Results 1 to 12 of 12

Thread: проблем със свещи и бобина

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default проблем със свещи и бобина

    Здравейте, имам чувството че колата ми не дърпа на високите скорости както трябва и като, малка загуба на мощност.
    Реших да погледна състоянието на свещите преди да си купя нови и да отида на диагностика. След като отворих капака не ми се хареса много гледката:
    1-ви цилиндър
    Има наличие на окисляване на самата свещ и малко масло.
    4-ти цилиндър също в гнездото на свещта има наличие на масло.

    *реле/бубина пробив на корпуса

    * окис по лулите

    Поради какви причини би могло да има подобно количество масло и да ми се окислят свещите .. това реле дали работи коректно ... Може би най- добре ще се разбере на диагностика, но все пак да ви попитам.
    Last edited by flipz; 13-06-2010 at 12:58.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Това отвънка бубината ли е спукана или снимката ме лъже?Ако е така трябва да я смениш,иначе за маслото при свещите трябва да се смени гарнитурката а за окислението гледам че и едната свещ е ръждясала отвънка почти на 100% съм сигурен че е имало влага.
    Last edited by BillyBoy`; 13-06-2010 at 12:59.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  3. #3
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    Колега кај мене беше истата ситуација...Во првите две имаше малку масло ама јасно се гледа дека е тоа чисто масло (сшто и на твојта) така да когато е налевано е влезнало малку (затава се налева со инка секогаш). Рждата шо ја гледаш и кај мене беше иста и е јасно дека е од вода којато е влезнала одозгоре. Ја земах почистих се со ВД, после со едно за чистење на контакти изчистих каблите и контактите хубаво и ставих па свештите.
    Резултато беше таков да колата си остана трома на високи обртаи (кај мене после 5,5-6000обрти губеше снагата) и проблемо се реши когато смених МАФ сензоро. Како и да е сепак треба да почистиш хубаво.
    Поздрав
    Last edited by simich; 14-06-2010 at 11:46.
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    благодаря .. явно и лолите ми са биле малко окислени .. струва ми се че малко по- добре върви. но определено ще трябва диагностика или при някои разбирател и да се сменя маф или нещо подобно ... като подавам постепенно газ дърпа .. като я дам на веднъж .. по- бавно набира все едно се дави
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Мога само едно да ти кажа - от маслото няма да ти се получи окис. Освен това диелектрическите му свойства са по-добри от тези на въздуха. Това, че при свещите има масло, означава, че трябва да се замислиш да си смениш гарнитурата на капака на клапаните - тя върви с 4 квадратни уплътнения за отворите на свещите - от там ти влиза маслото и след смяната там няма да има масло вече. А другото е друг филм...
    Last edited by serafim; 23-06-2010 at 20:36.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Здравейте колеги след като почистих от маслото, което беше много малко вече 10к няма и следа от него .. бях направил велика глупост .. след смяна на помпата на съединителя реших да пръсна да измия спирачната течност, понеже е високо корозионна и съм пръснал явно и не където трябва та от там може би и при лулите за да се окислят, въпреки капака.

    Смених свещите и всичко се оправи, мислих че са иридиум но те не са и определено са били за смяна.
    Сега си търся бубина ..
    Гарнитурата вярно леко по ръбовете е зацапана все едно се просмуква, но няма капки и зацапване на двигателя може още да се покара.

    ---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

    Quote Originally Posted by serafim View Post
    Мога само едно да ти кажа - от маслото няма да ти се получи окис. Освен това диелектрическите му свойства са по-добри от тези на въздуха. Това, че при свещите има масло, означава, че трябва да се замислиш да си смениш гарнитурата на капака на клапаните - тя върви с 4 квадратни уплътнения за отворите на свещите - от там ти влиза маслото и след смяната там няма да има масло вече. А другото е друг филм...
    така е прав си колега !
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    ... като подавам постепенно газ дърпа .. като я дам на веднъж .. по- бавно набира все едно се дави
    след смяната на свещите оправи ли се газта, защото имам сходен проблем

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 14-02-2019 at 00:29.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by spellmaste View Post
    след смяната на свещите оправи ли се газта, защото имам сходен проблем
    up

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Това твърдение ли е или е предполужение?
    Все пак иде реч не за трансформаторно а за работило двигателно масло.
    Да , колега.
    Дори и отработеното масло е с по-добри диелектрични свойства от въздуха.
    Разбира се не говорим за някоя чернилка с метални стружки и други обогатители.

    Quote Originally Posted by spellmaste View Post
    up
    Основния недостатък на старите свещи е увеличеното разстояние между електродите. Ако нямат пробив е допустимо и препоръчително да се коригира разстоянието им. Иначе-нови.
    Точно мудността и неотзивчивостта на мотора се дължи най-често на свещи и кабели.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Да , колега.
    Дори и отработеното масло е с по-добри диелектрични свойства от въздуха.
    Разбира се не говорим за някоя чернилка с метални стружки и други обогатители.


    Основния недостатък на старите свещи е увеличеното разстояние между електродите. Ако нямат пробив е допустимо и препоръчително да се коригира разстоянието им. Иначе-нови.
    Точно мудността и неотзивчивостта на мотора се дължи най-често на свещи и кабели.
    Добре Дядя, а сега кажи качестрени и пробвани маркови кабели, свещите са ясни Denso...

    П.С. Ама за боксер като моя :P
    145 1.7 16V Boxer


  12. #12
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    След смяна на свещите, а след това и бубината - замерих я с мултицет по пример от Аутодата и не работеше .. колата е пушка. Все пак тока т.е. искрата е най- важна за възпламеняването и вървенето на колата
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •