Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Въпроси за 156 2.4 М-джет

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Въпроси за 156 2.4 М-джет

    Колеги, днес си събрах колата ...и имам няколко въпроса.


    1.Има едно доста неприятно тресене на място, което не знам от какво е.Някакви предположения...тампоните Бобо ги е сменил
    2.Колата, като я запаля студена държи пак там 750 ли колкото са оборотите.Това нормално ли е?
    3.Имам едно бучене при по-високи скорости...мислех за лагер на главина, ама като я разлашкам не утихва...може ли да бие джанта примерно?!
    4.Колата не загрява над 70 градуса...предполагам забил термостат на отворено....
    засега е това....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колеги, днес си събрах колата ...и имам няколко въпроса.


    1.Има едно доста неприятно тресене на място, което не знам от какво е.Някакви предположения...тампоните Бобо ги е сменил
    2.Колата, като я запаля студена държи пак там 750 ли колкото са оборотите.Това нормално ли е?
    3.Имам едно бучене при по-високи скорости...мислех за лагер на главина, ама като я разлашкам не утихва...може ли да бие джанта примерно?!
    4.Колата не загрява над 70 градуса...предполагам забил термостат на отворено....
    засега е това....
    За тресенето не е ли демпферна шайба, за градусите е ясно ,че е термостат.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #3
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега не е лошо да дефинираш въпросното тресене на място - двигателя ли подскача и се тресе, вътре в купето ли ти разбива мозъка на майонеза. Леко като качиш оборотите пак ли го има. Усилва ли се като се натовари мотора - да речем като навиеш волана в някое крайно положение, или като включиш климатика. Все пак имай на предвид, че на 156-та дизелите не са от най-приятните вътре в купето на празен ход.
    Last edited by AlfaMan; 23-06-2010 at 22:08.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега не е лошо да дефинираш въпросното тресене на място - двигателя ли подскача и се тресе, вътре в купето ли ти разбива мозъка на майонеза. Леко като качиш оборотите пак ли го има. Усилва ли се като се натовари мотора - да речем като навиеш волана в някое крайно положение, или като включиш климатика.
    Само на място, цялата кола си се тресе, седалките, всичко.Леко като качиш като че ли изчезва...Като въртя волана на място има едно друго то не е точно тресене, то е от сервото...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    По 3т. гумите да не са нещо назъбени...........
    От тях се чува едно гадно бучене.......
    Поздрави и от мен за колицата.........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колеги, днес си събрах колата ...и имам няколко въпроса.


    1.Има едно доста неприятно тресене на място, което не знам от какво е.Някакви предположения...тампоните Бобо ги е сменил
    2.Колата, като я запаля студена държи пак там 750 ли колкото са оборотите.Това нормално ли е?
    3.Имам едно бучене при по-високи скорости...мислех за лагер на главина, ама като я разлашкам не утихва...може ли да бие джанта примерно?!
    4.Колата не загрява над 70 градуса...предполагам забил термостат на отворено....
    засега е това....
    1. Не забравяй че все пак караш дизел, не е бензин, малко или много си тресе
    2. Значи студена, топла, все на 800 трябва да стои!
    3. Да дизела си е шумен във високите
    4. Да термостат е!

    В заключение, най-добре се качи в друга 2.4-ка, долу горе може да разбереш, че единствения ти проблем е термостата
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    За шума съм категоричен, че не е от мотора+ това го има и на 6та скорост с 60..което си е 1000 оборота ....тресенето също е повече от приемливото.Все пак карам и Марея 1.9ЖТД и имам идея какво е в дизел....и то ЖТД
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ако нямаш някоя изненанда с "пикаеща" дюза, която да цака нещата, вероятните причините се стесняват. Единия вариант е ако демферната ти шайба вече е сдала багажа. Ще я познаеш ако ти бие и е почнала да ти скапва пистовия ремък. Другия вариант е тампона на скоростната кутия. Казваш, че са сменяни тампони, ама с каква марка? Проблема е, че независимо, че може да е нов, ако не е оригинален (фиат-алфа-ланчия) или пирели (който е оем производителя), е напълно вероятно да ти е малко по-шумен мотора и да вибрира повече на празен ход, заради разлика в еластичните константи. Лошото е, че има и ментета на пирели (то на всичко има ментета вече), не се намираха преди месец лесно, та масово имаше само бърт които са голямо дърво и някакви други марки неизвесни ми на мен.

    А за бученето при движение, наистина си провери гумите, че е много вероятно от тях да ти е проблема.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #9
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Не знам какви са тампоните, колега, Бобо ги е сменял, едва ли ще сложи вибриращи...пикаещи дюзи не би трябвало да има, мотора е след основен...всичко му е проверено...без термостата само явно...

    Ще я метна пак при Бобо, да седне в нея и ще каже, дали е нормално и т.н...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #10

    Default

    Ако са стабилни оборотите на празен ход, т.е. няма клатене, проблема едва ли ще е от дюзи, а пък и Бобо бо е гледал, ако има проблям щял е да види...
    Въпроса е наистина защо ще има толкова много вибрации както казваш ти...наистина я заведи пак, да погледни тампоните на двигателя и скоростната кутия, може дори при подмяната да е нещо направено както трябва и проблема да се окаже елементарен...
    За това води я утре и успех
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Утре не мога, че ми се спука предния джам и днеска искаха от движение да я спират мамка им....60лв черпих....
    В петък нов джам и после


    Оборотите не мърдат грам...
    А само не разбрах тая кола що няма повишени обороти на студено?!
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Утре не мога, че ми се спука предния джам и днеска искаха от движение да я спират мамка им....60лв черпих....
    В петък нов джам и после


    Оборотите не мърдат грам...
    А само не разбрах тая кола що няма повишени обороти на студено?!
    Че за какво ти са Моята и на -15 и на +35 да я паля винаги застава на 800 оборота (говоря първо палене)
    Last edited by Jivko7777; 24-06-2010 at 00:25.
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Любимец
    Age
    44
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Утре не мога, че ми се спука предния джам и днеска искаха от движение да я спират мамка им....60лв черпих....
    В петък нов джам и после


    Оборотите не мърдат грам...
    А само не разбрах тая кола що няма повишени обороти на студено?!
    На студено, на климатик, все 800 об/мин. Тва е дизел.

  14. #14
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Не знам какви са тампоните, колега, Бобо ги е сменял, едва ли ще сложи
    Е той няма да ти сложи боклуци. Мислех си да не си ги купувал ти и да си ги занесъл. Както и да е, направи една елементарна проба - откачи пистовия ремък и виж каква е ситуацията
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    3.Имам едно бучене при по-високи скорости...мислех за лагер на главина, ама като я разлашкам не утихва...може ли да бие джанта примерно?!
    На два пъти при мен се оказаха гуми......при смяна или интервенции предни задни или нещо от сорта виж дали ще има промяна....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •