Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Спирачките отслабнаха ... или си въобразявам?!? 156

  1. #1

    Default Спирачките отслабнаха ... или си въобразявам?!? 156

    Незнам откакто долях спирачна течност или откакто смених носачите но спирачките ми са вече по слаби... Всички заете че на алфата при леко докосване на педала спирачките коват. сега обаче трябва да го натискам доста повече, а АБС-а си работи усещам как чука при рязко спиране... От какво може да са отслабнали така?

  2. #2
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    При мен така умря серво-усилвателя изведнъж-и още си е така-провери си вакуума.
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  3. #3

    Default

    Възможности:
    - като са ти сменяли носачите да са ти сваляли по необяснима причина спирачните апр. и да не са ги обезвъздушили.
    - по някаква причина ти се губи вакуум
    - налял си или вода или кофти течност
    - въобразяваш си
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И при мен е така. Трябва натискане. И ме мързи да го правя. Не е въображение иначе. Но е фак че са малко 156-ците с чуствителни спирачки. Явно в сервото е проблема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Запален алфист краси's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    110

    Default

    Моята явно е от малкото, защото с леко натискане кове яко...Много е чувствителен педала, но от както съм я взел нито са сменяни накладки, нищо не е правено по спирачките, като цяло...после вече може и да не е така, което би ме издразнило ...
    Alfa 156 2.4 JTD
    Honda CBR600RR 2008

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ми моята си спира перфектно,въпреки че съм сменял задните дискове и накладки и съм свалял задните апарати от колата за целта,щото бяха блокирали буталата.Явно нещо не е направено както трябва при смяната.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    при мен на едната ковът яко с минимално докосване а на другата трябва да се натиска яко педала
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  8. #8
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by краси View Post
    Моята явно е от малкото, защото с леко натискане кове яко...Много е чувствителен педала, но от както съм я взел нито са сменяни накладки, нищо не е правено по спирачките, като цяло...после вече може и да не е така, което би ме издразнило ...
    И моята е така. И не са малко, бъди сигурен ... 156-ца с читава спирачна система трябва да е така.

  9. #9
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    аз сменях накладките със старите които бяха доста поизносени колата спираше много по добре и като ги смених стана така че да се натиска яко педала а пък на другата не са сменяни и спира мн по добре
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  10. #10

    Default

    как да проверя вакуума?

  11. #11

    Default

    ако имаш предвид вакуума на сервото, натискаш педала при изгасена кола колкото можеш и както е натиснат палиш -> ако веднага омекне и потъне още малко сервото ти е ок (съответно има и вакуум);
    Възможно е да имаш въздух в системата или помпата да ти заминава, пробвай да обезвъздушиш и ще се разбере

  12. #12

  13. #13

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    И моята е така. И не са малко, бъди сигурен ... 156-ца с читава спирачна система трябва да е така.
    Не са малко да .......... при мен кове с леко натискане, просто и се кефя , особенно след дръгливия голф който не спираше никак

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    Незнам откакто долях спирачна течност или откакто смених носачите но спирачките ми са вече по слаби... Всички заете че на алфата при леко докосване на педала спирачките коват. сега обаче трябва да го натискам доста повече, а АБС-а си работи усещам как чука при рязко спиране... От какво може да са отслабнали така?
    Течност.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •