Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем с гаснене в движение при висока скорост 156 2.4 JTD

  1. #1

    Default Проблем с гаснене в движение при висока скорост 156 2.4 JTD

    Колеги, имам следния проблем с колата от подписа. При движение по магистрала с над 150-160 км/ч продължително време (различно но около 10-20 мин) светва червената дюза колата изгасва и не иска да пали. Изчаквам половин - 1 минута и си пали обаче настъпя ли я пак над 150 за повече от няколко секунди и пак същата история. Държа да отбележа че по двулентовите пътища където за кратко при изпреварне стига 160-170 нямам проблеми, явно че продължителното натоварване води до това. Четох си грешката с Фиат Еку скан-а и ми излезе Fuel Rail pressure, че е High.. Та това налягане в рейла, което се дъни на какво може да се дължи? Регулатор? Дюзи? И от къде да започна с проверката, кое е най-вероятното?
    Благодаря ви предварително!
    Last edited by ReLeFNIQ; 30-06-2010 at 13:32.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  2. #2
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    нафтовата помпа с ниско налягане(до резервоара) най-вероятно ще даде фира скоро време
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  3. #3

    Default

    А дали трябва да я чакам да даде фира или мога да разбера че е от нея по някакъв начин различен от тоя да я сменя? Диагностика или ..?
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Аз не бих бил толкова сигурен, че е помпа ниско налягане. Дори и да се почне от нея, да се мине през датчик на рейката...в по-голямата част от случаите се оказва, че е помпа високо налягане в крайна сметка
    Та отговорът на въпроса е ДИАГНОСТИКА.
    Има поне 4-5 подобни теми, пускани за това гаснене в движение.
    КОлега, обади се най-добре на Иво-Пининфарина.
    Last edited by trustworthy; 30-06-2010 at 14:14.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега по твоя проблем имаше писано скоро, така че потърси само темата.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  6. #6

    Default

    Да колега знам че имаше писано, обаче моя проблем не е точно такъв. Защото това се случва само като мине определено време, а не като и дам гас до долу на която и да е предавка...А и се случва само на 5-та след 150-160..
    Благодаря за мненията ви
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  7. #7

    Default

    Започни от това да замериш налягането и дебита на помпата в резервоара. По принцип това замерване се прави след горивният филтър, затова ако е малък дебита и налягането първо ще смениш филтъра. Ако след смяната отново не е както трябва ще се наложи да свалиш помпата и да погледнеш ако има цедка да не е запушена с мизерия. Само ще ти кажа, че ако филтъра или цедката правят проблем в скоро време ще изгори помпата в резервоара, помпата за високо налягане и тя ще даде фира от това, че остава на сухо..................
    Няма да си първият който е минал по този път.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    27

    Smile

    И мойта гаснеше така при около 160 след като светваше червената дюза и ми обясниха че това гаснене всъщност е авариен режим на мотора, причинен от свръх налягане турбото вследствие от блокиралата му геометрия.Смених и се оправи Но при мен геснеше и при около 4000 оборота на по ниските предавки...
    Alfa Romeo 156 2.4jtd

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Започни от това да замериш налягането и дебита на помпата в резервоара. По принцип това замерване се прави след горивният филтър, затова ако е малък дебита и налягането първо ще смениш филтъра. Ако след смяната отново не е както трябва ще се наложи да свалиш помпата и да погледнеш ако има цедка да не е запушена с мизерия. Само ще ти кажа, че ако филтъра или цедката правят проблем в скоро време ще изгори помпата в резервоара, помпата за високо налягане и тя ще даде фира от това, че остава на сухо..................
    Няма да си първият който е минал по този път.
    Подкрепям мнението! Първо почни от простите неща, като в това да смениш горивния филтър и да махнеш мизерията, която 100% ще е доста около помпата...
    Та това е от мен, виж пробвай и да но се разминеш по лекия начин!
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Най-добре на читава диагностика. Питай колегите от Варна да те насочат къде да идеш, че да на стане късно и да се наложи да се бъркаш дълбоко.

    Quote Originally Posted by Maco View Post
    И мойта гаснеше така при около 160 след като светваше червената дюза и ми обясниха че това гаснене всъщност е авариен режим на мотора, причинен от свръх налягане турбото вследствие от блокиралата му геометрия.Смених и се оправи Но при мен геснеше и при около 4000 оборота на по ниските предавки...
    Колега какво си сменил, че нищо не се разбира? А за аварийния режим за който говориш- при него се прекъсва притока на гориво ако компресора ти пренадува (мисля беше 1.4 бара МАП датчика) и забива предницата, но не изгасва мотора- едвам върви колата, ама все пак върви. Гасненето говори за още някакъв проблем, който най-често е в горивната система при печките
    Last edited by AlfaMan; 01-07-2010 at 01:10.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Едно врме на един ситроен ставаше така, оказа се помпа за високото налягане...с времето проблема зачести и стана не само при натискане....пробвахме ремонт, но само новата помпа оправи проблема
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12

    Default

    Днес правих диагностика в Алфа сервиза тук в Варна и засега главен заподозрян е регулатора. Ще сменим с друг и ще пробваме. Ще пиша резултата, а на всички отзовали се благодаря
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  13. #13

    Default

    Огромно "Мерси" на колегата Pininfarina че ми намери регулаторче, пробвахме и всичко си дойде на мястото, така че ако някой се сблъска с такъв проблем да знае - вероятен злосторник е Регулатора на помпата за високо налягане.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Огромно "Мерси" на колегата Pininfarina че ми намери регулаторче, пробвахме и всичко си дойде на мястото, така че ако някой се сблъска с такъв проблем да знае - вероятен злосторник е Регулатора на помпата за високо налягане.


    Сега настъпваш ли пак???

  15. #15

    Default

    Еми да настъпвам я как иначе ще направя горното заключение.. Всичката газ 200-210 и няма проблеми
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •