Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Централно

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    "Днес сутринта свалих старата машинка и си взех работеща (предварително пробвахме преди да я купя,с нея се заключваха и отключваха всички врати на "донора" без аномалий както при мен)Старата я строших от любопитство да видя какво и се е случило за да знам от какво страдат "

    Сложих новата и.......воала абсолютно същия проблем и "вътрешно" с 30 лева за новата.Пробвах всякакви варианти,чистих релета,смазах всички машинки и брави на 4-те врати.....

    Това за мен е смяна както и да го чета...

    Оп!!!Моя грешка!!! "Пасажерската" това несъм го одбелязъл!!!
    Ако "забива" неиния управляващ минус за заключване ще го прави тоя дефект!!!
    Last edited by mimouzunov; 14-07-2010 at 22:55.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Изрично цитирах автора, че говори за ШОФЬОРСКАТА машинка, кое не се рабира?

    Вчера си купих нова аларма и се хванах да я връзвам като се бях нагласил че шофьорската машинка за централното е за смяна.Навързах всичко,пробвах и централното естесвено не проработи.Днес сутринта свалих старата машинка и си взех работеща (предварително пробвахме преди да я купя,с нея се заключваха и отключваха всички врати на "донора" без аномалий както при мен)
    М/у другото нова китайска прилично работеща машинка е 10 лв. на дребно да си я купиш. Това за автора на темата.
    Last edited by Ilko Ivanov; 14-07-2010 at 23:01.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Изрично цитирах автора, че говори за ШОФЬОРСКАТА машинка, кое не се рабира?
    Говорим за едно и също но на различни езици според мен!!!
    Колата неиска да се отключва от ШОФЬОРСКАТА врата а от пасажерската работи (отключва/заключва)...
    Питащия е сменил ШОФЬОРСКАТА машинка и проблема го има все още...
    При това положение наистина е идея да одреже управлението от пасажерската машинка за да се провери да нее тя проблемната!!!По-лесно ще е просто да и извади клемата...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #19
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Щом така смяташ...

    Опитах се с две изречения да кажа какъв е проблема, след като ВНИМАТЕЛНО прочетох поста на автора на темата.

    Техническия език е винаги един...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Добре де....
    На едно мнение ли сме по въпроса с проверката на пасажерската машинка!?
    Явно и забива (демек го има постоянно) минуса за заключването...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Аз го казах още в първия ми пост в темата.
    Точно затова не разбрах какво дискутираме.
    В технически подробности няма за какво да навлизаме, защото и въпроса не е зададен по този начин.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Аз го казах още в първия ми пост в темата.
    Точно затова не разбрах какво дискутираме.
    В технически подробности няма за какво да навлизаме, защото и въпроса не е зададен по този начин.
    От мене тръгна защото не обърнах вимание на една дума само и от там се почна... Как и да е ..

    Сега чакаме да се види какво се получава в дясната врата...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #23
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Да се включа и аз Четях всичко което сте писали,благодарско!Значи;изключих от буксата пасажерската машинка,сега мога да отключвам и заключвам безпроблемно останалите врати,обаче немога да разбера защо двете влизат в "конфликт" когато са включени?!Дали ще изключа лявата или дясната и двете си командват всички врати безпроблемно!!Но двете заедно правят каквото си искат,вчера се стигна до там че задните се разминаваха в командите!Едната заключва а другата отключва.По какъв начин мога да разбера коя точно ми е повредена?А знаете ли че централното се командва от ( - )?!? Това го виждам за първи път!Сега се опитвам да намеря схема на реле което да подава импулс "маса" вместо "плюс".Между другото,си вързах халогените с плафона нещо като ауди кю7 се получи

  9. #24
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Е явно не си виждал много централни, щото много други се командват с минус.
    От описанието ти се разбира, че "В конфликт" с другите влиза само ПАСАЖЕРСКАТА. Казах ти още вчера.
    Задните не командват абсолютно нищо.
    Не тормози инсталацията повече. Не разбрах само за какво е релето дето търсиш?
    90% от алармите могат да командват централно кеф ти с "плюс", кеф ти с "минус".


    П.П. За да не се "набутваш" за друга машинка можеш да махнеш само синия и белия кабел от машинката. Така ще можеш да си отключваш/заключваш и пасажерската врата от алармата, ако моторчето на машинката е здраво.
    Last edited by Ilko Ivanov; 16-07-2010 at 00:38.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  10. #25
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    НЕ! Пасажерската заключва всички и ги отключва без проблем.Шофьорската отключва и заключва последователно.Просто двете предни врати отказват да работят заедно с алармата.Не съм виждал много централни,тази ми е третата на която връзвам аларма и досега не съм имал никакви проблеми.

  11. #26
    моята гордост метъл's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    55
    Posts
    42

    Default

    Колегите по-горе (Илко и Мимо) схванаха проблема, но не го обясниха и питащия не го схвана, поради което продължава да се оплита като пиле в кълчища. Затова ще започна отначало и ще гледам да не се отплесвам в твърде много технически подробностти . Четирите врати имат по едно моторче за отключване/заключване и по едно микре затворена/отворена (не заключена/отключена) врата. Отделно от това предните имат по още едно микре за заключена/отключена врата. Когато отключваш/заключваш със ключалката едната врата и след 2 сек. центалното върне обратно, то значи, че ДРУГАТА врата не е в ред - или самото моторче не изпълнява самото действие, или микрето не съобщава, че действието е изпълнено. Естествено кабелите към тях могат да създадат същите проблеми. Ако проблема беше в същата врата, то или нямаше да действа централното (ако микрето не казва "отключиха/заключиха вратата" то централното няма да знае за съответното действие и няма да реагира) или няма да можеш да отключиш изобщо ако моторчето е блокирало. И тогава се вкарваш в едни филми - не ти е работа... Малко ще се отклоня от темата, за да споделя личен опит. Купих моята с четири изгорели (но не блокирали) моторчета и съответно нямах централно. Реших, че така неможе и купих 3 механизъма (не намерих преден ляв - и слава богу!) на старо, защото не исках да "побългарявам" колицата като и слагам външни механизми. Речено-сторено. Кефех се че си имам централно... и така до първия по-сериозен дъжд . На другия ден отварям си колата... и изненада - другите врати не се отварят! Влизам вътре и се опитвам на ръка да ги отворя... Нъцки! Не мърдат! Давам контакт да паля и лампите на таблото едвам-едвам мижат! Въртя да паля и те гаснат без да се чува какъвто и да е звук от стартера! 'Айдеее, и акумулатора!!! Какво по дяволите е станало? Ами уплътнението на предното стъкло се удървило и при по сериозен дъжд протича върху релетата. От влагата централното се задейства (също както и останалите релета - чистачки действат постоянно, фаровете също, двигателя не гасне, клалсон пищи с мигачите... ужас) за постоянно (а не както е нормално за 2 сек), моторчетата се овъгляват и съответно от жегата залепва ротора в следствие на което като се опитам да отворя вратата ръчно вътре механизма няма луфтове или фрикционен съединител и моторчето ТРЯБВА да се превърти, за да се придвижи механизъма. Та добре, че не намерих и за шофьорската врата механизъм... Сваляне на кори при затворени врати (не питайте как - особено ако искаш да ги запазиш читави!!!), хващам с клещи телта за отваряне възможно най-близко до механизма и яко опъване. Успях да отлепя и трите моторчета без да счупя нищо, но въпреки това върнах старите механизми и монтирах четири външни механизъма!!! На тях отвора за телта е продълговат (1 см), така че дори и да блокират могат да се отварят и затварят ръчно без проблеми (телта се движи в отвора, а хода е достатъчно голям, за да компенсира тази хлабина и да движи механизма. Та така - никога повече оригинални!!! До тук с моите премеждия по темата. До къде бях стигнал? Според мен ти е изгоряло моторчето (или кабел към него е прекъснал) на дясната врата, защото ако беше микрето (когато отваряшш от пасжерската врата) няма кой да информира централното какво да прави с останалите врати. И както винаги, нещата не са толкова прости - има и вариации по темата - микрето е с превключващ контакт и според това как се е прецакало/кой кабел е прекъснал (д)ефектите са различни. Когато отключваш с ключ моторчето за същата врата може да е изгоряло, няма проблеми - ти отключваш директно! То се усеща по начина, по който се отключва - ако върви трудно (и не се чува звук от таз врата) значи е изгоряло, а ако действа то тогава моторчето не е изгоряло напълно, а само отделна намотка на ротора, при което ако моторчето спре точно нея, после не тръгва. Моето моторче на шофьорската врата е такова и понякога (не винаги) като отключвам от дясната и ми ги прави тези номера - заключва след 2 сек. Но това е първите 3 пъти - след това централното разбира, че има проблем и се самоизключва и след това се самовъзтановява, но не съм установил как - дали след време, дали след действие от другата врата... Дано да съм бил полезен!

    P.S. А за набутването ти - грешна дефектология...
    Last edited by метъл; 16-07-2010 at 18:20.
    155, TS, 2.0i, 8V, климатроник, ABS - 92г
    Още малко толерантност никога не е излишна!

  12. #27
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by метъл View Post
    Колегите по-горе (Илко и Мимо) схванаха проблема, но не го обясниха ................ след това централното разбира, че има проблем и се самоизключва и след това се самовъзтановява, но не съм установил как - дали след време, дали след действие от другата врата...
    Е какво има да се обяснява?...
    При положение, че съм казал точно какво трябва да се направи. Удивен съм от търпението да напишеш тоя ферман.

    П.П. Централното изключва след 3-4 отключвания/заключвания, защото има термозащита.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Здравейте, отскоро имам алфа 155 и още като я купих задна дясна врата не се отключва с централното. Казаха ми, че вероятно ми е изгоряла бобината в машинката и си купих 2ра ръка, работеща. Сменям бравата, но проблемът остава. Някой, който разбира от такива неща, или да ми препоръчате майстор(който няма да ми свали кожата за една врата) ? Другите врати се отключват и заключват без проблем. Единствено мога да добавя, че понякога и задна лява ми се ебава, светва ми лампата в колата, все едно не е затворена, но на таблото не показва да е отворена и като я отворя и затворя изгасват лампите.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •