Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Дистанционно за 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia
    Age
    56
    Posts
    53

    Default Дистанционно за 156

    Здравейте колеги, Едното дистанционно за отключване на колата, АР 156 спря да работи. Ако някой е имал същата болка, да сподели къде и как си е решил проблема. Става въпрос за сгъваемия черен ключ с двата бутона. На този етап варианта с официалните представители и тн....., което е обсъждано в темите не го искам.
    Благодаря на отзовалите се.
    156, 2.4JTD

  2. #2

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia
    Age
    56
    Posts
    53

    Default

    За съжаление считам, че проблема не е от бутоните а някъде от самата платка.
    156, 2.4JTD

  4. #4
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by @lex View Post
    За съжаление считам, че проблема не е от бутоните а някъде от самата платка.
    Предполагам си проверил първо батерията. При мен от време на време "прекъсва", все едно е слаба батерията и се налага да отварям с ключа, но после се оправя само и хваща от много далече. Възможно е контактите на батерията да се *бават.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia
    Age
    56
    Posts
    53

    Default

    Първо смених батерията. Отвътре платката изглежда мн. добре, в смисъл няма окислено и т.н.
    156, 2.4JTD

  6. #6
    започва да се пристрастява Romko's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София/Варна
    Age
    37
    Posts
    63

    Default

    А свети ли ти червената лампичка като натискаш бутоните?
    Алфа Ромео 156 Sportwagon 1.8 TS '02

  7. #7
    започва да се пристрастява brnthlmt's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by Romko View Post
    А свети ли ти червената лампичка като натискаш бутоните?
    При мен свети и пак не си работи централното от дистанционното

  8. #8
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    И при мен си свети червената лампичка,но много рядко работеше да не кажа че беше невъзможно да я отключа или заключа!Проблема не е в батерията,а в самата платка!
    Реших проблема по следния начин!
    Ключ втора ръка е перфектно състояние e-bay- 45 лв
    Нарязване от ключар на ново езиче - 10 лв.
    Разкодирване на стария ключ и кодиране на новия - 100 лв.
    Общо 155 лв.
    При мен всичко се оправи и си е ОК, обаче когато ти го кодират не ти дават никаква гаранция дали ще се получи с отключването!
    Другия вариант е да си ползваш ключа само за палене и да си сложиш за 90 лв. ларма за да не заключваш ръчно!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  9. #9
    започва да се пристрастява mitenceto89's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ямбол/София-Студентски град
    Age
    34
    Posts
    54

    Default

    Ако може да ползвам темата
    Като взех колата не ми работеха и двете дистанционни (все още не работят). Всъщност работи само бутона за багажника на едното дистанционно, а другото само свети без да отваря багажника. И на двете дистанционни, бутоните за вратите са "празни" и като разклатя кутийката нещо тракаше. Днес отворих едното, което само свети, а не отваря и намерих това от снимките Бутона за багажника си е на мястото, но другият се е разпоил и си "ходи" свободен. Утре ще отида в някой сервиз да ми го запоят, но незнам дали ще проработи.
    След разглобяването имам и друг въпрос
    Как да премахна гадните следи от разглобяването?Аз ли съм толкова несръчен, че не успх да опазя кутийката?Беше като излята и се наложи с резец да я прорежа по ръба, но останаха гадни следи от напъна.Сега като я затворя стои леко открехната и е адски грозно.Мисля си за някакво лепило, но незнам какво да ползвам - някакъв съвет?
    Ето и снимки на здрава неотваряна кутийка и на дистанционното, което отворих и после опитах да затворя и това, което намерих вътре в него:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00292.jpg   DSC00291.jpg   DSC00290.jpg   DSC00289.jpg   DSC00288.jpg  

    DSC00287.jpg  

  10. #10
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Колега не е от тебе - просто ключа наистина е много труден за разглобяване!!!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia
    Age
    56
    Posts
    53

    Default

    А специалисти по електроника май няма....
    156, 2.4JTD

  12. #12
    започва да се пристрастява mitenceto89's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ямбол/София-Студентски град
    Age
    34
    Posts
    54

    Default

    Днес си занесох платката с откаченото копче на сервиз за GSM-ми. Момчето се оказа бивш съученик и ми го направи за без пари (дори и да бяхме познати пак нямало да ми вземе пари за такава дреболия).Прибрах се, сглобих го и - имам си дистанционно, работещо при това
    Разглобих веднага и другото, вече малко по-внимателно и без много щети.Отидох отново при него за да запои и второто (вече му дадох пари,защото ми беше неудобно, въпреки, че пак не ги искаше). Сглобих и него и то също проработи. (имам си две работещи дистанционни
    Остана единствени проблема с гадните следи след отварянето на кутийката.Мисля да го реша със запълване на улея с някакъв кит или силикон, а после с черен мат (спрей) да го пръсна леко.Ако стане скоро и ако е както трябва ще снимам и ще покажа резултата
    ПС:Сега се кефя Стоя си на терасата и отключвам и заключвам

    За тези които искат да се пробват да разглобяват - кутийките се затварят на принципа на ламинирания паркет (мъжко-женско - незнам как по др. начин да го обясня).Горната част (тази с емблемата) има "зъб" по цялото продължение (на сниманата страна), а долната част има каналче. Явно при затварянето кутийките се лепят и после отварянето си е приключение. Пробвах да нагрея със сешоар, но не стана нищо (и пак с резеца, а после с "Капчица")
    Дано съм бил полезен на някой с дългите си писаници
    Last edited by mitenceto89; 02-07-2010 at 16:56.

  13. #13
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Мойто дистанционно е същото и откакто съм я купил не и работи копчето за отваряне на багажника ,
    вратите ги отключвам и заключвам ,няма проблеми .
    Туко що го разглобих със много псуване докато видя, че емблемата се маха и има винтче отдолу
    и кво да видя то няма бутон .
    Виждат се двата извода дето е бил запоен, но него го няма вътре .
    Препоръчайте накой в София дето би могъл да свърши такава финна работа , дали ще се намери такова ключе да се приспособи

    mitenceto89 твойте писания помагат ,друго си е да имаш снимков материал пред себе си
    Last edited by speеdddddd; 03-07-2010 at 06:59.
    156 sportvagon 1.9jtd

  14. #14
    започва да се пристрастява mitenceto89's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ямбол/София-Студентски град
    Age
    34
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by speеdddddd View Post

    mitenceto89 твойте писания помагата ,друго си е да имаш снимков материал пред себе си
    Снощи прочетох темата и видях PDF файла, който колега е постнал тук.Там има снимки и долу горе се ориентирах за какво става дума.Моите бутончета си бяха в кутийките, но твоите щом ги няма, може да потърсиш при някой "алармаджия", някое старо ненужно му дистанционно.Да вземеш от него само бутонче и да го попиташ може ли да го запои.А ако той неможе - отиваш в GSM сервиз - там могат със сигурност.После сглобяваш и си готов
    Успех
    ПС:Качвам снимки на двата ключа.И двата са отваряни, но единият (вляво) стана доста зле
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00300.jpg   DSC00301.jpg  
    Last edited by mitenceto89; 02-07-2010 at 20:43.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Sofia
    Age
    56
    Posts
    53

    Default

    Дистанционното все още не работи. Давайте съвети и майстори колеги.
    156, 2.4JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •