Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 102

Thread: Защо пък 1.6 да е слаб?!

  1. #31
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Дизелът е в пъти по-удобен при натоварена кола и изкачвания и изпреварвания. Да повторя "удобен". Просто при бензин си има друг начин на каране, обротите минават 7000 и т.н. и т.н.

    1,6 дали е слаб трябва да се каже спрямо някаква отправна точка и условия. Генерален извод как да се направи? По-слаб от какво и на какво? Ускорение, макс.скорост, тяга, доускорение, разход?
    Last edited by DerMeister; 08-06-2010 at 16:21.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  2. #32
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Дизелът е в пъти по-удобен при натоварена кола и изкачвания и изпреварвания. Да повторя "удобен". Просто при бензин си има друг начин на каране, обротите минават 7000 и т.н. и т.н.
    Тайната е във въртящия момент

    Аз имах шанса да се пробвам един път, макар и за кратко, с една 146 1.6ТС на баир, с около 70-80 км/ч. Бях с още 3-ма възрастни, две деца в колата, кофички, лопатки, пожарогасител, аптечка и на климатик. Той беше без климатик (съдя по отворените прозорци) и беше сам в колата. Движехме се наравно, докато единият от женските ми пасажери не се разпищя, когато ги събрах в единия ъгъл на задната седалка на един от завоите, и прекратих експеримента
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #33
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Тайната е във въртящия момент

    Аз имах шанса да се пробвам един път, макар и за кратко, с една 146 1.6ТС на баир, с около 70-80 км/ч. Бях с още 3-ма възрастни, две деца в колата, кофички, лопатки, пожарогасител, аптечка и на климатик. Той беше без климатик (съдя по отворените прозорци) и беше сам в колата. Движехме се наравно, докато единият от женските ми пасажери не се разпищя, когато ги събрах в единия ъгъл на задната седалка на един от завоите, и прекратих експеримента
    Там е тайната да. На мен лично ми е интересно и честно казано не мога сам да преценя как ще завърши един дуел 1.6ТS - 1.9JTD на баир при пълни и празни коли? Въртящ момент ок, но при много малък диапазон... На всяка предавка би трябвало дизела да дръпва и после да бива застигнат и евентуално задминат....

    П.П. В твоя случай не знам кой какви шофьорски възможности е имал, но 4 възрастни + 2 деца + багаж + клима и да вървите наравно, все ми се струва, че шарана беше еееееей такъв. no offense...
    П.П.П. ААа. май не съм разбрал какво точно казваш, поправих се...
    Last edited by DerMeister; 08-06-2010 at 16:39.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #34
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    На баир, винаги дизела има едно предимсто - въртящия момент.
    Но винаги всичко зависи коне/килограми/шоф. умения.
    А 1.6 и 1.9... според мен дизела ще бие... може би
    АКо има желаещи да пробваме
    Last edited by R-156; 08-06-2010 at 17:03.
    156 TS
    ex. Spider TS

  5. #35
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    На мен лично ми е интересно и честно казано не мога сам да преценя как ще завърши един дуел 1.6ТS - 1.9JTD на баир при пълни и празни коли?
    Кой от вариантите на печката имаш предвид - 105, 115, 140 или 150 к.с.?

    п.п.Според мен всичките ще бият и то не само на баир
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #36
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Кой от вариантите на печката имаш предвид - 105, 115, 140 или 150 к.с.?

    п.п.Според мен всичките ще бият и то не само на баир
    105, за 115 по-скоро не. Поне при конете да има предимство за бензина, няма турбо, няма кубатура, няма и въртящ момент на своя страна, другото е като да се чудим 1 метър повече ли е от 2 метра.

    На равно според всички видове каталожни данни на сток коли бензинът е малко отпред, не знам в реалност.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #37
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    ...На мен лично ми е интересно и честно казано не мога сам да преценя как ще завърши един дуел 1.6ТS - 1.9JTD на баир при пълни и празни коли...
    Дизелът за скорости около и под 120-140 дизелът има предимство, защото с кратка смяна на предавките можеш да поддържаш диапазон с висок въртящ момент. А макс въртящ момент на 1.6 е почти 2 пъти по-малък т на дизела.

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    П.П. В твоя случай не знам кой какви шофьорски възможности е имал, но 4 възрастни + 2 деца + багаж + клима и да вървите наравно, все ми се струва, че шарана беше еееееей такъв. no offense...
    П.П.П. ААа. май не съм разбрал какво точно казваш, поправих се...
    Не знам кое те съмняваше, но да поясня, че аз бях на 3-та, той - най-вероятно на 2-ра скорост. Движехме се с около 80 км/ч. Просто пътят е с класически шикан и не можех да карам на всичката газ - трябваше да се съобразявам с пасажерите...знаеш как зверски презавива 146, нали

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Кой от вариантите на печката имаш предвид - 105, 115, 140 или 150 к.с.?

    п.п.Според мен всичките ще бият и то не само на баир
    105-коньовият ще се озори на равното
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #38
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    .. дуел 1.6ТS - 1.9JTD на баир при пълни и празни коли...
    Имаше такава тема във фиатския форум "1.6 16V срещу 1.9 JTD на баир" . Тук съм за дизела , особено при пълни коли ...

    Колкото до темата , возил съм се в 156 1.6 както и в другите двигатели ... върви си прилично за конете , но според мен няма смисъл да се купува такъв мотор . Разход и поддръжка като на 1.8 , единствено от данъка се спестява някой лев , но за сметка на вътрешното обвинение "защо не взех поне 1.8 .. " . Същото е както БМВ 316 или 318 . Ами и 316 се движи някак , но какъв е смисъла ... За човек , който кара спокойно в равен град предимно сам , си е перфектен Вярно , моята гледна точка е от Велико Търново - тук 2.0 може да бъде по-икономичен от 1.6 на баир
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  9. #39
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Абсолютно сте прави, че 1.8 е по-добрият вариант. Но при 145/6 е много, много рядък, при 156 е друга бира.

    За дуелите на баир съм съгласен с trustworthy, че в "ниските" скорости до 120-140 дизелът трябва да излезе победител.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  10. #40
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    но според мен няма смисъл да се купува такъв мотор .
    Аз колата не е взех понеже е слаб мотора и с мисълта, че малго гори и т.н., а понеже беше читава колата и с хубав цвят Още като е взимах бях на ясно, даже с мисълта, че градско гори като 1.8, а извън градско като 2ка , но това не ме спря въобще и не съжалявам.
    Мисля, че и други също са постъпили така. Все пак кола не се взима само по коне, а по състояние.
    156 TS
    ex. Spider TS

  11. #41
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Разход и поддръжка като на 1.8 , единствено от данъка се спестява някой лев , но за сметка на вътрешното обвинение "защо не взех поне 1.8 .. " . Същото е както БМВ 316 или 318 . Ами и 316 се движи някак , но какъв е смисъла ... За човек , който кара спокойно в равен град предимно сам , си е перфектен Вярно , моята гледна точка е от Велико Търново - тук 2.0 може да бъде по-икономичен от 1.6 на баир
    Точно това е, че е валидно само за извънградско или някакво подобно градско. В София е невъзможно 1,8 да падне на разхода на 1,6 по простата прична че престоят по светофари и задръствания е много голям, което ще рече, че все едно работи на място. В този случай влиза в сила часовият разход, който и откъдето да го погледнеш е в полза на по-малката кубатура.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #42
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Както и да я погледнем, всичко е компромис между вървеж и разход, като изключим 1.8 мотора който е нито пъргав нито икономичен. Всичко според нуждите и късмета. Аз случих на 2.0, но това не значи че ако си бях взел 1,6 или 1,8 пак нямаше да се кефя, само колеги не се заблуждавайте че вашия мотор е най най... Относно подръжката, може би големите мотори се поддържат малко по-скъпо, но това е за сметка на живота на мотора, факт че големия мотор доста по-трудно можеш да го счупиш.
    Last edited by mirchozo; 08-06-2010 at 22:27.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #43
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Особено 2 ките те изобщо не раждат , че са по добри и е вярно че е по-скъпо .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  14. #44
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Никъде не видях да се споменава 147 при все, че и те са със същите мотори.
    Преди на купя моята тествах около 15 броя 147-и с всички безнинови мотори и дизела 1,9. От всичките 15 автомобила.. този които карам в момента при все, че е с най-малкия мотор беше най-вървежен.
    Много си бях харесал един 2.0 ТС но след като го качих на магистралата за тест много бързо се отказах от него. Така беше с повечето коли за съжаление.
    Много относително е кой колко върви...качваш се и тестваш.

    И на мене ми е любопитно какъв би бил резултата срещу стоков дизел на байра.

  15. #45
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колега какво ще рече, че на магистралата 2,0 издъхва в сравнено с 1,6 120 коня ?!?!

    Много зависи от състоянието на колите, които си тествал...Ако всички са били "мъртви", а 1,6-цата е била читава, то нищо чудно да ти се е сторила по-вървежна
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •