнал смукача да се зори на 40% ..

    Не знам какъв е проблема , ПРОСТО моля , ако някой случайно има някакви предложения какво да правя , нека сподели ..
    Грам не знам какво да очаквам вече , а довечера имам спешно пътуване (даже няколко)

    ВСЕКИ коментар и акъйлък е добре дошъл (онази дума си я измислих)

    Благодаря ви!

    P.S. Колата се кара САМО на бензин!
    Last edited by Пепи; 17-07-2010 at 19:38. Reason: Просто да благодаря на Модератора/Администратора и да се извиня за прибързаното пускане! Благодаря!

  2. #2

    Default

    карбуратора има електрически клапан за празен ход
    може проблема да е в него или управлението му

    относно високите обороти, отзад на смукателният колектор има 2 механични температурни датчика.
    Макар и да изглеждат еднакви единият е нормално отворен, другият е нормално затворен.
    Виж в тях да не е проблема.
    Точно как са вързани нямам спомени, също така реглажа на изпълнителните механизми които управляват е доста пипкава работа.

    В сайта на фиат форума има секция Download в която има доста ремонтна литература за Фиат Типо.

    П.П. и предполагам говорим за работа на бензин, защото при работа на газ, проблема за гасненето в движение обикновено е друг.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •