Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 69

Thread: Четвърта скорост не влиза.

  1. #46
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    със сигурност ремонта е по евтин отколкото втората употреба!(няма да казвам цена) а за това колко ще изкара зависи кои и как ще бърника в нея!
    и повярваи ми понякога и втората употреба си иска ревизия,но наи неприятното е когато се наложи да свалиш отново!!!за да я направиш!!
    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Точно, особено ако се наложи второто, защото при кутия на старо (освен ако не знаеш и кътните зъби на колата от която я взимаш), може да се влезе във доста стабилен финансов филм, ако не се ревизира предварително. Повечето продавачи на части втора ръка дават ще я подменят веднага ако се окаже проблем (най-често със синхронизатор), обаче вече сложена ще трябва да се плати отново на майстора за демонтаж и монтаж, което си е цифра, а и сменената кутия също не се знае дали и тя не е проблемна. Лошото е, че въпросното ревизиране (тук в София) излиза към стотина лева. Така че при повечето случаи ремонта е по-евтин от "нова" кутия.

    Колегите имат според мен абсолютно право и ти препоръчвам да ги послушаш!Ремонта е по евтин и сигурен вариант разбира се стига да го направят правилните хора!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  2. #47
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Айде малко пак по същината на темата.
    Занчи четвъртата ми прави проблем няколко пъти да речем веднъш на 1000км проблема се състои в това че не мога да я изключатрябва доста сила и напън за да изключи след като изключи всичко е нормално последните два пъти обаче първо включването е трудно просто лоста не може да влезе не му стига хода и нито изравняване на оборотите нито междинна газ може да му помогне ако го напъна влиза и после изключва трудно и след това всичко е наред.
    Освен това забелязвам и друго при включване на трета
    включва се нормално но ако се натисне лоста още напред след като вече е включила третата напред се усеща вибрация на лоста все едно се опитваш да включиш и друга предавка. Като огледах скоростите на място забелязох че четрърта и трета на място (директно от кутията при разкачено жило) се включат без проблем съсвем лесно и гладко, но след включване на трета като се напъне лоста на пред освен включването на третата механизма се опитва да (натисне или повдигне не се сещам точно) вътрешната планка която се движи при движение на лоста настранипримерно от положението 1-2 към 3-4.
    Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем дали е нещо което иска да се намести по механизъма на лоста или се е преебал механизна за включване който е под лоста или е нещо друго.
    Кутията си е с нормално звучене и няма други симптоми.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #48
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Трябва да си регулираш механизма за превключване,защото явно има голям ход към 1-ва,3-та и 5-та и малък към 2-ра и 4-та.Понеже 3-та и 4-та се превключват най-често,механизмът е почнал да се уврежда.Не съм го разглабял,за да ти кажа как става регулирането,но ако не го оправиш,ще се скапят синхронизаторите и муфата на тези предавки.Допълнителния ход,който ти позволяна се дължи на пружинните елементи.
    Last edited by myato; 01-11-2010 at 09:24.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #49
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз пък имам една кола при мен дето пък и изключва 3-та при натоварване в баир. Гледах, суках.... освен във фиксатора в кутията да е проблема друго не е сещам. Някой нещо да предложи, че хич ме няма в тия кутии?

    Като напъна да вкарам 3-та влиза и като напъна още малко лоста и щраква втори път, но при подаване на повечко газ пак излиза и лота чупи ръце.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #50
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Аз пък имам една кола при мен дето пък и изключва 3-та при натоварване в баир. Гледах, суках.... освен във фиксатора в кутията да е проблема друго не е сещам. Някой нещо да предложи, че хич ме няма в тия кутии?

    Като напъна да вкарам 3-та влиза и като напъна още малко лоста и щраква втори път, но при подаване на повечко газ пак излиза и лота чупи ръце.
    Ще трябва да смениш синхронизатора.Най-вероятно са заминали фиксиращите щифтове.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #51
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Трябва да си регулираш механизма за превключване,защото явно има голям ход към 1-ва,3-та и 5-та и малък към 2-ра и 4-та.Понеже 3-та и 4-та се превключват най-често,механизмът е почнал да се уврежда.Не съм го разглабял,за да ти кажа как става регулирането,но ако не го оправиш,ще се скапят синхронизаторите и муфата на тези предавки.Допълнителния ход,който ти позволяна се дължи на пружинните елементи.
    От къде имаш предвид да се регулира от механизма под скоростния лост ли?
    Защото като откача жилото се вижда че има достатъчно ход за 3 и 4-та дори удължих от ябълката на кутията хода на 4-та но нямаше промяна. Повече ме притеснява защо когато бутна напред лоста на 3та се опитва да свали планката надолу за мине на първа.
    Някой имали снимки на тази хуйня разглобена.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #52
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Доколкото си спомням,регулировката се прави отпред на избирача,върху скоростната кутия.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #53
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Доколкото си спомням,регулировката се прави отпред на избирача,върху скоростната кутия.
    Мисля че проблема ми не е в тази регулировка това вече го правих на два пъти и няма промяна
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #54
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Първоначално публикувано от ALFonsOlder
    изчетох каквото намери търсачката, но такъв проблем не срещнах.
    другите скорости си работят чудесно, само 4та неще да влезе.
    имал ли е някой такъв проблем и какво мога да очаквам?!?
    някакви идеи?


    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Аз имах такъв проблем колега.Прояви се миналата година и тази година се реши.Гръмна и сложих друга скоростна кутия.

    zaбравих да се похваля.
    така както ненадейно и незнайно се прецака 4 та, така и си се оправи самичка.
    влизат си мазничко всичките и задната дори!!
    може би нещо в жилата...или кой знае.
    италианка!!
    156 SW 2001 бивша.

  10. #55
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    предавателното число на ДИФА е различно!!!!!!!!!!
    на скоростите от 1 до 5 може да е еднакво но на дифа не е!!!
    п.с по темата на колегата проблема ти е в муфата на 3 и 4 скорост!!!!
    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Трудна работа. Разчиташ на продавача да ти каже от къде е сваляна. Имай предвид, че ако сложиш кутия 1.8ТС ще усетиш подобрение на динамиката, заради малко различното предавателно на диференциала - ще ти ограничи максималната скорост и на 5-та за 120 ще ти иска към 3400-3500 оборот, обаче иначе набира като звяр до 100. Аз съм така и повече ме кефи този вариант, но при извънградско с оригиналната беше малко по-комфортно, но няма пълно щастие още повече че при алфата 5-та е много странна и горе долу е като четвъртата при останалите автомобили.
    Сигурно имате предвид предавателното число на главното предаване, зощото е неправилно в случая да се говори за предавателно число на диференциала.
    Тъй като предавателно число на главното предаване според документацията за 1,8 и 2,0 е едно и също е чудно как намирате разлика в динамиката.

    Ето и два полезни линка:
    http://mashinostroene.net/index.php?...&id=83&lang=en
    http://www.kartuning.ru/raschkpp/ind...name=enter.php
    И малко теория:
    http://petr-1.hit.bg/lekcia8.pdf
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  11. #56
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ksf View Post
    Сигурно имате предвид предавателното число на главното предаване, зощото е неправилно в случая да се говори за предавателно число на диференциала.
    Тъй като предавателно число на главното предаване според документацията за 1,8 и 2,0 е едно и също е чудно как намирате разлика в динамиката.
    Не гледай какво пише в документацията разлика има това е реалноста тук колкото и човека да са карали двете модификации могат да потвърдят че има разлика ако вземеш да броиш зъбите на главното предаване ще видиш че имат разлика. И отделните предавки са с различни предавателни числа и главните предавания са различни простия пример е че разликите в 5-та предавка е по малко осезаема, докато особенно първата на двайката е доста по "дълга"
    И все пак като се спомене думата диференциал общо взето се има впредвид главнопредаване и деференциал заедно това си е вид жаргон,както и други такива като полуоска, феродо, динамо,бендикс и т.н.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #57
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Още един въпрос.
    Как е захванат механизма на скоростния лост за защитната ламарина. Вчера пуснах ламарината надолу откри ми се механизама но той е хванат за защитната ламарина на тунела а не се виждат болтове отодлу за които да се държи. При движение на лоста в най крайните положения като гледам отгоре се вижда че мърда цели механизъм напред назад и настрани.
    Мисля че установих чест от проблема при мен и той е че след включване на трета при натискане на лоста още напред механизма прави някакви магарии и придвижва малко и превключвателя който се мести от второто жило при включване на 1-2 и 5-та.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #58

    Default

    Аз съм с 2.4 136+ к.с. и при една гонка 3та ми влезе по напред от нормалното и като тръгнах да превключвам към 4та едва преместих лоста.Като от 1 ва до 3 бях на всяка предавка на прекъсвач.Това с 3та скорост се получи още няколко пъти и след това изчезна и до сега не ми се е повтаряло.Неразбрах какво би могло да е.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  14. #59
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Още един въпрос.
    Как е захванат механизма на скоростния лост за защитната ламарина. Вчера пуснах ламарината надолу откри ми се механизама но той е хванат за защитната ламарина на тунела а не се виждат болтове отодлу за които да се държи. При движение на лоста в най крайните положения като гледам отгоре се вижда че мърда цели механизъм напред назад и настрани.
    Мисля че установих чест от проблема при мен и той е че след включване на трета при натискане на лоста още напред механизма прави някакви магарии и придвижва малко и превключвателя който се мести от второто жило при включване на 1-2 и 5-та.
    Въпреки, че не обичаш да гледаш документацията, виж това - може и да свърши работа.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails gearbox lever_1.jpg   gearbox lever_2.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  15. #60
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ksf View Post
    Въпреки, че не обичаш да гледаш документацията, виж това - може и да свърши работа.
    Благодаря за което а по въпроса с документациата отвори Е-пре и виш как ги дават главните предавания и скоростите там вчера ги гледах и двойката излиза с друга кутия и предавателни числа на главното предаване. Не е като в Е-лърна
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •