Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Съвет за сервиз в Бургас

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default Съвет за сервиз в Бургас

    Някой може ли да ми препоръча свестен сервиз за Алфа и Бургас и околията. Защото трябва да се направи диагностика смяна на масло и ремъци на моята 146-ца. Искам да я оставя в сигурни ръце.
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default

    Аз моята я правих в сервиз α - alfa на влизане в Бургас срещу бензиностанцията на Лукойл. Останах доволен от работата на момчетата, но като че ли малко скъпо работят, но моя проблем беше по-голям и освен ремъци сменях, биела и вал та може и затова да ми се е сторило скъпичко. Ама пък после как вървеше Успех с ремонта!
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default

    Аха значи на влизане от Несебър. Това значи не е сервиза на Кафежиев защото гледам в саита на Ауто Италия, че той им е дистрибутор. Сервиза е А - Алфа така ли ?
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default Re: Съвет за сервиз в Бургас

    Quote Originally Posted by Va4o
    Някой може ли да ми препоръча свестен сервиз за Алфа и Бургас и околията. Защото трябва да се направи диагностика смяна на масло и ремъци на моята 146-ца. Искам да я оставя в сигурни ръце.
    До сега съм правил два пъти диагностика. Първия път до затвора някакъв на Бош се води, но той ми каза, че по алфите там не могат да хванат много. После ходих при Кафеджиев - до гробищата. Там правят диагностика на ФИАТ Ланча и Алфа. Кафеджиев е представител в Бургас на ФИАТ и Ланча. Съдейки по менютата на софтуера, струва ми се, че техниката им е надеждна. За другаде не знам. Надявам се да съм полезен и ако някой е доволен, че са му направили добре алфата в Бургас, пишете за да знаем.
    146 1.6 TS 01.97

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Добре е да провериш, ако ще ходиш при Кафеджиев, дали имат възможност да закачат колата на компюър. Когато аз ходих там, кабелът с подходящата букса им беше на ремонт или нещо подобно.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default

    Ами май ще отида в А Алфа наи надеждно ми се вижда. А този сервиз за Алфи ли е специализиран ?
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Aбе на мен този сервиз на Кафеджиев ми го препоръчаха, но просто в момента нямаха тази букса. Иначе като цяло май бил добър. Аз съм от Варна, не съм запознат много с тамошните сервизи, но все пак можеш да провериш какво ще ти предложат там. Останах с впечатлението, че все пак са виждали такива коли и преди
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    И понеже колегата който ти препоръча сервиза е сменял ремъци на Боксер - като отидеш да ти сменят ремъците на Туйн Спарк питай как ги зацепват - щото е специфично и даже с зъб да не е зацепен правилно скопява колата доста и може да има после проблем.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default

    Какво точно да питам как ги зацепват има варианти ли ? Защото аз от алфа идея си нямам все още. По опитните могат да дават съвети
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default

    Сервиза не е специализиран на ALFA името му идва от гръцката буква α а не от Alfa Romeo. Но както казах съм доволен от работата която свършиха. Все пак сме с различни двигатели така че не мога да ти дам гаранция че ще останеш доволен от тях. Иди и питай дали са се занимавали с Twin Spark и реши на място дали да я оставиш при тях.
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  11. #11

    Default

    Ангренажния ремък на Алфа TS се зацепват само със специални скоби иначе среща клапаните с буталата. Това от собствен опит. Питай ги дали имат скоби. Ако немат заставаш пред сервиза,включваш първа,натискаш педала до 5500 оборота ,отпускаш съединитела и се изнасаш в обратна на сервиза посока.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default

    Благодаря за ценния съвет thecleaner. А за оборотите не е толкова ценен съвет но и него ще пробвам ако попадна на калпав сервиз.
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Днес пак бях в сервиза на Кафеджиев. Говорих с човека. Имат скоби за зацепване на ангренажен ремък и той твърди, че такива скоби няма другаде в Бургас. За диагностиката вече писах. Сменях Семеринг на скоростната кутия за което ми взеха за труда - 120 лв. и за семеринга - 45 лв. Преценете дали е скъпо или евтино. Ще съм Ви благодарен за дадените мнения. За качеството на услугата още не мога да кажа много, но на първо четене минава. Призовавам всички, които ползват сервизи в Бургас да дават мнения. Също така и за цени на части и консумативи за алфа. За сега май най-добре е Александър Кар на Мария Луиза - бившата Москва.
    146 1.6 TS 01.97

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default

    Значи аз си оставих Алфата в сервиза на Ситроен. Оправиха ми я там бачка един братовчед за смяна на гарнитура ролки и ремъци не ми взе пари въпреки, че го молех. За скобите знаеше и каза че ще ги оправи. Нз дали е взел или как ги е зацепил. Как мога да разбера дали са зацепени както трябва. Сега мисля да я оставя в Кафеджиев за диагностика защото тихите обороти се променят
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Аз вчера като бях там исках да ми зацепят ангренажния ремък отново, но Кафеджиев ми каза, че ако не ми прави проблеми този ремък няма смисъл. Не мога да устаяновя разлика межд между преди да сменя ремъкая и сега.
    146 1.6 TS 01.97

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •