Results 1 to 2 of 2

Thread: Питане за рейка и хидравлична помпа за 1.3 Боксер

  1. #1
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Post Питане за рейка и хидравлична помпа за 1.3 Боксер

    Здравейте колеги! Карах си колата , без да имам някакви проблеми, спрях за мъничко , но когато тръгнах отново усетих , че воланът ми се върти по-трудно , все едно съм без хидравлика. Реших , че просто така ми се е сторило и продължих да се движа , отново без проблеми , но малко по-късно пак се случи същото: воланът не се връща , след като съм завил и от време на време се върти доста трудно. Закарах колата на сервиз и ми казаха , че рейката е заминала , а също така и хидравличната помпа изпускала , въпреки че досега не съм забелязвал от колата да капе или тече нещо. Споменаха някаква баснословна сума и си взех колата , без да правя нищо по нея. Долях и малко хидравлично масло , защото нивото му беше ниско и я оствих. Та питането ми е дали наистина това е проблема или искат да ми одерат кожата , колко горе -долу колко трябва да струва такава интервенция , а също така дали мога да използвам части от Алфа 33 1.3 Боксер 94г. , тъй като имам една такава без двигател.
    Колата е Алфа Ромео 145 1.3 боксер 95г.
    Благодаря ви предварително за помощта!
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  2. #2
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Колега за да ти се втвърди волана си нямал маслно в казанчето. Кофтито е че когато помпата остане без масло се скапва. Мойта рейка тече ( 1 л за 2 месеца ) ама си карам така . Доливай олио и си свиркай (може малко помапата да ти вие ама не е страшно , мойта и така си върви без проблем . Но е хубаво да се оправи . )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •