Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за номер на двигателя

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default Въпрос за номер на двигателя

    и Значи трябва да видя каде е номера на двигателя. В митническата декларация пише не се разчита тъпия митничар хич не се е навел да види. А сега в митницата като я освобождаваме искат номера а не знам каде е да го видя. Видях един номер малко под главата мисля че е 13 цифри. Също така във VIN пше Engine N и Engine stamp ?
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ами и моята е така. Просто да пишат 'без номер' и толкова. В моето Свидетелство за Ргистрация така си пише
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default

    Тва в нашта държава всичко е прецакано. Те митницата може да ни пуснат щотото на талона пипе 88 кв. Така може да сметнат митото. Ама взехме и камион мерцедес там е проблема щотото на талона пише номера на рамата. А в митницата искат номера на двигателя и така да начислят мито а бе ебана работа. Хората на запад в талоните пишат само номера на рамата ама наште и на двигателя
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  4. #4
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Ами и моята е така. Просто да пишат 'без номер' и толкова. В моето Свидетелство за Ргистрация така си пише
    На всяка митница има фирми, които се занимават с разчитането на тези номера. Ако въпреки това не е възможно да се види се записва в декларацията " Не се чете" Пред КАТ е проблем как ще мине. Обикновено свикват комисии в определен ден от седмицата.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Абе моята я купих от ръка, т.е. беше минала митници, КАТ и други такива. Не съм разпитвал как точно са я минавали пред КАТ, но имам една версия, предвид факта, че бившият собственик е и бивш КАТ-аджия
    Все пак явно не е невъзможно колата да се запише без номер на ДВГ-то.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Абе моята я купих от ръка, т.е. беше минала митници, КАТ и други такива. Не съм разпитвал как точно са я минавали пред КАТ, но имам една версия, предвид факта, че бившият собственик е и бивш КАТ-аджия
    Все пак явно не е невъзможно колата да се запише без номер на ДВГ-то.
    Пред митницата може, защото номера който ДЕКЛАРИРАШ откъде си сигурен , че е точно номер на двигател а не парт номер или др. ?
    Занитени табелки сещате се , че не им се обръща внимание....
    Имайте предвид, че за базата данни на митницата би завидял дори и завода производител.

    p.s. Всеки производител респективно представител в страната може да каже само по-номер на рама какво трябва да има в коша.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    79

    Default

    Този номер и аз го видях на VIN-a. Същия номер днес видях на заводски стикер залепен на двигателя ама не знам как да се навра да го видя каде е излят на самия двигател. Щото от митница викат че ако не съвпада големи ядове ще бера после и искам да съм сигурен
    Alfa 146 1.6 ТS 16 V

  8. #8
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Мястото на номера на двигател при 1.4; 1,6 ТС 145/146

    Quote Originally Posted by Va4o
    Този номер и аз го видях на VIN-a. Същия номер днес видях на заводски стикер залепен на двигателя ама не знам как да се навра да го видя каде е излят на самия двигател. Щото от митница викат че ако не съвпада големи ядове ще бера после и искам да съм сигурен
    на снимката съм оградил мястото където е щампован номера на двигателя започва с AR.... и е на два реда успоредно!

    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •