Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Нафта от ЕКО

  1. #1
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default Нафта от ЕКО

    По принцип знам че темата е дискутирана де ама айде отново ... аз съм си като на абонамент в ЕКО-то и вчера сипвам за 50 кинта от ЕКО Пазарджик - около 22 литра - обикновена нафта ... 290 км изминавам - 150 от които магистрала, останалите по "първокласен" - показанията бяха отчайващи по борд-компа - 110 до 130 км/ч около 6.7 - 6.9 литра моментен и до крайната точка стрелката на горивомера беше отишла на "дъното" .. на връщане същата гимнастика само че 50 кинта и пак 22 литра от ЕКО Монтана ... ми до Пазарджик - 2 деления и малко изгори и темпото беше доста по-високо - 150 до 170 км/ч по магистрала - борда отчете среден за дестинацията 4.8 литра ... сега се питам дали в ЕКО Пазарджик не са ми сипали кофти нафта или колонката ме е метнала в количеството ... ?!
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #2

    Default

    Предполагам разбираш че никой не може да ти даде категоричен отговор......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Аз от ЕКО със 60 лв. , последно изминах 450км. 400 извънградско и 50 градско.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  4. #4
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Абе кво я правите тая нафта вие бе аз с 60-70лв ЕКО100 правя Бургас-София като през по голямото време карам с 120-130
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  5. #5
    започва да се пристрастява brnthlmt's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    65

    Default

    не знам но аз вече от ОМВ не съм доволен
    сега съм на лука

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    По принцип знам че темата е дискутирана де ама айде отново ... аз съм си като на абонамент в ЕКО-то и вчера сипвам за 50 кинта от ЕКО Пазарджик - около 22 литра - обикновена нафта ... 290 км изминавам - 150 от които магистрала, останалите по "първокласен" - показанията бяха отчайващи по борд-компа - 110 до 130 км/ч около 6.7 - 6.9 литра моментен и до крайната точка стрелката на горивомера беше отишла на "дъното" .. на връщане същата гимнастика само че 50 кинта и пак 22 литра от ЕКО Монтана ... ми до Пазарджик - 2 деления и малко изгори и темпото беше доста по-високо - 150 до 170 км/ч по магистрала - борда отчете среден за дестинацията 4.8 литра ... сега се питам дали в ЕКО Пазарджик не са ми сипали кофти нафта или колонката ме е метнала в количеството ... ?!
    Ми май си уцелил няква примоция...........
    Иначе аз в другата тема за бензиностанциите бях споделил, че от ЕКО ми дава най-голяма икономия......... но зимата колата работеше кат на комшията трктора......А ДЕ............
    А между другото тия дни един приятел дет кара служебна баничарка, ми сподели, че няколко пъти зарежда на ОМВ и колата вървяла доста по-добре от зарежданията на ШЕЛ................
    Ааааа беее, надявай се просто да са те прецакали с литрите.............Пред това да са ти сипали кофти нафта....
    Мафиотска работа..........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7

    Default

    От много хора чувам, че ЕКО-то цакат в количеството, но то винаги ще се намери някой да плюе. На мен също ми се струва, че на всяко зареждане все ми събира повече. Трябва да заредя веднъж на някоя друга верига бензиностанции за да видя пак колко ще заредя като светне лампата.

  8. #8
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Аз писах и в другата тема за бензиностанциите , ама и тук да кажа 270 км с 21 литра еко 95+, като се пада смесен разход 7.7 , а от тези км 140 са извънградско със скорост от рода на 120-140 и доста изпреварвания ( Пловдив–Хасково) , и 130 км градско като доста от тях бяха в Пловдив , а в Хасково си давах стабилно газ на колата. Което ми се пада разход градско 9/100 за 2.0 ТС единсвеното подобрение по нея, което съм правил е махнат катализатор + олекотена шайба. Което е напълно невъзможно и се чудя какво е станало? Да са ми сипали 10 литра отгоре?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  9. #9
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Ако си минал през Софето за Монтана си мисля че разхода ти е добре.Посока към София разхода ти е два пъти повече отколкото в обратна посока(изпитано от личен опит най малко 50 пъти за последните 3 години).Тъй че до Монтана почти целия път катериш,докато навръщане пускаш.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  10. #10
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    На ЕКО дизел съм зареждал само ведниж, още с фиата. Нафтата замръзна и се наложи да ме дърпат за да запаля. От тогава тая бензиностанция я ползвам само в Гърция, а тука съм им сложил един голям "Х" и съм ги зачеркнал.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  11. #11
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Ако си минал през Софето за Монтана си мисля че разхода ти е добре.Посока към София разхода ти е два пъти повече отколкото в обратна посока(изпитано от личен опит най малко 50 пъти за последните 3 години).Тъй че до Монтана почти целия път катериш,докато навръщане пускаш.
    ясно ми е че катера
    но понеже съм родом от Монтана
    и дестинацията я превземам редовно
    Пазарджик-София-Ботевград-Враца-Монтана .. знам колко ми гори ... и това последното не беше нормално
    имам подозрения че нафтата е била от некой кенеф ...щото горе забраих да спомена и колата не вървеше както трябва .. а на връщане сичко си беше ОК
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #12
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    ...щото горе забраих да спомена и колата не вървеше както трябва .. а на връщане сичко си беше ОК
    Начи наистина си сипал някой пикоч,като нямаме контролни органи които да си гледат работата ще е така,ще си караме пикочите и ще се чудим що не вървят и горят по много.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  13. #13
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Начи наистина си сипал някой пикоч,като нямаме контролни органи които да си гледат работата ще е така,ще си караме пикочите и ще се чудим що не вървят и горят по много.
    Аз не съм намерил разлика в горивата на всички БГ-бензиностанции вече 3 години като изключа diesel+ на ЕКО и Vi-power на SHELL-които са с две идеи по-добри
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  14. #14
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Ramsezsh View Post
    На ЕКО дизел съм зареждал само ведниж, още с фиата. Нафтата замръзна и се наложи да ме дърпат за да запаля. От тогава тая бензиностанция я ползвам само в Гърция, а тука съм им сложил един голям "Х" и съм ги зачеркнал.
    Хех, тоя номер го играх с 146 та... заредих я на топло време, купих 156 та и после на студеното 146 та нямаше палене, а 156 та заредена от същата бензиностанция (Еко) палеше без проблем.
    После като я заредих наново и си палеше и 146 та.
    Нафтата е една и съща, когато се очакват ниски температури и се слагат добавки да не става на пача.

    А относно дизела и бензиностанциите тук в София, единственото по-добро от Еко е Премиума на ОМВ по мои наблюдения.
    Last edited by morfius; 29-06-2010 at 11:21.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #15

    Default

    само Shell v-power!!!!! както за бензина така и за нафтата и не се лъжете, 4е на лукойла нафтата е от българския нефтохим...
    п.п. за 2 дни с мойта кози4ка перник сандански гърция(нео каликратия) и обратно(с градско каране) това са 800км.100лв 49 литра то4но.. сами сметнете колко съм изхар4ил
    Last edited by Zhivkov; 29-06-2010 at 15:24.
    Spin City!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •