Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Проблеми с оборотите на празен ход

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default Проблеми с оборотите на празен ход

    Напоследък от около 100-тина км оборотите ми на празен ход играят. Няма особена разлика дали е студена или топла. Не го прави всеки път, симптомите са, че при пускане на газта на сфетофар примерно падат на около 900, после започват плавно да слизат надолу и след като стигнат до около 700-750 подскачат до 1200, после пак плавно падат. След неколко такива упражнения се закрепва. Освен това колата е с газов инжекцион на Старгас, ако е на газ при същата постановка пада до 500 оборота или гасне тотално. Случвало се е и да ми изгасне в движение като спускам при ниска скорост на предавка (на газ естествено). Не видях точно такъв описан проблем, та дайте некви идеи -> възд. филтър, моторче за празен ход, дроселна калпа? Алтернатора отпада, мериха го покрай новия акумулатор...

    ПС: Знам к'во ще ми кажете за газта, та да ви кажа че така съм я взел и не мисля че има нужда да я свалям.

    AR 145 QV '97

  2. #2
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Ламда сензор ?


    Иначе за газта.... моЙте съболезнования... горката кола
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  3. #3
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    че какво и е на гаста на тази кола ???
    да не би да не варви или какво ?
    еи исказвания за гаста да не чевам всички ма ругаехте как мога да си сложа гас на алфата и на пунто турбо
    е ако някои иска да доиде да види и 2 те варвят перфектно !!!
    пунтото по отскоро щото то самото си имаше някакъв проблем
    но алфата вече 50000км нямам никакви ядове

    И сега по темата
    не е ламбда 90 % сигура
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    А това чудо няма ли си моторче за оборотите на празен ход ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Проблема с газта е, че не и отива на тая кола бутилка в багажника (зад задните седалки) и изобщо колата и най-вече мотора е направен за бензин.... някак на мен не ми се връзват разни преправки и старчишки отпред по моторо. Виж Опел CNG вече е добре на метан Изобщо както казва Павката, искаш ли газ - моноинжекция и карбуратор. Объркали сте марката.


    П.П. Това е яко офтопик и най-вероятно ще бъде изтрито
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    пичове, ква стана тя, пиша тема за обороти, вие я местите в "алфи на газ"... проблема го има НА БЕНЗИН, просто е по-ясно изразен на газ... както се сещате, след като ми гасне на газ я карам само на бензин, та не разбирам кво е общото с газовата уредба и тая игра на оборотите на бензин? или то гъзъ е свързан и с ухото...

    AR 145 QV '97

  7. #7
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by chico
    пичове, ква стана тя, пиша тема за обороти, вие я местите в "алфи на газ"... проблема го има НА БЕНЗИН, просто е по-ясно изразен на газ... както се сещате, след като ми гасне на газ я карам само на бензин, та не разбирам кво е общото с газовата уредба и тая игра на оборотите на бензин? или то гъзъ е свързан и с ухото...
    Ами все пак да се знае че колата е на ГАЗ - много неща може да се скапват от това че е на ГАЗ и може да си го прави и на бензин. Е какъв е извода при теб - газовата уредба е добре - щом го прави и на бензин . От тук остава да се види друг имал ли е подобен проблем.
    П.П. Аз са ми играли оборотите (без да имам газ) - почистване на моторчето за ниските обороти с ВД40 и е шест.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #8
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    а каде е това моторче ???
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  9. #9
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by Naso
    Проблема с газта е, че не и отива на тая кола бутилка в багажника (зад задните седалки) и изобщо колата и най-вече мотора е направен за бензин.... някак на мен не ми се връзват разни преправки и старчишки отпред по моторо. Виж Опел CNG вече е добре на метан Изобщо както казва Павката, искаш ли газ - моноинжекция и карбуратор. Объркали сте марката.


    П.П. Това е яко офтопик и най-вероятно ще бъде изтрито
    това какво отива и какво ви харесва е друга тема

    кажете сега що клати оборотите на бензин
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #10
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Да не смуче въздух от някъде? Имам ауди, което е с газово и имах подобен проблем от хлабав маркуч. Смених го и всичко сега е ок. Ослушай на работещ мотор когато започне да го прави под капака. Ако се чува съскане - пробвай да установиш от къде е. Това е което мога а кажа от изброените до тук симптоми.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  11. #11

    Default

    Нямам претенции за прецизен отговор или да съм разбирач, но при мен имаше същия проблем, при мазда 323 карбуратор, пак с газова. Оправи се след като смених въздушния филтър. Дано да съм от помощ.

  12. #12
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    и въздушния е сменен
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    97

    Default

    аз го имам същият проблем даже в повечето случай ми изгасва много е неприятно ако не изгасне се разстреся цялата все едно сама се пали след като е изгаснала бях на газаджия който ми обясни че въздушния маркуч които влиза в филтъра взима въздух по точно струята въздух влиза директно под силата на движението на колата и обеднява сместа газ+въздух в следствие на което тя е недостатачна за добрата работа на двигателя.

    предложиха ми или да врътна мъркуча на някаде така че отвора му да не гледа напред за да не поема въздух като се движи колата или да го махна направо а може дори да се сложи нещо отпред за да спира директното при движение влизане на въздох но без да се запушва отвора на маркуча.

    алфа 145 1,6 боксер

    ПС: не съм го направил още мисля тези дни да го направя

    имам приятел с опел вектра махнал е маркуча и всичко му било ОК вече.

  14. #14
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by rumen
    да врътна мъркуча на някаде така че отвора му да не гледа напред.
    това направи
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #15

    Default

    датчик за температурата на въздуха беше при мен , същите симптоми

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •