Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Гуми Federal - мнения и отзиви

  1. #31

    Default

    Е сега ги поправих... бях ги разменил.
    Е те за спортно каране и спортна кола ще искат...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  2. #32
    *** Dagi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София,Лагера
    Posts
    744

    Default

    Аз карам с rs-r и не съм доволен изобщо не държат тези гуми и са шумни доста...
    Bmw 535d LCI 410WHP(Hybrid turbo FMIC) 12.8 -400m
    BMW F13 M6
    BMW X6 3.5d
    Mini cooper r56 lci
    Alfa romeo Gt 1.9 jtd Eibach anti roll bars, eibach springs,Koni suspension, gtb2056vzk,Fmic, full exhaust 76mm, Quife, brembo brakes 330mm

    SPRINTAUTO Service

  3. #33

    Default

    Интересно ще е изказвайки мнение за дадена гума да се уточнява и стилът на каране. Ако караш нормално с тенденция към по- бавно и най- скапаната китайска гума ще ти свърши работа.
    Lexus IS200

  4. #34

    Default

    до момента в който не ти се наложи да спреш рязко или да направяш рязка маневра, за да си спасиш живота. Тогава оценяваш хубавата гума, независимо от цената. Първата гума на ГТВ-то беше Барум Бравурис 2 - не лоша гума за цената си, но в момента в който сложих бриджстоун разбрах колко съмс е заблуждавал.

    Хубавата гума може да спаси живота ти и живота на хората около теб. Винаги съмс е чудил как може да си вземеш гума на старо или нова гума с ДОТ от преди 4 години...че тя за нищо не става...

  5. #35
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    до момента в който не ти се наложи да спреш рязко или да направяш рязка маневра, за да си спасиш живота. Тогава оценяваш хубавата гума, независимо от цената. Първата гума на ГТВ-то беше Барум Бравурис 2 - не лоша гума за цената си, но в момента в който сложих бриджстоун разбрах колко съмс е заблуждавал.

    Хубавата гума може да спаси живота ти и живота на хората около теб. Винаги съмс е чудил как може да си вземеш гума на старо или нова гума с ДОТ от преди 4 години...че тя за нищо не става...
    Ами ако нямаш достаъчно пари кво правиме ??????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #36

    Default

    Всичко е въпрос на компромис при ограничени ресурси и неограничени потребности. По тази логика по-добре задели от парите за гуми за по добра храна, която в последствие със сигурност ще ти удължи живота.

    Тези гуми са със скоростен индекс W(до 270 км/ч), но и през ум не ми минава да поддържам скорост по-голяма от 150, а според възможностите на автомобила.

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Първата гума на ГТВ-то беше Барум Бравурис 2 - не лоша гума за цената си, но в момента в който сложих бриджстоун разбрах колко съмс е заблуждавал.
    Знам че има по-добри гуми, но на тази цена...

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ...че тя за нищо не става...
    Според мен това е несериозно!
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_petkov_stz View Post
    Всичко е въпрос на компромис при ограничени ресурси и неограничени потребности. По тази логика по-добре задели от парите за гуми за по добра храна, която в последствие със сигурност ще ти удължи живота.

    Тези гуми са със скоростен индекс W(до 270 км/ч), но и през ум не ми минава да поддържам скорост по-голяма от 150, а според възможностите на автомобила.


    Знам че има по-добри гуми, но на тази цена...


    Според мен това е несериозно!
    Мислиш ли? Почети и се поинтересувай кактво се случва с една чисто нова гума на четвъртата година, дори и да не е карана. Малко по-добре би се представила гума ако е държана при идеална температура, влажност и т.н. но въпреки това каучука на гумата ще се е втвърдил и гумата ще е загубила повечето си предимства.

    @Мурджев - Ако нямаш пари, баце, купуваш най-качественото възможно за колкото пари имаш. Аз експерименти с живота и безопасността си никога няма да направя и респективно няма да сложа гума втора ръка или китайка. Купувам си нещо прилично и карам е дно на ум винаги, докато не мога да си позволя качествена гума. Едно е да караш с по-евтина гума и да си го знеш и съобразяваш, а съвсем друго е да си сложиш китайка и да бичиш все едно е най-якия полуслик и има страшно сцепление, не мислиш ли?

    Безпаричието не е недостатък на личността, а е стечение на обстоятелстъвата. В ниакакъв случай не е срамно. Обаче да си купиш кола на старо за 30 000 лв и да й набичиш гуми втора ръка на 100 години е върховна форма на цигания и комплексарщина. Щом имаш мустаци, ще си купиш и гребенче за тях. Същото ми е мнението и за карането с летни гуми зимата и със зимни гуми лятото - грандиозна селяния и тъпотия. Трепете се колкото си искате, но защо застрашаваш мен??!? Една зимна гума лятото е в пъти по-зле от летните китайки.
    Last edited by bouncer; 10-07-2012 at 17:37.

  8. #38
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    НА 100% съм съгласен с колегата "Bouncer"

    През 2006та бях на няма и 6 месеца стаж с книжка. когато тогава карах добрата позната на всички ни марка МОСКВИЧ! ... москвето на дядо ми, лека му пръст.

    Естествено, като келеш, ич не разбирах .. нямах опит, не знаех още, че нашите пътища са толкова трагични в по-малките градове и села, не разбирах толкова от законите на физиката ... и както сами може да предположите, не знаех, че е ОПАСНО да караш кола с галоши! Гумите на москвето, особенно задните на 1-2мм грайфер. А аз си виках: "опасно опасно ... колко да е опасно?" ...

    И така една прекрасна петъчна вечер, края на МАРТ, много хубаво време. Студенти ни щъкна да пътуваме да отскочим до Свищов (от В.Търново). Не съм карал бързо, а то москвето като минеш 90-100 КМ вътре не може се говори - та скоростта ни беше моменти преди инцидента около 75-80 , което е повече от нормално за извънградски път.

    Не знам колко от вас познават района на Търново, но има едно село ПАВЕЛ, излизаш от селото на една перфектна дълга права. обаче няма нито маркировки, нито знаци, нито мантинели ... просто път на сред полетата. и там си караме нормално, бърборим си. и изведнъж, както е права, идва един много ужасен завой, който е повече от 90 градуса, по спомени около 120 градуса е поне! И в тъмното, абсурд да видиш завоя! няма маркировки, няма табели, няма нищо .. черен път. За жалост късно се усетих да набия спирачки /късно с 2-3 секунди/, като тук визирам липсата ми на опит тогава! Но въпрек и закъсненито, аз успях да взема завоя ...
    Обаче колата, дясната и страна излезе по банкета и леко се раздруса.

    И тук дойде странния момент ...

    както вече се връщах на пътя, колата изведнъж и се усука задницата, като задницата продължи да се парзаля и от моментната скорост, колата тръгна в отсрещния банкет ... в този момент ние станахме пътници в колата ... наби муцуна в банкета, и пак от скороста се отаркаля 3 пъти по таван.

    За щастие, всички бяхме живи и здрави, без никакви контузии. леко имах цицина на главата, но това беше. Никой друг не пострада.

    Полицаите, които дойдоха, се чудеха как на ляв заяой, колата се е обърнала след завоя, около 30 метра след завоя, при това от вътрешната страна на пътя...
    Но след обстоен оглед, видяхме, че задна дясна гума се е спукала ... най вероятно, когато минах и се раздруса колата по бънкета ... и тъй като е била в ужасно състояние и с никакъв грайфер, се е пукнала на момента, и колата в завоя просто изгуби сцепление на задната ос и тъй като все още има скорост в колата (около 50-60 км/ч), тя продължава да се движи насочвайки се към другия банкет ...

    Много важен урок научих онази вечер ...
    И слава богум, излезе ми много евтино като цена! Защото можеше нещо да се случи на хората с мен, на хората на пътя, на хората покрай пътя, както и на мен (на последно място).

    Но цената на урока беше само една купчена желязо ... ето и снимка:



    От тогава си казах ... НИКОГА ПОВЕЧЕ ... няма да карам кола с галоши! Или да правя какъвто и да е бил компромис спрямо сигурността на возило! Гуми, спирачки, ходова част! Всичко трябва да е на ниво, иначе ще си ходя пеш и на автобуса!

    Написах този пост, за да споделя ГОРЧИВ опит! Но което ме успокоява, че можеше да е още по-горчив!

    За това колеги ... молбата ми към вас ... като колега и приятел! НЕ подцинявайте законите на физиката! Гумите са много важни за едно возило, и НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ КОМПРОМИС или ДА ПОДЦЕНЯВАТЕ тяхното състояние! НЕ ви пожелавам това, което ми се случи! За това умната!

    -------------

    Естествено да довърша със щаслив край
    На пук на случилото се, и на пук на всички бъзици от приятели след инцидента ... аз пак купих МОСКВИЧ!

    Купих го седмица след инцидента, беше син, напревих му пълно обслужване, цялостно боядисване в червено! Взех всичко що имаше от стария москвич, и от двете се получи един прекрасен автомобил, който до ден днешен го имам

    Ето и снимки:


    Забележете чисто новите гуми!

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Мислиш ли? Почети и се поинтересувай кактво се случва с една чисто нова гума на четвъртата година, дори и да не е карана. Малко по-добре би се представила гума ако е държана при идеална температура, влажност и т.н. но въпреки това каучука на гумата ще се е втвърдил и гумата ще е загубила повечето си предимства.

    @Мурджев - Ако нямаш пари, баце, купуваш най-качественото възможно за колкото пари имаш. Аз експерименти с живота и безопасността си никога няма да направя и респективно няма да сложа гума втора ръка или китайка. Купувам си нещо прилично и карам е дно на ум винаги, докато не мога да си позволя качествена гума. Едно е да караш с по-евтина гума и да си го знеш и съобразяваш, а съвсем друго е да си сложиш китайка и да бичиш все едно е най-якия полуслик и има страшно сцепление, не мислиш ли?

    Безпаричието не е недостатък на личността, а е стечение на обстоятелстъвата. В ниакакъв случай не е срамно. Обаче да си купиш кола на старо за 30 000 лв и да й набичиш гуми втора ръка на 100 години е върховна форма на цигания и комплексарщина. Щом имаш мустаци, ще си купиш и гребенче за тях. Същото ми е мнението и за карането с летни гуми зимата и със зимни гуми лятото - грандиозна селяния и тъпотия. Трепете се колкото си искате, но защо застрашаваш мен??!? Една зимна гума лятото е в пъти по-зле от летните китайки.
    Съгласен съм с 90% от общите ти твърдения, но за частния случай не. Старите бяха MICHELIN PILOT SPORT 225/45R17 със почти същия DOT, но доста изтрити. Малко по големи и въпреки това много по-нестабилни.
    И пак на темата:
    Тук
    Тук
    Тук
    Тук
    и т.н.

    Мисля че добре отсях мненията и те са че,
    ss595
    Click image for larger version. 

Name:	ss595supersteel.jpg 
Views:	10 
Size:	35.5 KB 
ID:	97506
    не е добър вариянт, но rsr595 е
    Click image for larger version. 

Name:	federal-595-rs-r-1575148_1024x768.jpg 
Views:	16 
Size:	28.6 KB 
ID:	97507
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_petkov_stz View Post
    Съгласен съм с 90% от общите ти твърдения, но за частния случай не. Старите бяха MICHELIN PILOT SPORT 225/45R17 със почти същия DOT, но доста изтрити. Малко по големи и въпреки това много по-нестабилни.
    И пак на темата:
    Тук
    Тук
    Тук
    Тук
    и т.н.

    Мисля че добре отсях мненията и те са че,
    ss595
    Click image for larger version. 

Name:	ss595supersteel.jpg 
Views:	10 
Size:	35.5 KB 
ID:	97506
    не е добър вариянт, но rsr595 е
    Click image for larger version. 

Name:	federal-595-rs-r-1575148_1024x768.jpg 
Views:	16 
Size:	28.6 KB 
ID:	97507
    Дано да държи гумата и да е съхранявана правилно. В противен случай сам ще уситеш разликата съвсем скоро - твърдост, загуба на сцепление и т.н. Иначе изглежда добре, както всеки полуслик и дано на мокро се държи добре, че повечето такъв тип гуми имат затруднения на мокро.

  11. #41

    Default

    За мокро няма спор... не са добри отзивите. Много голяма контактна площ и малки канали за отводняване.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  12. #42

    Default

    По мое мнение качеството на гумата е важно, но твърде малко хора обръщат внимание на факта че всяка гума има един оптимум спрямо това при какви обстоятелства дава максимално сцепление......
    И понеже тва се изчислява по формула в която има поне 2 неизвестни който обикновенния юзър няма как да знае и двете, има един прост тест който може да покаже кое е оптималното налягане на дадена гума, спрямо сцеплението което тя може да даде(при всяка гума е различно), спрямо прилепянето или натиска който самата кола оказва с тежеста си върху нея......
    Счита се че големината на контактната площ не е определяща за сцеплението, демек гума 225/40/18 няма по голяма контактна площ с пътя спрямо 215/45/17........по мое мнение тва на теория може и да е така, но на практика не е......щото тва се смята в сатично положение, а различните гуми при натоварване си променят различно контактната площ към пътя........
    Теста е следния - място с равен асфалт, където колата може да направи пълен кръг с навъртян волан в коя да е посока.......
    Налягането на гумата се променя през 2 десети, като се почне от 1.8 бара да речем.......гледа се температурата на гумата да е що годе еднаква, щото и тва има значение........навивате волана и карате в кръг докато не усетите че предницата започва да приплъзва.....ще трябва да разчитате на усета си, или на километража, по добре е да разчитате на първото, и то да не ви лъже.........
    Променяте налягането докато усетите че сцеплението е най - голямо.......гледате на не въртите гуми с крайно навит волан, щото каретата го понасят зле.....
    Тва е в общи линии......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •