Results 1 to 12 of 12

Thread: Бензинова помпа Помощ

  1. #1
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default Бензинова помпа Помощ

    Колеги, откъде може да се намерят №20 и №7
    Това са гумени шайби, които от старост са станали като мармалад, по-скоро кашкавал.
    П.П. и някой ако знае, "бързовара" №25 това е медна серпентина ,каква роля играе, ще съм благодарен да разбера.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails naread.jpg  
    Last edited by vaklinator; 21-06-2010 at 22:44.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  2. #2
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Тея работи най-добре нови мисля.Втора употреба трябва да са еднакви с Типо,Темпра,Дедра,Делта,145-6,само,че и те най-вероятно са вече на кашкавал,затова най-добре нови,особено за N 7, N 20 може и втора ръка.А серпентината служи да охлажда горивото уж,ама може и без нея.Моята си я нося в багажника,да си ми е нова
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Мда, №7 го пазарувах за 16 лв за Тъпото\от случаен някакъв Нагъзин\, че направо ми се раздроби в ръцете, като му профилактирах помпата... За №20 са ти написали вече ...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Аз мисля да сътворя утре някаква самоделка от гума, ама каква ще е тази петролоустойчива???
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Наскоро смених на Милена помпата (за втори път), но там беше едно чудо - не е за приказване ... Уплътненията на старата помпа майстора първия път ги разрязва, за да напасне новата (която беше по-малка по габарити) - не че това й помогна да работи
    Взехме друга помпа и нещата се оправиха (сменяхме я с колегата vj_kenetik), но уплътнения не хартисаха - иначе щях да ти ги дам
    Според мен е по-добре да опиташ да намерих оригинални запазени (макар и не нови), отколкото да твориш някакви саморъчни. А за серпентината - старата помпа на Милена беше със, а двете нови - без, и си работят чудесно...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Може и без медната серпентина.....изхвърляш е и маркуч!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Може и без медната серпентина.....изхвърляш е и маркуч!
    Ти беше прав, късия маркуч след серпентината ми беше разцепен по дължина и заради това нямам гориво до двигателя. Серпентината я изхвърлих вече.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Ти беше прав, късия маркуч след серпентината ми беше разцепен по дължина и заради това нямам гориво до двигателя. Серпентината я изхвърлих вече.
    Значи помпата е здрава....имах го тоя проблем преди, но когато разправях за него на една среща ти наблягаше на бирата......))...по същият въпрос писах и в някъква тема за прекъсване на мотора и недостатъчна мощтност
    най често е виновна прожината(двете метални пластини от страни, който държат помпата на дъното)
    уплатненията виж да са от устйчив материал ....иначе става каша и ще ти смърди на бензин в багажника на завой и когато е пълен резурвуара....

    ---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 16:51 ----------

    За бензиновата помпа, ще кажа още, че не добре да е на сухо....трябва постояно да има бензин в нея!!!...дори когато е демонтираш е хубаво да я пуснеш в някой буркан с бензин да си плува(ако е по продължителен ремонта)....
    п.п. затуй не се препоръчва да се купува втора ръка!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Значи помпата е здрава....имах го тоя проблем преди, но когато разправях за него на една среща ти наблягаше на бирата......))...по същият въпрос писах и в някъква тема за прекъсване на мотора и недостатъчна мощтност
    най често е виновна прожината(двете метални пластини от страни, който държат помпата на дъното)
    уплатненията виж да са от устйчив материал ....иначе става каша и ще ти смърди на бензин в багажника на завой и когато е пълен резурвуара....

    ---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 16:51 ----------

    За бензиновата помпа, ще кажа още, че не добре да е на сухо....трябва постояно да има бензин в нея!!!...дори когато е демонтираш е хубаво да я пуснеш в някой буркан с бензин да си плува(ако е по продължителен ремонта)....
    п.п. затуй не се препоръчва да се купува втора ръка!
    Да така е. Не е само да бирата- настигат ме и други проблеми и не ми беше до тази помпа цяла година. Но сега с тези чести пътувания до Гърция ми трябва. Моята помпа си работи добре и вече 2 дни я кисна в едно буркане с бензин, та да не се разсъхне, щото немога да си намеря гуми. Пък да я е*а и кризата....несвърши...
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  10. #10
    Болен от Кинтонемия Galof's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    София, Надежда City
    Posts
    194

    Default

    колега пробваи при Явор от него взех помпа комплект за 30 лева вече 1 год не е мраднала .
    Да Бъдеш Алфист Това Е Религия!!!
    Алфа Ромео - колата която харасваш, не заради това което прави, а заради начина, по които те кара да се чустваш!

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Да така е. Не е само да бирата- настигат ме и други проблеми и не ми беше до тази помпа цяла година. Но сега с тези чести пътувания до Гърция ми трябва. Моята помпа си работи добре и вече 2 дни я кисна в едно буркане с бензин, та да не се разсъхне, щото немога да си намеря гуми. Пък да я е*а и кризата....несвърши...
    ...казвай с какво може ще помагаме
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    и моите уплътнения бяха станали на мармалад и скапаха шибаната помпа,закупих си от един колега цялата кошница с уплътнения като нови за без пари (почти).работи без пролем,това с уплътненията идва от "многооктановия" бензин ,и също така от престоял такъв.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •