Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Проблеми с оборотите на празен ход

  1. #16
    започва да се пристрастява plamen petrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    gr.pleven
    Posts
    60

    Default

    При мен се оказа емулатора.
    145 1.6Boxer 8V-LPG

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default

    РАДОСТНА ВЕСТ

    вчера врътнах трабата да не гледа на пред и познайте вече няма проблем от година на газ не можех да я пусна по инерция а сега вече няма проблем колата не гасне супер значи наистина е било разшеряване на сместа на който му прави така да пробва просто самият маркуч които е мек и се гъне на всякаде вапроса е да не го направите така че да го претиснете да не може да взима въздох.

    говорих с газаджия който ми каза че разхода няма да се вдигне това не дава влияние и центровката ми не се промени никаква промяна просто вече не гасне, дори аванса не ми трака вече явно реших много проблеми с едно завъртане на въздушния маркуч
    А И НИЩО НЕ ГУБИТЕ ЗАЩОТО СИ ГО ПРАВИТЕ САМИ КОЕТО ЩЕ ВИ СТРУВА БЕЗПЛАТНО ПРОБВАТЕ АКО ПРОДЪЛЖАВА КОЕТО ПРИ МЕН НЕ СЕ СЛУЧИ СИ ГО ИЗПРАВЯТЕ ПАК ПРОСТО Е НО ЯВНО СЕ НАЛАГА ПРИ НАС
    АЛФА РОМЕО 145 1,6 БОКСЕР

  3. #18
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    колеги моята на бензин ги поклаща съжсем малко 100 оборотя някъде но на газ го прави в диапазон от 100-200 до 1600-1700,това за мен нее нормално моля дайте съвети (газовата е обикновенна BRC слагана в БГ разход от 12,500 до 17 най-много-испарителя съм го сменил сам стария беше същия,няма разлика след смяната,въртях по оборотите но нищо) та мисълта мие да помогнете.благодаря предварително.поздрави
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  4. #19
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    на никойли несее случвало...
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar
    на никойли несее случвало...
    според мен колега не е за притеснение,гаден бензин,в момента и малко променливо време ту влажно ту подухва,щом на място не клати обороти нищо и няма.а за разхода мисля че е супер,аз вчера ходих да центроват отново агуто и аз имах малко проблеми беше го хванал грипа и кихаше а доктора и изписа свещи и се оправи,та за разхода преди газстанцията ми предърпа и сложих за 10лв на 1.04лв/л ,там малко форсаж докато я наместят после много градско и в момента на километража пише 92,93км пробег и още не е предърпала,супер а?

  6. #21
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    колега притеснява ме тва че много ги заклаща на газ и някой път гасне в движение неза друго,и някой път се задавя и неще да запали хубаво но нз тряя я карам на реглаж ама къде незнам,то в перник май добри майстори няма,някой знаели ако знае да сподели.поздрави
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Не и се впрягай. И мойта е така и правих какво ли не и се отказах накрая. Свиква се . Просто трябва да се откажеш от карането по инерция, макар, че мойта гасне чак след 80 някъде. Предполагам, че и е много въздуха и затова ги клати специално на газ. Абе гледай да ти е добре разхода и си свиркай
    166, 2.4 JTD'00

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    А за хора, които могат да ти помогнат, има няколко колеги които пишат във форума, които са предлагали помощ. Сега се сещам за robygas и qnis3 (дано не бъркам никовете). Та свържи се с тях ако искаш
    166, 2.4 JTD'00

  9. #24
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    ще видим колега са нямам много време и незнам кога,тая седмица я оставям да почине малко ще се движа на бащата с рендето ,одеве го стинах малко щот подхарчваше.щего видим и него,а настройките на гаста гледам сам дасиги правя че има много разбирачи и само преебат колата,дееба боклуците.така един ден откарвам реното с нов въздушен филтър за реглаж на гаста,и тоя пича вдига оборотите и продалжава да ги вдига и те в един момент почнаха да падат и му разправям а са върни към намаляване а той ме гледа умно и се смее.научих го как става и му дадох 15лв и си отидох.та така със "добрите майстори".поздрави
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  10. #25
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Настройка до колкото знам а и от личен опит - само на газанализатор На ухо за тоя двигател забрави
    166, 2.4 JTD'00

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev
    Настройка до колкото знам а и от личен опит - само на газанализатор На ухо за тоя двигател забрави
    моя монтажник на агуто като му казах за газ анализатора ми отговори че ако намеря майстор който да направи центровката на агуто с газ анализатор ще го признаел за най-добрия.каза че вънка газта била друга,аз доколкото ми е известно в БГ караме с газ от доксан докус държави така че ...

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Колега е сега вече не се учудвам защо имаш проблеми с газовата . Ти не се предоверявай на тоя майстор и си отиди на газанализатор - е така, за проба. Тука е 8 лева настройката, та няма да се набуташ и после пиши да видим твойте отзиви
    166, 2.4 JTD'00

  13. #28
    Запален алфист pesho ot vraca's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Враца<=>София:
    Age
    37
    Posts
    116

    Default

    Колеги използвам темата да ви попитам как мога да си вдигна оборотите на празен ход. Колата ми е Алфа 155 1.8 с обикновенна газова уредба БРЦ и на празен ход двигателя работи много неостойчиво. Незнам дали оборотите трябва да се вдигат от изпарителя или от трипътника който подава газта на плочката.

    АЛФА 155 1.8TS 94г.

  14. #29
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    от трипътника се увеличава или намалява разхода а от предната страна на испарителя тряя да имаш 2бр врътки за шестограм ако несе лъжа-та от едната е за ниските обороти а другата за високите такаче варти там може дая нацелиш успех.поздрави
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •