Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Бензинова помпа ли е ток ли е или що ?

  1. #16
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Сигурен ли си че мериш напрежението отпред което е за помпата!? При мен при първо даване на контакт помпата сработва за около 2 сек и след това спира, при следващо даване на контакт помпата не завърта а почва едва тогава когато завъртя стартера! Пробваи и при теб да и мериш напрежението когато завъртиш на стартер, или по-добрия начин е да сложиш някакъв товар , лапма примерно вместо помпата!
    Колега мерих с мултицет и с вързана лампа директно в буксата вместо помпата и няма никой,нито като дам на контакт,нито като въртя на стартер!
    Нищо немога да намеря нито в аутодатата нито успях да разбера нещо ново от мануалите по горе.Мисля да пусна един директен плюс от усилватела на касата и да видя дали ще запалим.

  2. #17
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    ей,сега й зададох един бонус плюс и помпата си работи,но от инсталацията й още няма ток до нея...

  3. #18
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Когато на времето ме налегна този проблем чистих клеми на релета, бушони сменях.Абе към два дни си играх,и не ми стана ясно как ама + на помпата се появи.Една седмица и пак отказа.Пуснах й ток от габаритите и така карах няколко дни.Накрая реших,че с нейната си инсталация няма да се оправя и я побългарих.+от бушона на габаритите за управление на реле,захранващо напрежение за помпата от контактния ключ,бушон и кабел до помпата.Паля на габарити,но пък няма начин да си забравя фаровете и ония с Опелите да се цупят.Сега електричарите може да ми се смеят на профанската работа,ама до сега проблеми с инсталацията на помпата нямам.

  4. #19
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Когато на времето ме налегна този проблем чистих клеми на релета, бушони сменях.Абе към два дни си играх,и не ми стана ясно как ама + на помпата се появи.Една седмица и пак отказа.Пуснах й ток от габаритите и така карах няколко дни.Накрая реших,че с нейната си инсталация няма да се оправя и я побългарих.+от бушона на габаритите за управление на реле,захранващо напрежение за помпата от контактния ключ,бушон и кабел до помпата.Паля на габарити,но пък няма начин да си забравя фаровете и ония с Опелите да се цупят.Сега електричарите може да ми се смеят на профанската работа,ама до сега проблеми с инсталацията на помпата нямам.
    Еми и аз вече седмица се въртя и се мая околу нея и майстрите еладжии и те вдигат ръце и накрая и аз ще пускам фаровете или направо към стъпалото на музиката и ще пускам баса да блъска като искам да кара на бензин изчерпахме се с идеите просто,а покрай този ремонт ми отказа климатроника и копчето за багажника което е в жабката.Скоро очаквам и нещо друго да откаже и тогава вече ще я разфасовам.
    Колко мога да търся на запазен ел.салон с подгряване?

  5. #20
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Виж това, дали ще ти помогне за помпата:
    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Взимате мултицета и мерите. Първо има ли маса, отзад на буксата. Ако е наред, другата част на веригата е:
    Пин 1 на ЕКУ-то -> споменатите релета под дебитомера\по спомен са разположени 1-1-2 - релето в средата\ -> бушон на същото реле -> букса под лявата кора до волана -> зелено-черен кабел до буксата на помпата.

    Успех.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #21
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Виж това, дали ще ти помогне за помпата:
    Един еладжия я оправи,благодаря все пак
    Продава се на безценица,купих си гранд черок и мисля че е време някой друг да й се порадва.
    новата подаръчна цена е 900лв.С друга лята джанта 15'',колата е в движение,няма само преглед.Салона е ел. и е запазен(иска само едно пране)


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •