Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: въпрос за копчетата на ел.стъклата

  1. #16
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Обещаните снимки
    Мамка му... Благодаря за снимките.... КАК се маха тази платка - от втора към трета снимка???? Как ли не я напъвах и сглобих всичко обратно? Благодаря...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  2. #17
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    От двете страни на всяко копче има по две зъбчета които за мое улеснение изпилих но внимателно и смело с тънка отверка излизат.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  3. #18
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Обещаните снимки.
    1. Това е панела с копчетата който след махане на гумичката в дръжката и развиването на двете видички излиза.
    2. С кръстата отверка развивате 4 бр. видички и сваляте капачето.
    3. Внимателно изваждате цялата платка.
    4. Внимавайте да не загубите голямата пружина за копчето което заключва отварянето на задните стъкла.
    5. Проблемното копче е за заден ляв прозорец.
    6. Внимателно отваряте зъбчетата 4 бр. и отделяте бутона с основата му от долната част.
    7. Пред вас е платката на бутона. С поялник на две или три места има калай който отстранявате. С малки клещи изправяте много финните пластини под калая.
    8. Изваждате платката и пред вас са двата механизма на копчето. Виждате текстолитовите пластинки. Трябва да са еднакви. При мен едната е счупена. За целта използвах парче от платка около 0,5 мм дебелина /от на малкия една радиоуправляема кола която се предаде/ и внимателно си изрязвате нова пластинка. Напасвайте я точно да влиза в каналчетата в смисъл да не затяга, а да е свободна.
    9. Поставете старата здрава пластина и новата на местата им и по обратен ред сложете малката платка. С леко притискане сложете калай на местата където е имало.
    10. Обратно сглобете бутона с основата и долната част. Зъбчетата трябва да щракнат. При мен ги махнах /изпилих/ и затова е привързано с капронов конец и КАПЧИЦА за да не се развърже конеца но в същото време да е стегнат.
    11. На последните снимки е бутон с направени пъпки за движение напред и назад с помоща на ПОКСИПОЛ и финна пиличка.

    Имате работещи копчета.
    Дано съм бил полезен.

    Поздрави




    Браво колега,
    ето това е една изчерпателна информация с добре документиран снимков материал.
    Със сигурност ще има възползва ли се колеги.

    Браво отново.

  4. #19
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Благодаря колега! Обеща снимки и ги направи, за разлика от други, които са само по обещанията
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  5. #20
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Моите копчета съм ги опасал всичките със по една миша опашка от най тънките.Да не е много голяма-достатъчно е да може да се закопчее.И не се стяга на макс,а да може да си работи копчето.Стана година и половина съм така без ядове.Като нови щракат.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •