Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Проблем - отказва да запали.

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Нали затова си давал пари за диагностична апаратура
    Остави ме мене аз нищо не разбирам ма мога и без апаратура да разбера дали работи тоз датчик
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Остави ме мене аз нищо не разбирам ма мога и без апаратура да разбера дали работи тоз датчик
    Можеш що аз ти казах.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #18
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Е, явно случаят беше от останалите 10%, 'щото нямаше нищо общо с датчика на коляновия вал.
    Главен заподозрян се оказа скапаният имобилайзер на скапаната аларма, който успешно беше изваден извън строя. Сега е период на тестване, да се види, дали проблемът няма да се повтори.

    Mеждувременно, на връщане спрях да сипя бензин и съвсем сполучливо при затварянето на външната капачка на резервоара успях да я строша.

    Може ли тъпите италианци да я направят от фибростъкло?!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  4. #19

    Default

    дане би да е сменяна нещо..? странно ми се вижда фабрично да избухат нещо дето може да е пластмасово от друг материал... все пак ако си прав ще е елементарно да се поправи с кит (тоя на който викат "влакнест")

  5. #20
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    дане би да е сменяна нещо..? странно ми се вижда фабрично да избухат нещо дето може да е пластмасово от друг материал... все пак ако си прав ще е елементарно да се поправи с кит (тоя на който викат "влакнест")
    Не съм чувал за такъв кит, може ли малко повече информация?
    Иначе пробвах със секундно лепило и се залепи. Дали ще издържи обаче като я монтирам утре, това вече е друг въпрос.

    A капачката не е сменяна - оригиналната си е. От обратната страна си има кода на модела и всички необходими серийни номера и други глупости. И да, от фибростъкло е, същото като предния капак.

    П.П.
    Ето малко снимков материал:

    Last edited by Fear; 16-07-2010 at 16:42.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #21

    Default

    хм аз помислих че се е пукнала нещо... при това положение май по-добре да я занесеш на някой който прави спойлери/брони и т.н. да ти я залепи със смола защото счупването е на елемент който е под напрежение а с кита не се лепи, с него се замазват нещата само

  7. #22
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Здравейте колеги, за жалост и аз днес имах подобен проблем, върти пък неще да пали и лошото е че колата я оставих паркирана на неприятно място. Лаптопа беше до мен и алфадиага ми дава RPM sensor Open circuit, номера на грешката е P0335. Та въпроса ми е следния, мога ли аз на нясто да си го сменя тоя датчик и къде в Бургас мога да го закупя, че утре имам и пътуване.
    ПП: Зачи тоя проблем ми го беше направил и преди ама си запали след 5-10 мин.
    Благодаря Ви предварително.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  8. #23
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Пфуу, мама му стара, пак ми скрои същия номер мръсницата.
    Вече започвам да се ядосвам, добре че офиса ми е на 15 минути пеша.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Здравейте колеги, за жалост и аз днес имах подобен проблем, върти пък неще да пали и лошото е че колата я оставих паркирана на неприятно място. Лаптопа беше до мен и алфадиага ми дава RPM sensor Open circuit, номера на грешката е P0335. Та въпроса ми е следния, мога ли аз на нясто да си го сменя тоя датчик и къде в Бургас мога да го закупя, че утре имам и пътуване.
    ПП: Зачи тоя проблем ми го беше направил и преди ама си запали след 5-10 мин.
    Благодаря Ви предварително.
    Можеш отгоре. Но няма да виждаш нищо. Само с напипване. Държи се с един шестостенен болт отзад на блока на мотора точно под стартера.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Не съм чувал за такъв кит, може ли малко повече информация?
    Иначе пробвах със секундно лепило и се залепи. Дали ще издържи обаче като я монтирам утре, това вече е друг въпрос.

    A капачката не е сменяна - оригиналната си е. От обратната страна си има кода на модела и всички необходими серийни номера и други глупости. И да, от фибростъкло е, същото като предния капак.
    Вземи си едно комплектче полиестерна смола(шише смола, малко стъкломат, втвърдител, четка, ръкавици - имаше преди такива комплекти), почистваш с шкурка при спуканото, скрояваш си с ножица парчето стъкломат, нещо като бандажираща лентичка от вътре, мажеш със смолата капачката при спуканото, слагаш стъкломата и го пропиваш, гледаш да не оплескаш всичко наоколо и се работи с маска. Същото може да го направиш с епоксидна смола, по-безвредна и по-лесна за работа, само гледаш колко втвърдител се слага и т.н.

    п.с. Тъй нареченият "влакнест кит" е съставен от полиестерна смола и власинки стъкломат. Имаше и някакъв сгъстител.
    Arena Coast Customs

  11. #26
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Капачкта е залепена, в мoмента проблема е, че колата отново не ще да запали.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Капачкта е залепена, в мoмента проблема е, че колата отново не ще да запали.
    Да не влезеш в 90те %
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #28
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Да не влезеш в 90те %
    Ами натам вървят нещата. Лошото е, че не мога да й обърна никакво внимание тази седмица на колата, та ще събира прах и дъжд 7-8 дни.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  14. #29
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Да не влезеш в 90те %
    Няма такава опасност споко
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #30

    Default

    и какво стана на края с тая кола бре, след сменен датчик оправи ли се колата
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •