Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69

Thread: Странен проблем с климатика? Работи ... ама не работи

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Странен проблем с климатика? Работи ... ама не работи

    Колеги, днес си презаредих климатика и имам странен проблем.

    Температурата на духалките едвам едвам пада под 10 градуса като го сложа на минимум и на средно духане....а трябва да е около 4-5.Човека, който ми прави климатика каза, че правел над 2 бара налягане, тоест на кондензатора или не знам там, на най-студената точка температурата била около 0-та....тоест трябва да духа доста под 10 градуса....пълен е с фреон...някакви предложения.
    Той каза, че като устройство си работи 6 климатика...само дето не е ясно защо идва по-топъл въздух до купето от обичайното....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    А как е хавата с позицията на клапите?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    А как е хавата с позицията на клапите?
    Не разбирам...той човека искаше някакво обучение да им прави, ама не ме поддържа софтуера му...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Не разбирам...той човека искаше някакво обучение да им прави, ама не ме поддържа софтуера му...
    Ако не ти затварят добре клапите за топъл/студен въздух няма как да ти падне температурата. Проблема може да е механичен зад таблото, провери моторчето на клапите и кранчето за топло, ако има такова
    Last edited by Доко; 12-07-2010 at 20:09.

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Абе може и аз да не знам,но не съм чувал да се регулират позициите на клапите софтуерно.Там електрониката е на пещерно ниво.
    Last edited by myato; 12-07-2010 at 20:37.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Абе може и аз да не знам,но не съм чувал да се регулират позициите на клапите софтуерно.Там електрониката е на пещерно нито.
    регулират се като софтуера им се задава да се затворят и отворят напълно, като моторчето работи малко след като вече няма промяна в напрежението...така си запаметява новите стойности на максимално отворено-затворено
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Некога не е късно да се научи нещо.Слава Богу,не ми се е налагало да ровя там.Надявам се да продължи така.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колеги, днес си презаредих климатика и имам странен проблем.

    Температурата на духалките едвам едвам пада под 10 градуса като го сложа на минимум и на средно духане....а трябва да е около 4-5.Човека, който ми прави климатика каза, че правел над 2 бара налягане, тоест на кондензатора или не знам там, на най-студената точка температурата била около 0-та....тоест трябва да духа доста под 10 градуса....пълен е с фреон...някакви предложения.
    Той каза, че като устройство си работи 6 климатика...само дето не е ясно защо идва по-топъл въздух до купето от обичайното....
    А как ти зареди климатика. С количество (тегло) на фреона или по усет.
    Ако е по усет, а преди това ти е работил нормално - т.е 5 градуса при максимално студено, значи не е зареден правилно.
    Имах точно такъв проблем, който се оправи след правилното зареждане - т.е 650гр фреон.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  9. #9
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    А как ти зареди климатика. С количество (тегло) на фреона или по усет.
    Ако е по усет, а преди това ти е работил нормално - т.е 5 градуса при максимално студено, значи не е зареден правилно.
    Имах точно такъв проблем, който се оправи след правилното зареждане - т.е 650гр фреон.
    по каталог-550 грама фреон сложихме.Преди имаше 270 и едвам сваляше до 15 градуса...сега духа доста по-читаво, просто човека каза, че за толкова изправен климатик с такова налягане трябва да духа максимум 5 градуса от духалките...а не 9 със зор след 20минути чакане
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #10
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Ако се съмнявате в клапите, може да направите прост тест.Остави колата на постоянна температура, и я премери/температурата/.Загрей двигателя, пусни да духа максимално студено и на вътрешна циркулация.Температурата трябва да пада.Ако не, тогава да се търси проблем в клапите.
    Ако всичко е наред, и при условие че радиаторите не са ти задръстени, да ти го дозареди по манометри, докато температурата на централната конзола остане постоянна около 7,5 градуса.Под 6 градуса компресора изключва!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Koлега, здраво ме обърка коя температура-коя е...

    А колата не загрява напълно...след 65-70 градуса е много мъка нагоре...а пусна ли климатика пак пада на 70...сигурно термостата е забил
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Е как няма да те объркам.Забравил съм да ти напиша че трябва да е при изключен климатик!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  13. #13
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    [/COLOR]ахаааа...сега разбрах...тоест да измерим, дали на студена настройка без климатик температурата в купето се променя надолу?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #14
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Точно така.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  15. #15
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Мерси, ще пробвам
    Само да открадна температурна сондичка от някъде
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •