Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69

Thread: Странен проблем с климатика? Работи ... ама не работи

  1. #31
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Ladjov View Post
    Да ако постъпва въздух от вън ще влияе защото ще има студозагуби , но ако пуснеш на вътрешна циркулация ще сведеш студозагубите до минимум и тогава температурата ще слезе надолу
    Колега, според мен аз ти говоря едно, а ти съвсем друго.
    Да, така е но ако пусна въздух от вън ще отиде на 12 градуса температурата...а аз искам на вътрешна циркулация да духа 5...а не 9 със зор.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #32
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    сори не съм разбрал нещо!
    Но виж изпарителя да не ти е замърсен че това може да е пробелема че разните му мъхчета са стахотна изолация и много обичат да се завират мезду ламелките на тоя тип топлообменници
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  3. #33
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колега, според мен аз ти говоря едно, а ти съвсем друго.
    Да, така е но ако пусна въздух от вън ще отиде на 12 градуса температурата...а аз искам на вътрешна циркулация да духа 5...а не 9 със зор.
    Аз ти предлагам да отидеш в друг сервиз, и без да даваш много обяснения да ги оставиш да ти го оправят.Пак ти казвам, според мен трябва да се пусне още малко фреон.
    Другото което ми прави впечатление, е че ти искаш темпертурата да е 5 градуса.Това няма как да стане, въпреки твоето желание.
    6 градуса макс., и то при напълно изправна инсталация!
    Предполагам, че не си забелязал при какво налягане ти работи климатика!?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #34
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Аз ти предлагам да отидеш в друг сервиз, и без да даваш много обяснения да ги оставиш да ти го оправят.Пак ти казвам, според мен трябва да се пусне още малко фреон.
    Другото което ми прави впечатление, е че ти искаш темпертурата да е 5 градуса.Това няма как да стане, въпреки твоето желание.
    6 градуса макс., и то при напълно изправна инсталация!
    Предполагам, че не си забелязал при какво налягане ти работи климатика!?
    2 бара и нещо(под 2.5).Ок 5, 6 все тая....9 след 25 минути въртене не е изправен климатик за мен
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #35
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    2 бара и нещо(под 2.5).Ок 5, 6 все тая....9 след 25 минути въртене не е изправен климатик за мен
    Това е ниското налягане, а статичното случайно да го видя?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #36
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Това е ниското налягане, а статичното случайно да го видя?
    Ее...ти ме разби, аз по физика имам оскъдни познания.
    Гледах там имаше 2 стрелки на барометъра....едната беше около 2, другата май показваше атмосферното налягане, беше около 800-900hpa или нещо от сорта...ама за второт не съм сигурен изобщо...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #37
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    За да се прецени дали един климатик работи добре, се следят доста показатели едновременно!Ниско и високо налягане, степени на вентилатори, време и температура......Ти не даваш никаква информация над която да се мисли!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #38
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колега, според мен аз ти говоря едно, а ти съвсем друго.
    Да, така е но ако пусна въздух от вън ще отиде на 12 градуса температурата...а аз искам на вътрешна циркулация да духа 5...а не 9 със зор.
    Колега не знам за какви 5*C говориш, но в документацията си има дадена много точна тестова процедура:
    1. Околната температура трябва да е между 18 и 30C
    2. Поставя датчика на термометъра в духалката над конзолата
    3. Затварят се всички прозорци
    4. Двигателя се установява между 1250-1300 оборота
    5. Настройва се от контролния панел въздушния поток да е фронтално и се включва рециркулацията на въздуха в купето
    6. Настройва се вентилатора да е на 2-ра степен
    7. Нагласява се температурата на климатика на максимално ниска стойност (най-студено)

    При така направените стъпки, ако e изправен климатика, след 2 до 4 минути, термометъра трябва да отчете между 8 и 12 C.

    Така, че колега не виждам как искаш да получиш 5C, като производителя не ги дава.

    P.S. Разбирам те напълно, че ти се иска да е по-добър климатика (и на мен ми се иска), ама това е положението - толкова си може климатика на 156-та
    Last edited by AlfaMan; 15-07-2010 at 00:23.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #39
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега не знам за какви 5*C говориш, но в документацията си има дадена много точна тестова процедура:
    1. Околната температура трябва да е между 18 и 30C
    2. Поставя датчика на термометъра в духалката над конзолата
    3. Затварят се всички прозорци
    4. Двигателя се установява между 1250-1300 оборота
    5. Настройва се от контролния панел въздушния поток да е фронтално и се включва рециркулацията на въздуха в купето
    6. Настройва се вентилатора да е на 2-ра степен
    7. Нагласява се температурата на климатика на максимално ниска стойност (най-студено)

    При така направените стъпки, ако e изправен климатика, след 2 до 4 минути, термометъра трябва да отчете между 8 и 12 C.

    Така, че колега не виждам как искаш да получиш 5C, като производителя не ги дава.
    Принципно е така, само че при дизела е малко по-различно, говорим за оборотите.Не вярвай на всичко в Аутодата.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  10. #40
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега не знам за какви 5*C говориш, но в документацията си има дадена много точна тестова процедура:
    1. Околната температура трябва да е между 18 и 30C
    2. Поставя датчика на термометъра в духалката над конзолата
    3. Затварят се всички прозорци
    4. Двигателя се установява между 1250-1300 оборота
    5. Настройва се от контролния панел въздушния поток да е фронтално и се включва рециркулацията на въздуха в купето
    6. Настройва се вентилатора да е на 2-ра степен
    7. Нагласява се температурата на климатика на максимално ниска стойност (най-студено)

    При така направените стъпки, ако e изправен климатика, след 2 до 4 минути, термометъра трябва да отчете между 8 и 12 C.

    Така, че колега не виждам как искаш да получиш 5C, като производителя не ги дава.

    P.S. Разбирам те напълно, че ти се иска да е по-добър климатика (и на мен ми се иска), ама това е положението - толкова си може климатика на 156-та

    измерено точно по тази процедура данните са следните:
    преди измерване температура в купето (на централната духалката) 31градуса
    в края на 2мин - 8градуса
    в края на 3мин - 7градуса
    в края на 4 мин - 5.8 градуса
    (само че оборотит на празен ход - т.е. 900)
    покачаване до 2000обора и в края на 5мин . - 4.8градуса
    край на измерването.

    при неправилно зареждане (по усет и манометри , а не по тегло) след 5 миниту под 12.8градуса, не искаше да падне.

    а преди да го водя на зареждане падаше и до 3.3 градуса в края на 5тата минута, но това май не беше вече нормално (намален фреон-понижено налягане на изпарение - и някакви такива ми ти работи).


    P.S.
    в руски сайт пишеше, че когато свали до 5 градуса - климатика и звер
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Колеги според мен когато се ползва климатика задължително е да е на вътрешна рециркулация.Преди да се пусне климатика е добре да се пусне вентилатора да издуха топлия въздух като и прозорците са отворени поне за около 2-3 минути.След като пуснеш климатика осезаемо трябва да усетиш промяна на температурата на въздуха в купето .Всяко недозареждане и презареждане води до аварийно автоматично изключване на климатика .Например ако системата е презаредена налягането на фреона се повишава и е възможно той да изключи и след като фреона се поохлади да включи отново ти виждаш че диода ти свети за включен климатик а в същото време той да не работи защото е вдигнал голямо налягане.На големите охладителни машини има защити както по налягане така и по температура.Почти съм сигурен че и при нас е така.При работа на двигателя над 1500 оборота климатика трябва здраво да духа студено .

  12. #42
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Колега и аз ти давам съвет да смениш майстора,и аз имах извесни ядове с степента на охлаждане и днес си реших проблема.Отидох в сервиз снабден с машина за зареждане на автоклиматици.Тя си тества системата,прави си вакум,зарежда си с фреон и сега всичко ми е на ред.Фреона трябва да е 650 гр./модификация R134/,масло в системата 10 грама,ниско налягане 2 бара,високо налягане при ниски обороти около15 бара,и при високи около 20 бара,но не повече от 22/защото прави свръх налягане и прави пробив в системата в най-лошия случай,или изключва компресора/.Параметрите които съм посочил в цифри майсторите ги взеха от таблица с данни която си върви заедно със машината.Хората са измислили страшна техника за пълнене.Днес достигнах до извода че майсторите дето съм посещавал до сега са карали на принципа на нагласистика и натъкмистика.Забравих да спомена /температура при замерване от въздуховодите 6 градуса/.Съвет от мен,този стенд е на бош така че посети някой техен сервиз и да те закачат и нагласят климатика като хората.И не е скъпо като цена ,взеха ми 45 лв за цялата маниполация при положение че имах 256 гр. фреон.Пълно зареждане 70 лв.Успех в начинанието.Ще се радвам ако съм ти бил полезен с това инфо.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  13. #43
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Има разлики в системите, за това и количеството фреон е различно!Маслото също е в различен грамаж и вискозитет!
    Станцията която често се споменава, не е някакъв извънземен уред.В нея просто са обединени няколко уреда и работи автоматично, но тя е с доста ограничени възможности!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  14. #44
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    То май всъщност само на 2.4JTD компресора е различен и там количеството фреон е друго, както и на маслото, но сега по спомен мисля беше 500гр, докато на бензиновите и 1,9 е 650
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  15. #45
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Повечето италианки си имат лепенка с правилното количество. А при 2.4, ако аутодата не лъже, има и термоключе в системата на климатроника. Което да изключва компресора при някаква температура на изпарителя. Колегата може да премери с друга термодвойка/термометър - може да има грешка в уреда.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •