Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: колко бързо ви се запушват инжекторите

  1. #31
    започва да се пристрастява dobri_g's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    София, Красна поляна
    Age
    44
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    за всяка уредба е различно и докато не пробваш няма как да разбереш. друг вариант е - даваш контакт и натискаш и задържаш копчето за газта докато ти светне че си на газ и тогава въртиш или пък - даваш контакт и натискаш няколко пъти докато ти светне че си на газ и тогава въртиш. може и да има скрит бутон накъде по ключето. друг вариант е натискаш копчето и тогава даваш контакт, абе пробвай.
    При мен изглежда няма вариант за принудително палене на газ(ГИ BRC).
    Бутона за прехвирляне ми е ключе с две позиции, няма как да бъде задъжан, просто е на позиция бензин или на позиция газ(тук си пали на бенз и като достигне необходимата температура прехвърля на газ). Пробвах и да го превключвам като е на контакт , но без никакъв ефект.
    Lancia Kappa 2000 5.20 145 h.p. 95 г.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD 136 h.p. EX

  2. #32
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    е как да няма, я пробвай да дадеш контакт и после прещракай няколко пъти ключа и виж дали ще светне светодиода на газта.
    точка

  3. #33
    започва да се пристрастява dobri_g's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    София, Красна поляна
    Age
    44
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    е как да няма, я пробвай да дадеш контакт и после прещракай няколко пъти ключа и виж дали ще светне светодиода на газта.
    И това пробвах. Щраках, щраках и нищо. Свети си червения диод(като е на газ свети зелено) и това е.
    Lancia Kappa 2000 5.20 145 h.p. 95 г.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD 136 h.p. EX

  4. #34
    Станоил
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Нови Пазар,ул.Чавдар войвода 1
    Age
    59
    Posts
    12

    Default работа при палене

    Колеги:
    Винаги паля на бензин.Докато оборотите паднат под 1000.След това гледам да внигна градуси поне 40.И нямам проблеми до сега на 195000 съм.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    не знам дали бензина ще направи отлагания за два месеца,но знам че със 100 километра на бенз колата се позакрепи,но след още 50 на газ пак същото,интересно че в началото нямаше дертове започнаха малко след слагането на ламбда контрола,дано да е съвпадение и да не съм объркал нещо че я слагах в много горещ ден
    Здравей колега,
    проверявал ли си скоро филтрите за газта (при мен са 2) и преди чистенето им се случва подобен на твоя проблем. Оправям го като чистя най вече филтъра на газовия клапан. За около 2000-3000км вътре се събира толкова графит, че се чудя как успява да се побере. Приблизително и на око, графита може да напълни една порцеланова чаша за еспресо(малка) почти до половината. Зареждал съм почти на всяка верига или по-малки бензиностанции и на всякъде положението с графита е едно и също.
    Last edited by srt; 06-07-2010 at 13:15.
    146 1.4Twin Spark 16v 1998

  6. #36
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Понеже отворих темата заради съмнения за запушени инжектори ,сега след като открих истинската причина да споделя.Филма е бил в гребена на ЕКУ-то, когато слагах ламбда контрола замервах инжекторите със резистора ,който сложих за емулатор и явно съм разширил щипчицата за пина на инжекторите и поради малкия ток който протича при работа на газ се получава някакъв окис или нещо подобно(колкото и невероятно да звучи има такъв ефект ако не ме лъже паметта от часовете по практика)ако сваля и сложа буксата 2-3 пъти и се оправя и няма проблем,ако карам на бенз, но на газ и за 50тина километра вече прави проблеми.След 3 седмици в бг не ми дойде на ум какво го причинява,но в хърватска пропуснах да сложа навреме газ и когато свърши се сетих да махна тоя проклет резистор и да запоя пак проводниците с една запалка,и вече 1000 км няма дертове на газ,дано съм бил от полза.Остана само светещата лампа на таблото при работа на газ ,но вече свикнах.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #37
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    Понеже отворих темата заради съмнения за запушени инжектори ,сега след като открих истинската причина да споделя.Филма е бил в гребена на ЕКУ-то, когато слагах ламбда контрола замервах инжекторите със резистора ,който сложих за емулатор и явно съм разширил щипчицата за пина на инжекторите и поради малкия ток който протича при работа на газ се получава някакъв окис или нещо подобно(колкото и невероятно да звучи има такъв ефект ако не ме лъже паметта от часовете по практика)ако сваля и сложа буксата 2-3 пъти и се оправя и няма проблем,ако карам на бенз, но на газ и за 50тина километра вече прави проблеми.След 3 седмици в бг не ми дойде на ум какво го причинява,но в хърватска пропуснах да сложа навреме газ и когато свърши се сетих да махна тоя проклет резистор и да запоя пак проводниците с една запалка,и вече 1000 км няма дертове на газ,дано съм бил от полза.Остана само светещата лампа на таблото при работа на газ ,но вече свикнах.
    Това го прочетох поне 5 пъти и така и не ми стана ясно какво искаш да кажеш
    Да разбираме ли ,че проблема е бил в някаква връзка/клема ,защото аз така го разбирам ,но несъм сигурен?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #38
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това е искал да каже, сложил е резистор когато е на газ да не му свети лампата на таблото. ама на това еку не му пука и е безсмислено.
    точка

  9. #39
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    да точно това исках да кажа хлабава клейма беше проблема и може би заради намаления ток през инжекторите клеймата се окислява ако е на бензин няма дерт ама на газ си прави окис
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  10. #40
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Да си кажа и аз, при мен се оказа кофти газ, поне така си го обяснявам. След като изразходих бутилката, зареждах все от различни места и вече 1500 км. нямам подобни проблеми.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •