Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Свещи или релето

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Отзад са колега - не те е излъгал, и освен това тази е първата проверка за изгоряла свещ, която прави почти всеки майстор - кат` хвърга искри значи работи - кат` не хвърга - изгоряла. Ако всички хвъргат и пак има проблем се свалят (отзад) и се мерят по-прецизно. Все пак ти си решаваш ама аз веднъж се парих с евтинки свещи - на една друга кола - точно на 10 - то палене ми изгоряха двете зад ГНП-то... Корабчето си го купих с изгоряла - смених само нея и вече над 30 х. не съм имал ядове с останалите - съгласен съм, че е по-добре всички, ама ако са оригиналДни
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #17

    Default

    Не съм се изказал правилно..отзад са да, но в една равнина,тоест вдигаш, махаш,лягаш и почваш с гедорето

    Само се моли да не си с гайки на свещите,че ще ти трябва и магнитче

    ------------------------
    Сега като гледам,много правилно съм се изказал..."под входящия колектор".
    Last edited by Linkestis; 03-12-2010 at 22:47.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #18
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Еее значи хич не е трудно. Гнездата ли са им дълбоки , та да ми трябва магнит.Както и да е, ще пиша преди да разглобявам.Ще взема гидория 10 с коляно преди камъка , за да мога да бръкна там. Но въпреки всичко ще взема 5 ,да не вземе да хвърли още 1 след 1000 км и да трябва да разглобявам пак. Така ли иначе се навих за Искра и не са скъпи...
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Трябва ти гъвкав удължител и дълбок камък(да не е обикновена дължина, че няма да можеш да ги развиеш). Свалят се на студен двигател със първоначално леко завъртане наляво - надясно. Не се напъва зверски защото могат да се скъсат и тогава бог на помощ . Провери първо със лули ли си на свещите или кабелчето е със гайка. Ако е второто колегата е прав ще ти трябва или намагнитен ключ или магнитен удължител за да прибереш гайките и да откачиш кабелчето(може и със гъвкава щипка - продават се по 3-5лв). А ще ти трябва и ключе за втория вариант ама не помня колко е нещо от рода на 6мм беще ако се не лъжа. Успех - ама като препоръка, ако имаш възможност дай на майстор да ги смени като начало и гледай.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  5. #20

    Default

    Пишете ,че трябва да се свалят при студен двигатал ,но дали наистина е така?Ламбда сондата при някои коли е на изпускателния колектор, където температурата е много висока -за нея се препоръчва да се сваля когато е нагрята на 60 градуса.Знам със сигурност ,че не трябва да се затягат на топъл двигател.Различните метали имат различно топлинно разширение и затова ,когато не можеш да развиеш някоя гайка например я нагряваш и тя се развива.
    Last edited by lordliness; 02-01-2011 at 19:29.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21

    Default

    При мен миналата зима, края на януари, започна да свети, карах до лятото без проблем, свалих ги, оказа се, че 2 са си заминали, сложих 5 броя Denso и за сега няма проблем.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  7. #22

    Default

    Spam ти колега с тая снимка на аватара ще изгориш свещите на половината форум
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #23

    Default

    , е що, двигателчето е скрито, само джантите се виждат (извинявам се за спама, за снимката - не
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •