Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42

Thread: Проблем с Ламбда сондата или ECU-то

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега не е въпроса колко сонди съм сменил. На човека не му показва ни диагностиката нищо. Дава му, че е студена и напежението и не мърда. Няма зануляване да оправи проблема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Колата от подписа е с ГАЗ,това + 1.5.5 еку=????????

    До колегата OEM,кога според теб се налага ресет на екуто??????

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Колата от подписа е с ГАЗ,това + 1.5.5 еку=????????

    До колегата OEM,кога според теб се налага ресет на екуто??????
    Кой? Аз ли трябва да ти обеснявам? И какво като колата е с газ? И мойта е с газ ма си работи сондата Това пък не разбрах на какво е равно? Ще ни обесниш ли?

    Няма какво да обеснявам повече. Просто е ясно, че не е наложително да се прави. На мен никой не ми е обеснявал. Вие специалистите също никога нищо не обеснявате. Не се чуствам длъжен да го правя и аз.
    Last edited by oem; 15-07-2010 at 11:23. Reason: едитче
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Незнанието води до това!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Като не ти е ясно ,не подвеждай хората.

    Всички нови еку-та са самообуаващи се,това води до последствия когато колите се карат с алтернативни горива.!!!!!!

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Незнанието води до това!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Като не ти е ясно ,не подвеждай хората.

    Всички нови еку-та са самообуаващи се,това води до последствия когато колите се карат с алтернативни горива.!!!!!!
    Бреййй, я обясни до какви последствия води? И моля без да ме категоризираш кое и какво знам. Ти нали знаеш? Защо не обясниш? Или може би и ти не знаеш и за това си мълчиш? Не е ли същото? Мълчанието незнание ли означава? Че вие "спецовете" постояно мълчите? Освен да категоризирае хората друго не правите? Всеки подвеждал, всеки незнаел...

    Няма нужа да се ресетва М1.5.5 след смяна на сонда когато тя е забила в средата. След известен пробег компютъра се адаптира към показанията на новата сонда. Ресета се налга само в особени случай и то не е 100% наложително, но помага на диагностика за съблюдването на някои параметри. Сега няма да ги изреждам, защото не виждам смисъл от това. А точно пък и след твоите заядвливи въпроси.

    Но така де. Всеки с интересите си.

    Сега ти ако си умен ще обясниш на хората какви са адаптивните параметри в този компютър, ще обясниш всеки един от тях за какво служи и кога и какво точно прави и кое се изчислява по техните данни, кога те се променят, кога се взимат предвид по време на работа и кога се налага тяхното ресетване. Ако имаш да докажеш нещо и по-точно това, че аз подвеждам някого. Сега имаш възможност да го направиш.

    Като например какво означават следните стойности: ТРА=-50.000 мс, ТРА=15.000 мс.,FRA= 0.988, какъв е параметъра FRA High loads и FRA low loads? Какво е DTV factor? Какво можеш да научиш за работата на мотора до момента по данните от тези параметри? Ето, че аз също мога да те провокирам с въпроси и ако не отговориш на тях то значи, че незнанието води до това (както ти се изрази).
    Last edited by oem; 15-07-2010 at 14:59.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Не смятам да се "обвързвам" с дилемите които сам си създаваш и се опитваш да ги доказваш!

    И не си ти човека който ще ме пипа по антенките,знам неща за себе си и се оправям,когато падам ,падам с достойнство ,а не рева като ученичка.Никой не се е научил роден,но всяко научено "нещо" е струвало време ,труд и пари ,така ,че извоюваното си го пазя,все пак с това си вадя хляба.

    Намесвам се само когато такива като тебе се превъзнасят и си мислят ,че те са го измислили,да ама не,това не ти е първият пост в който само си мислиш ,че си прав,не седнал си или си измислил друга стойка за стоене пред компа!

    Всички искаме да сме отгоре,ама не става.

    И относно помоща ,ако искам да помогна го правя на ЛС,точно заради такива като теб.

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз не си създавам никакви дилеми. Когато си ги създавах никои не ми помогна. Нито ти, нито някой друг. Наложи се да си намирам инфо сам и да се мъча. По същата причина и аз не коментирам нищо съществено във форума. И да твърдиш, че подвеждам някого и още повече, че не знам е комплексарско според мен. Точно пък и на тази тема.

    Всеки с мнението си. Ти имаш едно аз имам друго. Ако искаш да убедиш хората, че ти си прав, а не аз обясни им. Защо не си кажеш пред всички? Някакви притеснения? Прати на всички писали в тази тема по едно лично тогава. Аз не искам да чета.

    Някой може ли изобщо да се обоснове защо зануляването на адаптациите е задължително след сменя на ламбда сонда в този случай на колегата?
    Last edited by oem; 15-07-2010 at 17:10.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Оле майкоооооооооооо

    ---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

    Някой може ли изобщо да се обоснове защо зануляването на адаптациите е задължително след сменя на ламбда сонда в този случай на колегата?
    Според мен,само и единствено затова,да влезе ЕКУ-то по бързо в правилните параметри
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Оле майкоооооооооооо

    ---------- Post added at 17:24 ---------- Previous post was at 17:21 ----------



    Според мен,само и единствено затова,да влезе ЕКУ-то по бързо в правилните параметри
    ДА. Това може и да е така. Но защо това да бъде задължително? Аз под задължително разбирам, че няма иначе как. Както и да е. Всеки си има мнение както като отидеш на доктор. Всеки с разлина диагноза

    Аз не иска да бъда грешно разбран. И аз ги занулявам винаги. Но не защото е задължително, а за да може човека да усети разликата веднага.
    Last edited by oem; 15-07-2010 at 17:46.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Само не разбрах къде го прочете това "ЗАДЪЛЖИТЕЛНО"-дилема???????????


    И пак стигнахме до отговора с многооооо мъка.


    Хубаво ,че е мурджев да се смили над нас.

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами темата тръгна от там, че щом се смени ламбдата трябва да се занули ЕКУ-то. Аз казах, че не винаги се налага и ти влезе с въпрос след това. Предположих, че искаш да твърдиш обратното (че трябва). Ти каза "Като не ти е ясно ,не подвеждай хората." Демек ме обвини, че аз съм ги подвел с това че съм казал че не е наложително да се ресетва. И от там се почна, че аз едва ли не знам и не разбирам какво говоря и така... а аз го казах още отдавна, че просто не е наложително и толкова.

    По желание или желателно е да се занули когато е бил стигнат някой от крайните лимити и мотора не работи адекватно така. Тогава докато мине през всички режими и то по няколко пъти докато оново изчисли и стигне до средна стойност на фактора ще мине дооста дълго време. А докато мине това време клиента ще се върне и ще каже "ми то няма никва разлика". За това в такъв случай е желателно да се занули. Но при условия, че сондата е забила в средата около 450 - 500 мв. адаптациите са спрели в едно положение, защото ЕКУ-то смята, че това е в нормите, и даже може и да не запише грешка, тогава само със смяна на сондата ЕКУ-то ще се самоадаптира сравлително по-бързо, защото ще направи минимален брой стъпки в корекциите, а това ще съкрати времето най-просто и общо казано. П.С. Е гати изречението...
    Last edited by oem; 15-07-2010 at 19:16.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ами темата тръгна от там, че щом се смени ламбдата трябва да се занули ЕКУ-то. Аз казах, че не винаги се налага и ти влезе с въпрос след това. Предположих, че искаш да твърдиш обратното (че трябва). Ти каза "Като не ти е ясно ,не подвеждай хората." Демек ме обвини, че аз съм ги подвел с това че съм казал че не е наложително да се ресетва. И от там се почна, че аз едва ли не знам и не разбирам какво говоря и така... а аз го казах още отдавна, че просто не е наложително и толкова.

  13. #28

    Default

    Аз я отсвирих тая тема, а тя зела че интересна станала.....
    Абе по мнението на имащите ож-беж с широколентови контролери, колко време му трябва на екуто да балансира сместа след като го залъжа с бедна - богата, за уж краткотраино увеличен перфомънс, предполагам разбрахте какво питам......стандартно горе долу знам колко е, да не тия наште екута да са нещо по така.......за иновейтските боклуци иде реч, приемете го като лайшки въпрос, просто искам да знам доколко мога да вярвам да усета си...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Как по точно искаш да лъжеш еку-то?????

    Да видим дали съм те разбрал-искаш да влезеш с лаптопа в контролера на ЛЦ-то и да калибрираш нароу-изхода така ,че да лъже по стойност(бедна или богата) и да го вържеш към входа на екуто ,интерисува те и времето за което еку-то ще корегира сместа-ами трябват ти 30 секунди до пълното загряване на ЛЦ-то и си в играта.

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз пък не разбрах кво пита.

    И все пак мисля че той пита веднага след като промени изходното напрежене от ЛЦ контролера след колко време ЕКУ-то ще коригира сместа отново към нормална. Значи щом загрее ЛЦ-то ЕКУ-то ще ЗАПОЧНЕ да коригира веднага, но това не значи че ще бъде коригирана. Като се има предвид, че два пъти през едни и същи режими на работа не можеш да мине поради факта, че ще има различно натоварване, температура, обороти и т.н. на ЕКУ-то ще му отнеме достатъчно дълго време докато си изчисли коригира сместа. Друг е въпроса, през това време до колко ще може да усети разликата от повечето или по-малкото гориво. Не бих казал (поне аз), точно колко време ще е нужно, но ще е напълно достатъчно за да се хване някаква разлика.
    Last edited by oem; 15-07-2010 at 20:11.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •