Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Пак ми свети еърбега

  1. #1

    Default Пак ми свети еърбега

    Еърбега за 2-ри път ми светва,предния път имало някаква оголено кабелче дето вместо по седалката миналавало над релсата и тя го беше пресякла.Майстора го оправи,но след последното измиване на праговете пак светна,в едни големи дъждове беше и се чудя дали пак не е дало на маса и затова да свети.Не ми се занимава пак с диагностики щото всичко е наред и най-вероятно е пак това кабелче,Въпроса по-скоро е,възможна ли е друга причина след като колата не е удряна и не е задействан от удар,всички компоненти са си по местата и не са сменяни.И ако не изчистя грешката имам или нямам еърбег,в сервиза казаха,че не се задействала системата ако свети тази лампа...

  2. #2

    Default

    нищо не е наред щом свети... причините може да са много но имай предвид, че свети ли лампата => нямаш еърбег

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    нищо не е наред щом свети... причините може да са много но имай предвид, че свети ли лампата => нямаш еърбег
    Цялата инсталация от системата си е вътре и непокътната,няма дефектирала част,тестван е вече този проблем,така,че приказката,че "нищо не е наред" я намирам за неуместна.Просто ме интересува истина ли е това,което казват майсторите,че еърбега не се отваря на алфа ромео ако лампата свети,дори и да е изправен и грешката да е само компютърна както е в моя случай.Един колега алфаджия ми каза,че лампата и да свети и да не свети шанса на кола,която е на 10 години да се отвори еърбега е 30%...

  4. #4
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Цялата инсталация от системата си е вътре и непокътната,няма дефектирала част,тестван е вече този проблем,така,че приказката,че "нищо не е наред" я намирам за неуместна.Просто ме интересува истина ли е това,което казват майсторите,че еърбега не се отваря на алфа ромео ако лампата свети,дори и да е изправен и грешката да е само компютърна както е в моя случай.Един колега алфаджия ми каза,че лампата и да свети и да не свети шанса на кола,която е на 10 години да се отвори еърбега е 30%...
    При теб, щом ти свети лампата, шанса да се отвори е 0%. Колегата много добре ти го каза. Търси причината.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    При теб, щом ти свети лампата, шанса да се отвори е 0%. Колегата много добре ти го каза. Търси причината.
    така ми казаха и майсторите,ама един колега с 156 на алфа среща твърдеше,че дали свети или не,шанса си е 30% макар,че в сервиза ми казаха,че трябва да се чисти иначе е 0% както ти казваш Борко

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Свети ли, няма да се отвори.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Колега до колкото виждам този проблем го има в по-голямата част от колите ни и май съществува само временно решение на проблема с наместване на кабелчета и чистене на грешката. Аз лично отдавна съм се примирил с проблема и си карам така. За кола на 10+ години по-добре да не разчиташ на еърбега, а на шанс, късмет и правилна реакция.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Magiosnika View Post
    Колега до колкото виждам този проблем го има в по-голямата част от колите ни и май съществува само временно решение на проблема с наместване на кабелчета и чистене на грешката. Аз лично отдавна съм се примирил с проблема и си карам така. За кола на 10+ години по-добре да не разчиташ на еърбега, а на шанс, късмет и правилна реакция.
    Кола толкова коне,спортна,да има еърбег и да не работи дразнещо е!!!И гледам със страх волана как е точно пред некои мои части и съм се опасал с коланите и си викам,няма страшно има еърбег...Само псувни ми идват наум...Гледам наистина на почти всички им свети тая лампа,изчистиш грешката,няма и половин година и пак светва,забелязах,че проблема е влагата.Карах 130км в един много голям дъжд и после още 130 другата посока пак в голям дъжд и по едно време както карам няква гадна червена лампа ми вади очите гледам еърбега...Преди това някъде около седмица мих колата отвътре с голям страх по праговете заради тия тъпи кабелчета,затва я мия аз,не я карам на автомивка,но не пак ще светне...

    Изкефих се поне когато колегата със 156-цата ми каза,че дали свети или не,еърбега се отваря в 30% от необходимите случаи на кола на 10 години.А в сервиза ми бяха казали,че ако свети и да е здрав еърбега все едно го няма.Щом и колегата Борко казва така,ясно е че това е истината

    А другите еърбеци ще се отворят ли при нужда като свети лампата или нито един не се отваря?

  9. #9
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Нищо няма да се отвори. Съветвам те да се обърнеш за помощ към колегата ОЕМ (Николай). Едно че ги хваща тия проблемчета с централите, второ - че ти е под носа в Горна Оряховица, трето че е точен и ако се разберете ще ти огледа цялата инсталация за претрити, прекъснати и прегризани кабели
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  10. #10

    Default

    ако имаш оригиналната книжка с колата, където пише всеки символ (лампа) на таблото какво означава, ще се убедиш, че колегата който ти е говорил за някакви 30% е в груба грешка... на 156 след като гледах в една друга тема линковете с краш-тестовете се чудя дали не е имал предвид, че шанса ти да оцелееш с нея е все същия, независимо с или без еърбег
    а иначе много добре те разбирам, че дразни но все пак доколкото преди години се интересувах от статистика за тези неща, еърбега спасява живота в около 10% от случайте докато колана го прави в над 75%...
    между другото продавам една централа за еърбег от ГТВ която купувах за моята но се оказа, че не е тоя модел в моята кола специално - ако ти се разкарва нямам против да ти дам централата да тестваш защото ако не е в някакви прекъснати или окъсени кабели, проблема доколкото аз знам е почти винаги в централата

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Posts
    42

    Default

    Това че не свети също не е гаранция че работи.Има един патрон които са сменя периодично.Специално при моята кола има една мрежичка финна под седялката тоест в нея отдолу която ако и се наруши целоста така си свети индикатора.

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Няма вариянт да неможе да се оправи всичко се оправя и си заработва Някой от пишещите в темата го знаят добре
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    ...Някой от пишещите в темата го знаят добре

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    ...Бобо Е човека...
    Last edited by badmadafaka; 28-06-2010 at 20:29.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Нищо няма да се отвори. Съветвам те да се обърнеш за помощ към колегата ОЕМ (Николай). Едно че ги хваща тия проблемчета с централите, второ - че ти е под носа в Горна Оряховица, трето че е точен и ако се разберете ще ти огледа цялата инсталация за претрити, прекъснати и прегризани кабели
    Колегата да не ми е градски? Тук има едно зелено GTV да не е негово? MaxPayne?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колегата да не ми е градски? Тук има едно зелено GTV да не е негово? MaxPayne?
    Не,просто от време на време съм в Търново,щото живея тука от врема на време(имам апартамент) Мойто ГТВ е Плевенско,кажи кво ще правим с еърбега,щото съм на Търново до 1-ви най-много и се махам към Плевен,после към Варна и т.н.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •