Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Каква Алфа 145 да си купя?

  1. #31
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    Quote Originally Posted by Coach Panov View Post
    И аз го попитах защо неможе но в отговор получих че като си я купя тогава можело да гледам под капака ... докато при Боксера двигателят го огледах издаваше уникално приятен звук но ме притесняваше това че след обиколката която направих имаше една много неприятна миризма на изгоряло масло ... управданието беше че когато са сменяли маслото са уляли мотора ... и другото което му е на боксера гарнетата звучат все едно са разкачени незнам дали е нормално собственникът ми каза че така звучали боксерите
    Абе какъв е тоя продавач дето няма да ти даде да огледаш колата, изобщо я махани от списъка за купуване.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Coach Panov View Post
    И аз го попитах защо неможе но в отговор получих че като си я купя тогава можело да гледам под капака ... докато при Боксера двигателят го огледах издаваше уникално приятен звук но ме притесняваше това че след обиколката която направих имаше една много неприятна миризма на изгоряло масло ... управданието беше че когато са сменяли маслото са уляли мотора ... и другото което му е на боксера гарнетата звучат все едно са разкачени незнам дали е нормално собственникът ми каза че така звучали боксерите
    Бягай с 200 от такива продавачи, забрави и двете коли. Лично бих те посъветвал да се ориентираш към по-големите TS двигатели 1,8 или 2,0, оглед прави заедно с някой съфорумец, който разбира, а преди покупката я закарай задължително на диагностика и преглед в някой от форумните сервизи. По-добре 50 кинта назад, отколкото 2-3 хиляди.
    Arena Coast Customs

  3. #33

    Default

    Според мен ако ще взимаш ТС най-малко да е 1,8 защото нямат разлика в разхода на гориво 1,4 - 1,6 не са от много икономичните спрямо вървежа си.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Колега защо не разгледаш и JTD доволно си вървят и разхода е много доволен....

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    Колега защо не разгледаш и JTD доволно си вървят и разхода е много доволен....
    Да, това е добро предложение. Аз лично карам 145 JTD и съм много доволен и от разход, и от вървеж, пък ако ти се занимава и да я ремапваш може да изкараш още малко мощност от колата.
    Всичко е въпрос на бюджет разбира се, но най-вече гледай да е читав екземпляр и задължително да се огледа добре преди покупката! Успех!

  6. #36
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    JTD-тата в момента са толкова престъпно евтини, че се чудя има ли смисъл от друг вариант освен JTD. Може би само QV/Ti би било уместен избор, но зависи какво искаш от колата. И също да ти препоръчам да не взимаш 145/6 от Германия/Австрия. Изгниват отдолу. По самото купе няма ръжда, но дъното е отврат.

    За продавача, който не давал да се види двигателя, докато не я купиш - нямам думи. Тоя е от някой минал век или е тотален селяндур. Аз сигурно ще го зяпам 5 минути с отворена уста като ми го каже.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #37
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Coach Panov View Post
    И аз го попитах защо неможе но в отговор получих че като си я купя тогава можело да гледам под капака ... докато при Боксера двигателят го огледах издаваше уникално приятен звук но ме притесняваше това че след обиколката която направих имаше една много неприятна миризма на изгоряло масло ... управданието беше че когато са сменяли маслото са уляли мотора ... и другото което му е на боксера гарнетата звучат все едно са разкачени незнам дали е нормално собственникът ми каза че така звучали боксерите
    Ако звука на боксера ти харесва и двигателя не тресе най-вероятно е читав.
    Погледни и дали му е прав картера, ако е ударен пропусни.
    На боксерите сълзи масло от тапите на разпределителните валове отдясно и отляво на двигателя. Смяна на О-пръстените струва стотинки и забравяш за теч там.

    Иначе боксера е по-шумен, гори повече, много по-евтина подръжка от т.спарк има и звука спрямо т.спарк е по-як.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  8. #38
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Моят съвет е да разглеждаш всякакви оферти и да избереш кола, която ти допада и е добре поддържана. Огледай и тук във форума какво се предлага. Ако си набележиш някоя - спокойно можеш да почерпиш информация за собственика и отношението му към машината.
    Добре е също така колата да бъде колкото се може на по малко години. При това положение боксерите отпадат.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  9. #39
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    8

    Default

    За боксерите несъм много съгласен че отпадат защото един познат може да ми намери 1.7 16в 129 к.с. и ако пасне на това малкото купе на 145 просто ще е бонбон и наказател но иначе като оферти ми припадат какви ли не а и в нета има не малко обяви

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Coach Panov View Post
    За боксерите несъм много съгласен че отпадат защото един познат може да ми намери 1.7 16в 129 к.с. и ако пасне на това малкото купе на 145 просто ще е бонбон и наказател но иначе като оферти ми припадат какви ли не а и в нета има не малко обяви
    Само за инфо, че купето е тежко и реално е 1180-1300 кг в зависимост от оборудване, година и т.н. Препоръчвам JTD и аз, но са ми слабост бензинките. Проблемът с боксерите е, че почти няма читав в момента за съжаление.
    Arena Coast Customs

  11. #41
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Според мен ако ще взимаш ТС най-малко да е 1,8 защото нямат разлика в разхода на гориво 1,4 - 1,6 не са от много икономичните спрямо вървежа си.
    Ама и в пътния данък,па и застраховката ГО- има гоолемаааа разлика!!
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Ама и в пътния данък,па и застраховката ГО- има гоолемаааа разлика!!
    За това всеки си избира какво да кара.Защото е лесно купуването ама после........ ОоооЛееле
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Ама и в пътния данък,па и застраховката ГО- има гоолемаааа разлика!!
    Да де и на 1,4 за 3 коня по документи ще плаща почти като за 150 коня кола, перфектно.
    Arena Coast Customs

  14. #44
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Тази тема съм я пуснал преди доста време,когато си търсех и аз 145-ца,а тогава бяха малко.Тогава и аз си задавах същите въпроси.Прочети първите страници,мисля че няма какво повече да се каже по въпроса.
    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Нито едно от тея неща не са верни пич ако искаш ела да видиш кола на 11 години с оригинални амортисьори,ламбда сонда и без никакви проблеми по електрониката/ГМ Рочестър инжекцион/
    Колегата излезна абсолютно прав.Моята г/д 5 години е карам и съм доволен.Боксера е непретенциозен,с доста здраво окачване,върви си прилично за 1.6,подръжката е сравнително евтина,но харчи малко повечко.Читава Алфа трудно ще намериш по салоните,по-добре разгледай обявите тук във форума има доста запазени и гледани с мерак коли.Моята също се продава. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49355 Успех в търсенето!
    Last edited by zaryto; 25-01-2011 at 02:28.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  15. #45
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    8

    Default

    Намерих една 145 1.6 16в. днес отивам да я огледам и ще мина да видя още 1-2 около мен ... ако имам късмет малко по късно може да качвам снимки или да се похваля и да изляза навън да покарам

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •