Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Алфа 156 - детонации на студен двг, прекъсване на топъл.

  1. #16

    Default

    Ми не съм спец... може и аз да не ги различавам правилно, но има буботене, на мен ми се струва като детонации , когато искам да вдигна оборотите до към 2-3 хиляди.

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бедна смес, и според мен не може да се говори за самозапалване/детонация. По-скоро късно и трудно възпламеняване.

    Все пак провери гап-а на свешите какъв е и какви точно са свещите.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18

    Default

    ОЕМ, много ти благодаря за насоките! За пореден път!
    Днес ще взема стария дебитомер и отивам пак на диагниостика, да видим...

    На един добър диагностик му са му необходими едва 5 минути за да разбере какво става с колата.
    Лошото е че в Пловдив няма свестни майстори. Т.е. има, но те вече са се уяли и не им се занимава особено с подобни дребни проблемчета, които само ще им загубят времето времето и да кажем няма да могат да вземат някой мерцедес който ще издуят още... да кажем такива сервизи има, но има и такива които гледат Алфа като голям кръгъл камък...

    Мислих да я карам при Bobo или друг препоръчан сервиз в София , но нямам време през седмицата за такива операции , а то си иска време...

  4. #19

    Default

    Колеги, нещата почват да стават все по странни...
    До като намеря време за поредната диагностика , намеря дебитомер за проба и т.н.
    Реших да се отърва от маслото. На 9000км съм доливал към 2-3 литра. Valvoline Durablend 10w40. Беше плачевно... рядко като вода абе ужас...
    Сложих Motul 15w50. От както смених маслото проблема изчезна на 99% ?!?!?
    Сега дето се вика трябва да внимавам за да усетя проблема с падането на оборотите?!?! И паля без проблема който имаше преди...

    А налягането на цилиндъра ми го мериха с дурабленда и беше 11 на четирите цилиндъра..

    Толкова е било зле, че е изпускало ли???
    Last edited by cyberhill; 30-06-2010 at 19:30.

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хах, онзи ден един друг колега от форума ми разправяше, че това му е изчезнало след смяна маслото Няма никаква логика в това обаче.

    Не е бил проблема в маслото. Може с по-гъстото масло да се е увеличила компресията леко и респективно сгъстяването, от там и по-добра работа ако изобщо ма несхто такова... но проблема не е там
    Last edited by oem; 30-06-2010 at 19:34.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21

    Default

    А де... не мога да повярвам...

    Пак го има, но е толкова незабелижимо, че трябва да внимаваш и да дебнеш дето има една дума да го усетиш.... А преди, чак имаш чувството, че колата ще изгасне.
    Много странно.

    Възможно ли е да е губела налягане, или компресия, или както е правилно да се изразя... в даден момент на доста оптимално загрят двигател?
    Или просто е държала повече градуси , защото в момента до средата на скалата не стои постоянно. Реално даже времето е по топло а държи по малко градуси...

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Всичко зависи от много неща. Темпераутра на въздуха, атмосферно налягане дори, температура на мотора. Тези проблеми сутрин са по ясно изразени при по-ниски температури. Вкарай я в гараж и я запали утре сутринта. Ако не си правил нищо друго по колата проблема пак ще го има.

    За доктор е работата. Не е за поп
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    А де... не мога да повярвам...
    И аз не вярвах, но при мен тва изчезна след смяна на гарнит на капака на клапаните - борих се с тва 4 месеца(ако това ми се налагаше сега не бих го правил), но точно след тая манипулация вечерта, на сутринта запалих колата по същия начин както през тия 4 месеца, и проблема го нямаше, не се и появи никога оттогава......понеже не е от това, може би е било от нещо което се разбъраниква при тая манипулация, но това е нещото което правих......може и кофти маса да съм имал, или нещо от сорта.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    аз се боря с тази болест вече 1 година и няма оправяне!сменил съм свещи,кабели,лули,дебитомер дроселът ми е в идеално състояние,няма пропуск на въздух от никъде и пак и пак оборотите играят вече непоносимо!на диагностика вече кво да я закачам като нищо не изписва всичко си е в идеалните норми,не е сонда не е дебитомер не е кофти гориво защото съм я карал винаги със 100 октаново на ОМВ,слагал съм кви ли не добавки и пак дърво!сутрин пали и вдига 1300-1500 оборота и на секундата започва да играят,като с тва трепери целия мотор!след като загрее,тогава вече започват големите мъки 1500-600 оборота при работа на място и то не всеки път!колата се кара от седмица и на газ проблема си го има и там!не е от газовото,щото 3 години съм я карал на бензин и пак си го е имала този дерт!аз съм в задънена улица,ако може някой да дава съвет съм отворен за предложенията му!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Ами да поразсъждаваме малко. оборотите на ПХ се поддържат от МПХ, който получава сигнал от ЕКУ в зависимост от температурата на въздуха, на охлаждащата течност, на масло (не съм много сигурен кой точно параметър се взима като регулиращ) така, че проблема може да е в някой от датчиците за температура. Обратна връзка в тази система е оборотомера значи проблема трябва да се търси някъде из тези дебри. Ако някой от датчиците за температура или обороти си е променил параметрите нищо чудно цялата система да минава в автоколебателен режим - вместо плавно да падат в зависимост от температурата оборотите колебаят. Някой може ли да сподели какви трябва да са параметрите на температурните датчици (съпротивление ) при различни температури?
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  11. #26

    Default

    Все пак е кола с характер

    Но ми е чудно... аз какво сменям , нищо не се променя... а масло - промяна... за мен няма логика.
    Ще се човърка още това е ясно

  12. #27
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    характер ми да и го на... на характера!преди малко се прибирам от път и моята кучка отново с мизерия,вече ме кара да изпадам в нервни кризи!по принцип по инерция не пускам щото не виждам смисъл,но днес реших д пусна и какво се получава освобождам от 5-та оборотите падат до около 600 вдигат се до 1400 и падат до толкова,че колата угасна шок и ужаш,даже бях в завой!не е от датчик на колянов вал ако си помислите защото го смених преди 4-5 дни вече незнам!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  13. #28

    Default

    Варианта е пускаш по инерция по планински път, скачаш в движение и каквото сабя покаже...

  14. #29
    започва да се пристрастява jordan_kn's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    62

    Default

    Kолеги за жалост и аз го имам същия проблем .... Наскоро имах проблем между 1500 - 2500 оборота.. бедна смес.. придърпваше.. та ходих да я видят..били свещите... смених 3 комплекта свещи и пак същотото. Накрая като я откарах на майстора му казах да я погледне по-добре, защотото ми писна да сменявам свещи...
    Добре, че бях аз да забележа, че минават искри между кабелите на свещите.. та от там било това придърпване. Смених всичките кабели на свещите+ лулите....
    Мина 1 седмица и почна същия проблем като при всички вас!!! Сутрин тръгвам за работа, колата на бензин държи 10 сек 1500 оборота, после почва да мени малко ... като натисна газта и така ми придърпва, че почти гасне.. не може да помръдне.Трябва да я изчакам 2 мин и тогава да тръгна.След това превключва на газ и започва проблема с оборотите...
    Само да уточня.Преди да сменя тея кабели колата нямаше никакви проблеми на бензин сутрин... Палиш и тръгваш! Беше приказка.. само че ми придърпваше на гас (1500 - 2500).

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •