Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Централно

  1. #1
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default Централно

    Рових из целия форум,има подобни проблеми при 146 и 166 но никой като моя.Имах оригинална аларма без дистанционни,реших да си вържа нова като използвам кабелите от старата (зад десния фар) защото мога и знам как,обаче.От както я имам при завъртане на ключа на шофьорската врата се отключваха всички врати за около 2 секунди и после пак се заключваха,според мен причина поради която са отписали старата аларма.Ако заключвам или отключвам от пасажерската страна всичко работи нормално,всички врати действат.Вчера си купих нова аларма и се хванах да я връзвам като се бях нагласил че шофьорската машинка за централното е за смяна.Навързах всичко,пробвах и централното естесвено не проработи.Днес сутринта свалих старата машинка и си взех работеща (предварително пробвахме преди да я купя,с нея се заключваха и отключваха всички врати на "донора" без аномалий както при мен)Старата я строших от любопитство да видя какво и се е случило за да знам от какво страдат (беше абсолютно здрава и чиста,без нагари по контактите и кабелите) но вече беше на парчета Сложих новата и.......воала абсолютно същия проблем и "вътрешно" с 30 лева за новата.Пробвах всякакви варианти,чистих релета,смазах всички машинки и брави на 4-те врати.....видях се в чудо.В момента вратите и почти цялата инсталация е са на "салата" и немога и немога да разбера какво я кара да "пощурява'' Моля ако някой знае точно какво да погледна да ми каже!!Освен голямото реле кое още може да е причина?

  2. #2
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Може датчика в шофьорската врата да е развален.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  3. #3
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Който се намира къде?Пак казвам че машинката която взех днес от една друга 155 за части,беше пробвана неколкократно на сама кола преди да се свали и по всякакъв начин,с ключалката,с друга врата и с нейната си аларма.След подмяната с моята проблема си ми остана!!!

  4. #4
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Не знам,тия дет ми бяха слагали мойта аларма ми казаха че някъде имало датчици за отворени врати.Утре ще ти пиша какъв беше проблема при мен,че е доста.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Не знам,тия дет ми бяха слагали мойта аларма ми казаха че някъде имало датчици за отворени врати.Утре ще ти пиша какъв беше проблема при мен,че е доста.
    Датчиците за отворени врати са в самите брави...
    А при теб проблема си го има все още ту има ту не (централно)...

    Към питащия сега...
    Чек панела на таблото отчита ли си нормално когато се отварят и затварят вратите!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Да,работят нормално,единственото което не работи е за отворен заден капак,има диод,но не знам дали изобщо трябва да работи.Всички врати активират плафона и според отворената врата светва и на чек панела някой от диодите.

  7. #7
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Да,работят нормално,единственото което не работи е за отворен заден капак,има диод,но не знам дали изобщо трябва да работи.Всички врати активират плафона и според отворената врата светва и на чек панела някой от диодите.
    не съм виждал 155-ца да има диод на чек панела за индикация на отворен заден капак
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    По принцип имат, но аз пък не съм виждал още такава на която да не е скапано микро ключето в бравата на капака. Това е и причината или да свети постоянно или изобщо да не свети. Повечето не светят.

    Алармата го възприема като отворена врата.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Моята има.Интересува ме къде да търся проблема а не коя алфа къде,какви диоди има.

  10. #10
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Моята има.Интересува ме къде да търся проблема а не коя алфа къде,какви диоди има.
    Така... щом си сменил лявата машинка/брава проблема явно нее там
    По принцип предните врати имат управление ,като това управление е "вързано" паралелно преди да стигне до релето за централното!!!Просто казано кабелите от двете предни врати са дадени на късо все едно и така влизат в таблото с бушоните!!
    Самото реле (за централното) не разбира реално коя предна врата се отключва...
    Махни релето за централното и го погледни отдолу откъм крачетата ,там ще видиш означения разни!!!По спомен М+ М- + - разни такива!!!
    Намери кои крачета са реално управлението на това реле трябва да са 2 крачета и в зависимост от това на кое подаваш минус самото реле пуска напрежение +- за отключване и -+ за заключване...
    Незнам как да го напиша разбираемо ,но при теб едната от предните машинки след като се отключи подава на релето инфо все едно е още заключена...
    От машинката/бравата трябва да имаш 5 крачета ,две са дирекни за моторчето вътре а останалите 3 са от микропревключвателчето ,което прехвърля минус при отключено/заключено положение...
    Как да обясня като хората....
    Пробваи да откачиш също дясната машинка да видиш как е без нея...
    А и това с оригиналната аларма... знаеш ли кои са двата кабела за управлението на централното!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Дам,добре че Мимо се включи.А иначе при мен проблема трябва да го дооправим с теб.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    просто отвори маншона м/у купето и вратата и си съедини скъсаното кабелче
    PS на нашата има диодче за заден капак , и си работи
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

  13. #13
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Просто си смени машинката в пасажерската врата...
    За да се убедиш, че в нея е проблема направи следното - в маншона на пасажерската врата отрежи син и бял кабел (така, че да можеш да ги съединиш, като си смениш машинката) и тогава пробвай отново централното, естествено от шофьорската врата.
    Успех.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #14
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Просто си смени машинката в пасажерската врата...
    За да се убедиш, че в нея е проблема направи следното - в маншона на пасажерската врата отрежи син и бял кабел (така, че да можеш да ги съединиш, като си смениш машинката) и тогава пробвай отново централното, естествено от шофьорската врата.
    Успех.
    Човека ясно е написъл ,че вече е сменил машинката/бравата.... и проблема си го има все още!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #15
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Човека ясно е написъл ,че вече е сменил машинката/бравата.... и проблема си го има все още!!!

    като се бях нагласил че шофьорската машинка за централното е за смяна.
    Някой от нас май не чете внимателно....
    Last edited by Ilko Ivanov; 14-07-2010 at 22:49.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •