Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с 146 1.3 боксер

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Проблем с 146 1.3 боксер

    Здравейте колеги.Четох доста теми,но точно като моя проблем не видях-колата е с обикновена АГУ и си работеше добре.Пали на бензин и когато стигне 3000 оборота превключва на газ,намотани са кабели на бобините и мисля,че импулса е добър.Но от известно време когато на 3000 оборота превключи на газ и пусна педала на газта,под 2000 оборота колата тръгва да гасне и превключва на бензин.Това става не само в движение,но и на място-изключвам проблем с постъпващия въздух.Когато превключи на газ,ако я задържа на обороти си стои на газ,но в момента в който я оставя на празен ход след 2к оборота надолу превключва на бензин.Ако я покарам 20-30 мин на бензин и след това превключа на газ вече си държи на празен ход 1100 оборота на газ и няма проблеми.Кажете къде може да е проблема,че моя майстор нищо не ми казва...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    По скоро искаш да кажеш, че връща на бензин, а не че обръща. Обикновената АГУ няма как да "Обърне" тя може само да върне на бензин. Както и да е.
    Когато колата е студена тя тръгва да гасне и ключа не отчита импулса затова се връща на бензин. Отстранете проблема с гасненето. - Реглаж, ремонт изпарител, подгряване с вода...Виж дали има достатъчно антифриз в колата и дали се грее изпарителя добре.
    Last edited by robygas; 02-07-2010 at 07:51.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    1100 оборота са много, трябва да са 800-900. така както казваш може и да ти смесва горивата.провери си и ключето. ако след като оправиш всичко пак държи такива високи обороти- моторче за празен ход.
    точка

  4. #4
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Ми тя на бензин си ми държи под 1000 оборота,на газ мисля,че е нормално 1100.Само ми е интересно как влияе МПХ-то,нали уж обикновенната газ няма общо с електрониката ?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    мпх регулира оборотите на празен ход независимо на какво гориво си. при инжекционните двигатели оборотите трябва са едни и същи, те не зависят от изпарителя.
    точка

  6. #6
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Колеги сменихме превключвателя газ-бензин с друг и се оправи.Сега на автоматичен режим на около 2000 оборота ми включва на газ и после си работи на 900 оборота.Не знам дали зависят от изпарителя оборотите,но там имам врътка,с която мога да ги вдигна или сваля.Изпарителя,мпх-то и свещите са си в ред.Мерси все пак,че се отзовахте
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами значи старото ключе ти е смесвало горивата.
    врътката на изпарителя е за регулиране на сместа на празен ход, не на оборотите на празен ход, това не е карбураторна кола че да зависи празния ход от там.
    точка

  8. #8
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Добре,а другата врътка дето е към дроселовата клапа регулира колко газ да пуска при натискане на педала ли ?
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    другата врътка е винт за максимум и може да се каже че ограничава мощността на изпарителя. виж темата която съм пуснал малко по-надолу.
    точка

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ами значи старото ключе ти е смесвало горивата.
    врътката на изпарителя е за регулиране на сместа на празен ход, не на оборотите на празен ход, това не е карбураторна кола че да зависи празния ход от там.
    ще помоля колегата, който е писал че поста ми не е точен, да ни обясни и помогне
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •