Results 1 to 15 of 15

Thread: компютърна диагностика

  1. #1

    Default компютърна диагностика

    ходих на диагностика днес АР156 1.8ТС изчистиха ми грешката за еърбег-а, че лампичката свети ( за втори път правят това) и няма и след 5 минутно каране светна отново... Единствената друга грешка беше нещо от разпределителния вал... казаха ми че или е датчика или не е зацепен правилно ангренажния ремък?!? възможно ли е това?

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Възможно е датчика да прави проблем. Но от грешно зацепен ремък тази грешка ще ти е последната тревога в главата

    За Еърбега трябва да се разбере защо я дава грешката. Не само да се трие.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    колата по принцип работи на 1200 оборота. при каране - има придърпване в момент на подаване на газ, но това най-вероятно е от ламбда сондата - тя не е наред.. иначе колата върви нормално незнам какво може да му има на зацепването

  4. #4

    Default

    по какво мога да разбера дали не е зацепен правилно? оборотите ми са 3000 със 100-110км/ч на пета

  5. #5
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Като чета какво си написал, мисля че просто трябва да идеш на добър майстор ( и смени тоз, дет ти оправя колата с триене на грешки ) !!!

  6. #6

    Default

    това ще направя. Но въпроса ми е има ли изобщо шанс да не е зацепен ремъка?!?! как ще върви колата изобщо?

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има, и колата върви с намалена мощност. При теб по-скоро датчика дава фира. И така или иначе за да го смениш трябва да се махне ангренажа и после зацепване на ното понеже се намира зад зъбното колело на изпускателния вал.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    а в диагностиката не трябва ли да се види дали е от датчика защото вчера ми казаха че не се вижда и е едно от двете...

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ам да го измерят в процес на работа дали сава сигнал. Кво значи не може? Сменяй диагностика.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    ok. ами не разбирам много от това, но ми каза че е едно от двете и друго нищо.... май ще ида днес за рекламация...
    Last edited by rankovtsv; 15-06-2010 at 12:37.

  11. #11

    Default

    а неработенето на този датчик какво влияние оказва върху поведението на двигателя?

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ам от него заедно със сигналите от датчика на коляновия вал се определят фазите на впръскване на горивото и на запалването. Като не работи може да имаш намалена мощност, завишен разход на гориво....
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13

    Default

    не съм карал друга но не мисля че има ниска мощност разхода ми е около 10 смесен

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Какво очакваш да ти кажем повече? Че няма проблем да си караш колата ли? Колата си е твоя ако искаш карай си я така. Тук ти казахме какво е що е. Мисля, че няма какво друго да ти кажем. Този датчик е сложен там за да върши работа. Щом е записало грешка в него значи има проблем.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15

    Default

    ок темата е за ключ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •